Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

szuu - Hehe, może tak znowu nie na podwórku, ale obok na pewno ;) W Bieszczadach o tyle jest dobrze, że można znaleźć trochę miejscówek na obserwacje ;)

Ori - pewnie, zapraszam, może zresztą i sam coś zorganizuję, jak będę miał trochę czasu ;)

cygnus - nie, bo pochodzę spod Tatr ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od jakiegoś już czasu uważnie śledzę Wasze forum i w końcu naszło mnie by się przedstawić troszkę.

No więc. Jestem Mateusz i mieszkam na podkarpaciu, dokładnie Korczyna. Kilka osób będzie wiedziało o jaką miejscowość chodzi, bo widziałem osoby z Krosna a więc blisko;P. Astronomią interesuje sie od bardzo dawna ale poważnymi obserwacjami jakieś pół roku. Na razie zbieram na pierwszego telepa. W wyborze bardzo pomogła mi lektura tego forum :D

 

jeszcze raz wszystkich Was witam!

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cygnus - tytuł nie ma prowokować do niczego. Ale ty posługujesz się fenomenalnie ukraińskim, więc wnioskuję, że hucuł z ciebie z krwi i kości.

Ukraińskim, powiadasz? Fenomenalnie, w transkrypcji fonetycznej... Ukraińskich liter nawet bym nie potrafił znaleźć na klawiaturze, z cyrylicą jeszcze bym sobie poradził. Chyba PRIVIET nie jest po ukraińsku.

Gdy ktoś mnie pozdrawia na dzień dobry po angielsku czy rosyjsku - staram się, w miarę możliwości, w tymże języku odpowiedzieć, bo widocznie są istotne powody, by zrobił to w języku innym niż lokalny.

Góralem huculskim nie jestem, pochodzę ledwie z wyżyny lubelskiej. Ale drumlę gdzieś tam w szufladzie bym znalazł :)

A rosyjskojęzyczny mieszkaniec Bieszczad to, no nie wiem, jaka grupa etniczna byłaby tutaj najbardziej typowa. Nie znam się na etnografii, dlatego skojarzyłem jak skojarzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

mam na imie Piotrek. Obecnie mieszkam we Wrocławiu i jestem studentem polibudy (elektronika i telekomunikacja :rolleyes: )

Astronomią interesuje sie juz dosc dlugo ale ostatnio nie mialem za duzo czasu zeby poswiecic jej duzej uwagi. Ale teraz to sie zmieni :D

Szczerze mowiąc to nawet nie pamietam jak zaczeła sie moja przygoda z niebem. Moi rodzice twierdzą ze jak byłem mały to chcialem zostac astronautą.

Chyba naoglądalem sie za duzo filmów typu "Apollo 11" ;] Byc moze od tego sie zaczeło... :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :D

Mam na imię Michał i mam 18lat. Mieszkam w małej miejscowości niedaleko Piotrkowa Tryb.

Astronomia fascynuje mnie od bardzo dawna (w sumie odkąd pamiętam :P ), ale dopiero ok. pół roku temu postanowiłem rozwinąć swoje zainteresowanie, co po dokładniejszym zagłębieniu się w temat przerodziło się w pasję, hobby jakiego nigdy przedtem nie miałem :D

Na razie poznaję niebo, zarówno nie uzbrojonym okiem jak i przez lornetkę, oraz edukuje się czytając m.in. forum i ucząc się od bardziej doświadczonych astromaniaków :D Oczywiście jak to zwykle bywa, apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc w chwili obecnej zbieram no mój pierwszy teleskop - wszyscy wiedzą co, to za telepek xD - i mam nadzieję poczynić pierwsze obserwacje najpóźniej wraz z pierwszą wigilijną gwiazdką :rolleyes:

To tyle o mnie, pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mrowa na pokładzie !

Muszę Cię tylko ostrzec, że rozpoczęcie obserwacji na przestrzeni grudnia/stycznia może powodować choroby żuchwy, w wyniku jej obwieszenia pod wpływem widoków zimowych cukierków obserwowanych pod ciemnym niebem :rolleyes:

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco wszystkich, mam na imie Jakub i mam 19 lat. Astronomia interesuje się od dzieciństwa, zawsze fasycynowało mnie niebo w nocy. Mimo iż nie posiadam sprzętu, w zupełności wystarcza mi lornetka oraz dobre oko. Mam nadzieje ze to forum pomoże powiększyć mi swoje zainteresowania i wiedze. Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jakub.

To forum na pewno pomoze Ci zwiekszyc zasob wiedzy jaki posiadasz na temat astronomii, astrofotografii i wszystkiego co ma jakis zwiazek z tymi dziedzinami.Musze Ci sie przyznac,ze kiedy tutaj trafilem naprawde zbyt wiele nie wiedzialem o astro.Na ta chwilke to sie juz zmienilo a im wiecej wiem tym wiecej chce wiedziec,taka reakcja lancuchowa.

Naprawde zachecam Ciebie do czynnego uczestnictwa w forum a co najwazniejsze do czytania,to jest jak czarna dziura,wciaga i giniesz :) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W koncu udalo mi sie powrocic. Jakies 12 lat temu sie zaczelo, tak prozaicznie, bo od bajki, nawet nie pamietam tytulu. Pozniej ksiazki (nie bylo jeszcze tak powszechnego internetu :P ), no i telep Newton 90/900. Pierwszy ksiezyc, Jowisz i Saturn, tango z Wenus. Co do glebokich wrazen, hmm, przez taka srednice to tylko zamglone nadzieje. I teraz, Synta 8" + standardowe wyposazenie i ostatnio LVW 13. Pogoda chloszcze niemilosiernie, ale nie trace zapalu ;] A tak w ogole to na imie mam Łukasz, jestem z Krakowa, na szczescie (bo w koncu zarabiam) juz po studiach. Jak tylko jest okazja (warunki pogodowe) wyskakuje na Kudlacze.

Pozdrawiam i do zobaczenia.

tehen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

mam na imie Piotrek. Obecnie mieszkam we Wrocławiu i jestem studentem polibudy (elektronika i telekomunikacja :rolleyes: )

Astronomią interesuje sie juz dosc dlugo ale ostatnio nie mialem za duzo czasu zeby poswiecic jej duzej uwagi. Ale teraz to sie zmieni :D

Szczerze mowiąc to nawet nie pamietam jak zaczeła sie moja przygoda z niebem. Moi rodzice twierdzą ze jak byłem mały to chcialem zostac astronautą.

Chyba naoglądalem sie za duzo filmów typu "Apollo 11" ;] Byc moze od tego sie zaczeło... :lol:

 

Pozdrawiam

Student EiT wita ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam(-y) !!!

 

Jako, ze w dniu wczorajszym zakupilismy nasz starter (SKY-WATCHER 1145 PM EQ1) postanowilismy sie ujawnic :)

 

Mieszkamy od 2,5 roku 60 km N od Lillehammer, z dala od miejskich swiatel co pewnie ciut nam ulatwi obserwacje :)

 

mam nadzieje ze dzis pogoda pozwoli nam wyprobowac sprzet ...

 

od razu zapytam (odpowiedzi chyba na PW lub zaloze watek w odp miejscu) - w zestawie jest:

barlow 2x

oraz super 10 - long eye reief

super 25 wide angle - long eye relief

 

napiszcie co do czego jest i jak uzywac... co ew. dokupic (bo czytajac dochodze do wniosku ze z tym std okularami to rewelacji nie oczekiwac mam ...)

i najwazniejsze - jak ustawic owe lustro... za Chiny ludowe nie kumam instrukcji...

 

pozdrawiam Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.