Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witaj

 

jak sobie dajesz rade z łuną odkrakowską?

 

 

Dzięki za powitanie.

Mieszkam 6 km na NE od granicy Krakowa (280 m n.p.m.). Niebo jest czarne z wyjątkiem SW - do wysokości 30 st. łuna z nad Krakowa praktycznie uniemożliwia jakiekolwiek obserwacje <_< . Miejsce do obserwacji mam przygotowane w ogrodzie - horyzont SW zasłania dom, więc i tak ni to zbytnio nie przeszkadza. Na obserwacje południowego nieba wybieram się za Kazimierzę Wielką. Mam tam niebo, prawie takie, jak w górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją przygodę z astronomią dopiero zaczynam. Od paru dni posiadam Syntę 12’’. Mam nadzieję, że na tym forum będę mógł się podzielić fascynacją nocnym niebem.

Witamy!

Hm... Jak na początek - wysoko zacząłeś! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam na imię Mariusz, od dzisiaj stałem się szczęsliwym posiadaczem teleskopu Synta SKDOB 8" z podstawowym okularem i soczewką barlowa.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i łaskawe oko w czytaniu moich postów ;-)

Pozdrawiam

P.S. Jestem z Warszawy - z przyjemnością za jakiś czas pojadę na wypad w plener ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam na imię Adam, mam 25 lat na karku. Przeglądam forum od jakiegoś czasu, a dzisiaj postanowiłem się zajerestrować oraz przedstawić. Astronomią interesuje się od dłuższego czasu ale niestety z dużymi przerwami. Ostatnio fascynacja powróciła i muszę powiedzieć, że wkręciłem się poważnie :D . Każdy pogodny wieczór (i/lub noc, jeżeli czas pozwala) spędzam z głową skierowaną na niebo. Na magazynie posiadam lornetkę Tento 20x60 oraz małego Newtona 76/700 z którym się przeprosiłem i doprowadziłem go do stanu używalności (leżał w piwnicy jakiś czas) :D . To by było na tyle jeżeli chodzi o mnie.

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych obserwacji :D

 

 

Edit: Eh, widzę, że nie wstrzeliłem się w nazwę użytkownika. Mój jest prawie identyczny z kolegą abrakadabra. Mam nadzieję, że nie narobie zamieszania. Pozdrawiam

Edytowane przez abra-kadabra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam na imię Adam, mam 25 lat na karku. Przeglądam forum od jakiegoś czasu, a dzisiaj postanowiłem się zajerestrować oraz przedstawić. Astronomią interesuje się od dłuższego czasu ale niestety z dużymi przerwami. Ostatnio fascynacja powróciła i muszę powiedzieć, że wkręciłem się poważnie :D . Każdy pogodny wieczór (i/lub noc, jeżeli czas pozwala) spędzam z głową skierowaną na niebo. Na magazynie posiadam lornetkę Tento 20x60 oraz małego Newtona 76/700 z którym się przeprosiłem i doprowadziłem go do stanu używalności (leżał w piwnicy jakiś czas) :D . To by było na tyle jeżeli chodzi o mnie.

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych obserwacji :D

 

 

Edit: Eh, widzę, że nie wstrzeliłem się w nazwę użytkownika. Mój jest prawie identyczny z kolegą abrakadabra. Mam nadzieję, że nie narobie zamieszania. Pozdrawiam

 

Witaj abra-kadabra,

 

właśnie wstrzeliłeś się pomiędzy abra i kadabra [taki brat bliźniak z przerwą (-)] :D

Czasami zamieszanie bywa pożyteczne i tylko takiego sobie życzmy na tym Forum.

Miej się tu dobrze.

 

 

Ps. A skąd to przekonanie, że ja to kolega? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj abra-kadabra,

 

właśnie wstrzeliłeś się pomiędzy abra i kadabra [taki brat bliźniak z przerwą (-)] :D

Czasami zamieszanie bywa pożyteczne i tylko takiego sobie życzmy na tym Forum.

Miej się tu dobrze.

 

 

Ps. A skąd to przekonanie, że ja to kolega? B)

 

Tak wywnioskowałem po nazwie:D. Jeżeli się myliłem to chylę czoło:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję aby abrakadabra sobie odznaczyła w profilu, że jest female i będzie miała różowego ludzika przy awatarze, natomiast abra-kadabra może równiez odzanczyć sobie w profilu, że jest male i będzie miał śłicznego niebieskiego ludzika...

Witaj na forum abra-kadabra i uważaj na te "female", bo jest ich tu kilka ;):szczerbaty:

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam na imię Izabela.Mam 23 lata niedlugo- 24 ehhh....Studiuje prawo na UMK w Toruniu,uwielbiam konie i jazde konną oraz czasami w przypływie veny twórczej coś namaluje.Gdy parę mięsiecy temu chłopak, pokazał mi przez teleskop pierscienie Saturna i gdy ujrzałam niesamowite kratery księżyca to wow dech mi zaparlo.To naprawdę jest PIĘKNE!Oczywiście będę tu tylko biernym użytkownikiem gdyż moja wiedza z zakresu astronomii a szczególnie dotycząca sprzętu,okularów,nasadek itd jest znikoma a w drugim przypadku zerowa!Ratuje mnie to że bardzo lubię czytać i tego się będę trzymać :D Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem nowy wypadało by się przedstawić.Mam na imie Krzysztof,pochodze z małopolski, a dokładnie z miejscowości Kęty.Astronomią interesuje się ładnych pare lat,podobny okres czasu czynnie obserwuje min. obiekty głębokiego kosmosu i komety.Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.