Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

też mam taką nadzieję, że bedzie to niezapomniana przygoda i być może początek wspaniałych przyjaźni :D

 

A wogóle na poprzednich zlotach pojawiali się tacy nowicjusze jak ja? :rolleyes: Czy co roku przyjezdza sprawdzona ekipa?

Zawsze jest ktoś nowy, więc na pewno nie będziesz sama. Ja bym się raczej martwił tym, że jesteś w pokoju z samymi facetami - i to jakimi :szczerbaty: (Gemini, Łysy, etc.) :D To zdecydowanie "stara" ekipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyy jak to :o Załapałam sie na 2 ostatnie miejsca dla siebie i chlopaka i to w dwoch różnych pokojach. Nie da sie zrobic tak zebyśmy byli razem?? :D Na pewno dałoby sie dogadać i wygospodarować jedno miejsce w pokoju 26 lub 27 :D Zróbcie coś :icon_cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyy jak to :o Załapałam sie na 2 ostatnie miejsca dla siebie i chlopaka i to w dwoch różnych pokojach. Nie da sie zrobic tak zebyśmy byli razem?? :D Na pewno dałoby sie dogadać i wygospodarować jedno miejsce w pokoju 26 lub 27 :D Zróbcie coś :icon_cry:

Spokojnie. Jak już wszystko będziemy wiedzieć, to ew. zrobi się jakąś mini-roszadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :D Bo perspektywa nocowania w jednym pokoju z kilkoma facetami nie spodobałaby się mojemu facetowi i to mogłoby postawić cały wyjazd pod Wielkim znakiem zapytania a ja już odliczam godziny!! I nie przyjmuje do wiadomości, że mogloby mnie zabraknąc na tegorocznym Star Party.

 

Wierzę, że da się to jakoś załatwić :Kwiatek:

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Starych wyjadaczy i początkujących jak ja astroamatorów. Na co dzień pracuję w branży motoryzacyjnej, głównie części zamienne.

Astronomia interesowała mnie od zawsze więc postanowiłem zakupić teleskop i powoli, bardzo powoli uczyć sie i poznawać niebo. Oczywiście także zamierzam przeglądać forum gdyż można tu zawsze wiele ciekawych żeczy się dowiedzieć. Mam nadzieje że w przyszłości uda sie zgromadzić kilka osób z woj.lubuskiego lub z Zielonej Góry i urządzić takie mini astroparty... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D Tak się składa, że ja też jestem z okolic Zielonej Góry :Beer: Też jestem początkującym astromaniakiem. Wybierasz się może w tym roku na zlot StarParty do Jodłowa? Pomimo tego, że jestem nowa(a może właśnie dlatego), postanowiłam w tym roku pojechać i zapoznać się z forumowiczami na żywo. Takie zadoścuczynienie za to że od 2004 roku jestem użytkownikiem forum a dopiero dzisiaj postanowiłam przemówić B)

 

Może kiedyś uda się zorganizować coś na naszym terenie

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie czym chwalić bo i sprzęt baaaaaardzo amatorski. Udało mi się zobaczyć Andromedę(bardzo ładnie widoczna), M27, Plejady, Saturna, Jowisza, Marsa, plamy słoneczne no i oczywiście księżyc :) ładnie się prezentuje nawet na moim "sprzęcie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda jak pierwszy raz zobaczyłam Andromedę to mnie wgniotło w ziemię. Przepiękna...

 

Ja miałam to szczęście, że mogłam obserwować Marsa w czasie jego wielkiej opozycji 28 sierpnia 2003 roku. Nawet na moim Newtonie 120/900 było go pięknie widać, białe czapy polarne!!! :icon_eek: (chociaż chmurwy zasłaniały niebo przez większą część nocy). To było przeżycie...

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom mam jakiegoś Starry Nighta Pro. Ale kiedyś często korzystałam z takiej fajnej mapy nieba umieszczonej na płytce z Encyklopedii wrzechświata :rolleyes: Takiej dla dzieci :) To były czasy... Zdarza mi sie też po prostu po gwiazdozbiorach odnajdywać obiekty.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pamiętam jak byłem mały to zainteresowała mnie taka gwiazda jasno świecąca a że miałem radziecką lornetkę spojrzałem przez nią. wtedy pierwszy raz zobaczyłem jowisz i 4 księżyce.

Fajnie aniu że odezwałaś się jako pierwsza i że jest ktoś z okolic zielonej góry. Trzeba na forum rzucic hasło aby zorganizować jakieś spotkanie dla ludzi z zielonej i okolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak dobrze mówisz. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś z naszych okolic się ujawni. U mnie w Nowogrodzie miałam super warunki do obserwacji przez jakies 2 m -ce dopóki nie naprawili mi latarni przed domem :ha: Mogłam obserwować z okna pokoju, tarasu, podjazdu. Idealna ciemność.No niestety panowie z energetyki postanowili wreszcie naprawić latarnie i po zawodach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Na imię mi Jacek i jestem na AstroForum od ponad miesiąca. Pochodzę z Łowicza, a obecnie mieszkam w Warszawie. Kilka tygodni temu kupiliśmy z żoną teleskop i jest to nasz pierwszy taki sprzęt. Wcześniej bardzo lubiłem się patrzeć przez rosyjską lunetę na księżyc :) Teraz w każdą bezchmurną noc gapię się w niebo, nawet z warszawskiego balkonu, przez szukacz...

 

Zawodowo skończyłem studia z teleinformatyki na politechnice i dalej tam studiuje, pracując jednocześnie w różnych miejscach.

 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem Robert i na forum zawitałem już jakiś czas temu a to dzięki kolegom z Wrocka co to nie posiadali GPSa :) Przez grzeczność nie zdradzę kto to był. :D

Pamietam za to ten pierwszy kontakt z ludźmi i sprzętem i fotki jakie mnie pokazywali.

Gdzieś to zapadało głęboko i tak spało parę lat, póki nie wyprowadziłem się na wieś.

I teraz mam super warunki. Ciemno jak w d..... i ciekawość nieba powróciła.

Zanabyłem więc jakiś sprzęt i będe udawał nietoperza tak jak Wy.

Co z tego wyjdzie zobaczymy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.