Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

moze i docenie jesli Ty docenisz moj :D

 

oto link:

http://dasnichts.host.sk/music/bach2.mp3

 

jest to najlepsze dostepne wykonanie Kantaty BWV 38 J.S.Bacha (ergo - jesli ktos znajdzie inne wykonanie niech mi da znac :lol:)

prosze sie tylko nie smiac, to nagranie zostalo zrobione dla jaj, to byla praca domowa z ksztalcenia sluchu, dodam tylko w tle rowniez gram ja :Boink:

 

a jesli chodzi o gre to jest tam tez obok:

http://dasnichts.host.sk/music/elli.mp3

 

strona nalezy do mojego kolegi, filozofa zreszta. pliki maja jakis 1-2 MB.

 

czekam na fale krytyki/smiechu/glosow pozalowania :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon-muzyk do tego klarnecista!!!Z nieba spadles tu...moze na jakims zlocie docenisz moj spiew :Beer:

 

Ha ha, jak ja bym na zlocie zaśpiewał byłby to śpiew ŁABĘDZI!

 

Można cykać Słońce z użyciem odpowiedneigo filtra, np. taniej folii Baader Planetarium! Tylko że do tego napęd nie jest wcale niepotrzebny! :)

Można nagrywać avi przez kamerkę CCD (tylko planetki).

 

Do fotek DS trzeba naświetlań analogowych powyżej 10 minut, to wymaga ekstra-montażu!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze więcej traci (wydaje) czy może zyskuje - wiedząc! :banan:

 

Hi hi.... Zdaje mi się że nikt nie wie że ja jestem... SĘDZIĄ! :)

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astromax? :blink: lepiej mieszkać chyba nie można.  :helo:

Za pół roku będziemy słuchać twoich wykładów. :D

 

Taaaaa :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

 

Juz jesteśmy w kontakcie z Siewierzem.

Cieszę się, że mamy kolejną osobę. Może pomoże troszkę przy www.zmk.astronomia.pl

W Łodzi dużo się dzieje. To, że na forum o tym nie słychać to tylko wynik tego, że wiele z tych osób lub nie ma czasu lub dostępu do sieci.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów!

 

To moje pierwsze wystąpienie na Forum i to jako 1500 osoba zgłaszająca się do Waszej społeczności! Z tego to powodu zostałem nagrodzony koszulką firmową Astro-Forum. Dziękuję serdecznie za miły gest!

A teraz parę słów o sobie.

Nazywam się Jan Burnat i jestem grafikiem, scenografem i projektantem.Mieszkam i pracuję w Krakowie.Tutaj też trzymam swój sprzęt astronomiczny.Ostatnio nie korzystałem z niego często bo mam dużo roboty a forsa - rzecz miła!

Astronomią zajmuję się od ponad 10 lat, działałem też dawniej w krakowskim PTMA, ale to już historia. Wolę być " wolnym strzelcem".

Jeżeli chodzi o sprzęt to miałem go wiele, w tym oczywiście U boota /ale krótko!/.

Od wielu lat znam się z Januszem P. z firmy AK, którego tu pozdrawiam!

Jestem zdecydowanym zwolennikien refraktorów, chociaż zgrabny reflektor też może się przydać - wszystko zależy do czego.

Aktualnie mam refraktor 120/1000 Sky View na montażu EQ5 z napędami na obie osie. Filtry: V -Block 2", Sky Glow, Lumicon O III . Mam też wiele różnych okularów, 1.25" i 2" w tym także Naglery. Jestem też w posiadaniu kilku lornetek

7x50 Zeiss, 20x60 Tento, 25x100 Sutter na solidnej głowicy i statywie.

Teraz to tyle, pozdrawiam i liczę na miłą współpracę!

JVJB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim grasz saksofonie ?

 

na sakosfonie gram takim jak mam w podpisie, czyli: tenor BS, alt Amati. to sa instrumenty wypozyczone z mojej szkoly muzycznej, bo gram na nich w big bandzie (i po cichu troche chaltury).

 

a jesli mozna wiedziec cos wiecej o Tobie to napisz chociaz pare slow: ile masz lat, jak bardzo jestes z muzyka powiazany i gdzie sie znajdujesz, bo co do astro to przeczytalem Twoje pozostale posty i chyba wiem. no w koncu od tego jest to miejsce zebysmy sie poznali.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed chwilka sie zarejestrowalem.

Mam zamiar w ramach prezentu urodzinowego kupic mojemu ojcu lunetę.

Znam go, i wiem że będzie zachwycony.

 

Wymagania - nie za duże bo dla amatora.

- da się zobaczyć księżyc, może jakieś górki na księżycu i kratery,

- da się zobaczyć jakąś planete np mars, saturna (może pierścienie)

- cena kilkaset złotych

- żeby nie był zbyt tandetny i irytujący

- fajnie by było gdyby dało się podpiąć mojego eosa 300d czyli gwint m42.

 

Przeglądałem allegro, wydawało mi się że wybór spory,

ale wolałem zerknąć tu i nabrałem dystansu do tego co jest na allegro.

Zwłaszcza po temacie "dlaczego zakup na allegro to strata pieniędzy".

 

Teraz co wybrac?

 

to: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53544455

Aż takie kiepskie?

 

A może wydać troche więcej i to:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53411521

 

Albo po prostu kupić obiektyw MTO 100/1000 ze statywem ?

Wtedy nawet zdjęcie będzie się dało zrobić po dokupieniu przelotki.

 

Poradzcie proszę, niezbyt się znam a nie cierpię kupowania tandety.

Z drugiej strony 1000 pln to max co moge wydać.

 

Dzięki.

Jakub

Edytowane przez jakub_dudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żadnego z wymienionych w linkach teleskopów nie zamontujesz Canona w ognisku głównym, MTO to zupełnie inna bajka bo to teleobiektyw wręcz stworzony do foto i astrofotografii.

Zakupy na Allegro to loteria i ostateczność poszukaj ofert najpierw wśród renomowanych sprzedawców .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

do 1000PLN mozesz juz kupic fajny, uzywany sprzet na tym Forum z dzialu SPRZEDAM.

I radze poczytac tamtejsze ogloszenia, bo sprzedaja tam osoby ktore sie znaja na rzeczy i nie sciemniaja jak to sie zdarza na A.

:Beer:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaris bój sie Boga używany sprzęt na prezent dla ojca?

 

Jakubie Allegro zostaw w spokoju oba teleskopy których linki podałes to zabawki. Lepiej poszukaj czegoś w

 

www.astrokrak.pl

www.deltaoptical.pl

 

Zastanowił bym sie takze poważnie nad innym prezentem dla ojca. O ile dla młodego człowieka zabawka z Allegro będzie atrakcją o tyle dla dorosłego człowieka może byc różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaris bój sie Boga używany sprzęt na prezent dla ojca?

 

Jakubie Allegro zostaw w spokoju oba teleskopy których linki podałes to zabawki. Lepiej poszukaj czegoś w

 

www.astrokrak.pl

www.deltaoptical.pl

 

Zastanowił bym sie takze poważnie nad innym prezentem dla ojca. O ile dla młodego człowieka zabawka z Allegro będzie atrakcją o tyle dla dorosłego człowieka może byc różnie.

 

Aha... fakt, ze na prezent :Boink:

Ale wciaz twierdze, ze lepiej uzywany dobry niz nowy badziew :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaówarzyłem że w podpisie jest saksofon.

Mam lat 15 i od bodajrze 3 miesięcy (więc nie znam się za bardzo,) ucze się grać. Grać uczy mnie znajomy. Od niego mam też saksofon tenorowy Yamaha. Mieszkam w wiosce pod nazwą Biała Podlaska :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nazywam się Wojtek Lizakowski. Studiuję elektronikę na PWr.

Pochodzę z małej miejscowości w Górach Sowich zwanej Walim (ma już 700 lat:))

Moje związki z astronomią zaczęły się w 1999 roku od obozu astronomicznego Klubu Almukantarat. W tej chwili jedyne co mam wspólnego z tą nauką to poratl AstroNET, do którego pisuje w wolnych chwilach.

Z obserwacjami mam mało wspólnego bardziej podpadam pod teoretyka:P, ale teleskop umiem ustawić:).

Z moich hobby mogę jeszcze wymienić modelarstwo i muzykę (zdecydowanie praktyka na gitarce:)).

 

:Beer:

 

 

pozdrawiam

wottek :):)

Edytowane przez wottek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy serdecznie :) jak to miło, że grono astromiłośników stale się powiększa  :helo:

a jesteś scenografem teatralnym?, a to musisz mieć bardzo ciekawe zajęcie  :rolleyes:

pozdrowienia

 

Duże witanie!

 

Tak jestem scenografem teatralnym i jest to frapujące zajęcie, chociaż z mojej strony mam go czasami już dosyć! To chyba oczywiste jak cierpi się na nadmiar czegoś. Ale ogólnie jest OK. Obecnie siedzę nad realizacją 16 postaci lalek dla teatru w Oslo, mam już mało czasu a roboty masa. Cierpi na tym oczywiście astronomia, ale dzisiaj i tak w Krakowie pogoda kiszkowata.

 

Pozdrawiam

JVJB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.