Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem Robert i na forum zawitałem już jakiś czas temu a to dzięki kolegom z Wrocka co to nie posiadali GPSa :) Przez grzeczność nie zdradzę kto to był. :D

Pamietam za to ten pierwszy kontakt z ludźmi i sprzętem i fotki jakie mnie pokazywali.

Gdzieś to zapadało głęboko i tak spało parę lat, póki nie wyprowadziłem się na wieś.

I teraz mam super warunki. Ciemno jak w d..... i ciekawość nieba powróciła.

Zanabyłem więc jakiś sprzęt i będe udawał nietoperza tak jak Wy.

Co z tego wyjdzie zobaczymy. :D

 

 

 

Po takim opisie widzę, że zapowiada się niezła beletrystyka w Twoim wydaniu, świetnie się ten kawałek czyta ;). Czekam na resztę relacji z obserwacji. B)

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke więcej więc na temat uwarunkowań.

Po pierwsze miejsce. Prawie 30 km od Wrocławia na środku pola w otoczeniu (blizszym 100 m i dalszym (1 km) lasów, które skutecznie izolują mnie od świata i światła. Najbliższe zabudowania wiejskie są oddalone o 400...500 m. Jak jest dobry seeing Droga Mleczna jest pięknie widoczna. Ciągle nie wykończony budynek gospodarczy służy zaś dużym i stabilnym betonowym fundamentem. :)

Po drugie domownicy. Żona i psy są raczej z tych rannych ptaszków co to idą spać wcześnie i nie będą marudzić podczas obserwacji :)

Sprzęt. Jak na razie podjąłem decyzję, że najbardziej interesują mnie te wszystkie mgiełki i grupki świateł na niebie i zanabyłem Newtona C8-NGT Celestrona. Naczytałem się dużo opnii, za i przeciw, ale prawda jest taka, że forumowiczów nie da się zadowolić. :D:D

Obserwacyjne dośiaczenia są zerowe, ale będe się uczył. Obiecuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, nie mogłem się powstrzymać, ale zawsze takie przedstawianie się kojaży mi się z AA :D

 

a tak na poważnie...

na imię mam Marcin, z astronomią dopiero zaczynam, ale plany są dalekosiężne.

mam już za sobą Newtona, teraz przenoszę się na MAKa o tej samej średnicy, a w planach jest budowa własnego newtona 12"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, nie mogłem się powstrzymać, ale zawsze takie przedstawianie się kojaży mi się z AA :D

 

a tak na poważnie...

na imię mam Marcin, z astronomią dopiero zaczynam, ale plany są dalekosiężne.

mam już za sobą Newtona, teraz przenoszę się na MAKa o tej samej średnicy, a w planach jest budowa własnego newtona 12"

 

 

hahaha, może jednak warto było się powstrzymać...Ale nie...najważniejsze było to by na starcie zabłysnąć ciętym dowcipem... brawo :brawo:

 

Wiesz co polecam Ci do lektury sposób przywitania się na forum sp6vwx (w dziale nowi użytkownicy). Wzbudził zainteresowanie, zrobił to ciekawie nikogo przy tym nie wyśmiewając.

 

Nie chodzi tu o brak dystansu do własnej osoby i poczucia humoru, ale jakis taki niesmak pozostaje. W moim odczuciu nie tak powinno się zaczynać wspólne życie na forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Się przedstawię i tutaj :)

 

Pod moim dziwacznym (by się mogło niektórym wydawać) nickiem, kryje się troje początkujących astroamatorów - Agnieszka, Jacek i Lasowiec. Tych dwoje na początku to małżeństwo, a ten trzeci to ich szanowny zwierzak, który z racji swojego gatunku nie dosięga, a z racji temperamentu nie da się podsadzić, do wyciągu:) Główniepiszącą osobą jest i w większości przypadków (w obecnym także) będzie Jacek, który właśnie wita Was serdecznie !

 

W niebo gapimy się w okolicach Warszawy, rzadziej w okolicach Bielska-Białej, jeszcze rzadziej w okolicach Łowicza.

 

Póki co, pozdrawiamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

Mieszkam w Poznaniu i póki co jestem całkowitym laikiem w kwestii obserwacji nieba. Sam temat jednak mi się podoba i postanowiłem zainteresować nim moich bratanków (dwóch chłopaków 4 i 5lat). Początkowo chciałem im zakupić jakiś tani "teleskop" na allegro, ale poczytawszy forum okazało się, że to kiepski pomysł. Tak więc zamierzam zacząć od zakupienia im atlasu nieba oraz lornetki. Rzecz jasna, poczytawszy troszkę, jak to zwykle bywa, sam również się wciągnąłem więc prawdopodobnie niedługo rozpocznę zabawę z obserwacjami nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nazywam się Sergiusz Pęczek, pochodzę z Łodzi, 30 lat, od roku żonaty (żona Kasia :-) Astronomia to zainteresowanie z dzieciństwa którym zaraził mnie dziadek erudyta. Pamiętam kometę Halleya w 1986r i książkę "Bliżej komety Halleya" którą wtedy dostałem. Niestety później nie trafiłem na nikogo z kim mógłbym rozwijać to dziecięce zauroczenie niebem. Jak pewnie w wielu przypadkach gwiazdy poszły w odstawkę <_< ... Teraz pasja powraca głównie za sprawą jednego z moich przyjaciół, który podobnie jak i ja załapał starego bakcyla.

 

Pierwsze wyjazdy za miasto ze "Stelarium" na laptopie oraz lornetką (Canon 15x50 IS) pogłębiły tylko rządzę dalszego odkrywania nieba. To do czego dążę to astrofotografia. Mam "pewne" podstawy fotograficzne, jestem absolwentem PWSFTviT w Łodzi (Fotografia na wydziale operatorskim), a od ośmiu lat pracuję na etacie jako fotoreporter w jednym z ogólnopolskich dzienników. Zgłębiając tajniki astro-foto dochodzę do wniosku, że jestem zupełnie zielony w tej materii jednak ogólny język z dziedziny optyki/eksponometrii nie jest mi obcy.

 

Obecnie rozważam zakup teleskopu do obserwacji lub/i astrofotografii. Sporo się już dowiedziałem z tego forum i zapewne niebawem będę chciał z wami skonsultować swoje pierwsze zakupy w odpowiednim dziale - "pierwszy teleskop" :rolleyes:

 

Pozdrawiam!

Sergiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na "Astro-Forum.org" jestem jako nowy, chociaż nie "nowy" w astronomii, bowiem astronomią zajmuję się od kilkudziesięciu lat (od 50 lat w PTMA)...

Mam nadzieję, że będę mógł skorzystać z informacji i wskazówek umieszczanych na tym forum, a także samemu służyć radą forowiczom zarówno w astronomii (w tym w dziale związanym z budową teleskopów - 2 teleskopy w Oddziale PTMA w Warszawie mają wykonane przeze mnie zwierciadła), jak i w fotografii - bardziej jednak w tradycyjnej. niż cyfrowej.

Na sąsiednim forum (Astro4u) od kilku lat jestem zalogowany jako Hermes.

 

Roman Fangor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Grzegorz. Mam 38 lat i wspaniałą rodzine. Obserwacjami nieba zajmuje się od kilku lat ze sporymi przerwami, ale tyko lornetka i program w komputerze skymap pro.

Powoli rozmyslam o kupnie teleskopu, a że nie mam żadnej wiedzy technicznej ( skończyłem Akademie Medyczną w Poznaniu) pozwoliłem sobie na zalogowanie tu i przyłączenie do waszego grona, oczekując waszych porad. Jak narazie nie pytam o teleskop tylko wertuje celestie, całe forum ( w wolnych chwilach) i nie tylko...

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomia to piękne hobby , obserwacje , astrofotografia , zloty itd.

 

Najpierw jesteś laikiem pytasz innych a po jakimś czasie sam udzielasz rad.

 

Ani się obejrzysz jak bez niej trudno będzie ci żyć , jak wszędzie i wszystko będzie ci się z nią kojarzyć , a gdy usłyszysz w dzienniku jakieś wiadomości astronomiczne serce zacznie ci mocniej bić .

 

Teraz jesteś na etapie poznawania swojej przyszlej partnerki , za krótką chwilę zakochasz się w niej po uszy :D .

 

Witam cię serdecznie na forum ludzi pozytywnie zakręconych - pozdrawiam Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.