Skocz do zawartości

Kometa z Poznania


waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie Waldek , baaaardzo długi ogon i ten drugi też fajny . Warto było poświęcić te 5 godzin dla takiego efektu . We Wrocku pogoda była bardzo zmienna a najlepsza jak ustawiałem montaż i ostrość :angry: Coś tam zrobiłem ale jeszcze nie obrabiałem . Gratuluję świetnej fotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mieliśmy spore problemy , dziury w niebie robiły się na ok. 10 min i nie mogłem strzelić odpowiedniej ilości ekspozycji , a przy wędrującej komecie niestety nie można dodać fotek z innej godziny , chyba że się pogodzimy z gwiazdkami kreskami albo podwójnym obrazem nieba. Warkocz niestety słabnie i musiałem lekko przeprocesorować żeby był widoczny a przeciągnięcie łącznego czasu naświetlania skutkuje nienaturalnym ogonem. Ideałem byłby jasny obiektyw APO tak dobrej jakości że można było by wykorzystać minimalną przesłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie już wszystko dziś było przygotowane bo zapowiadało się na ładną noc. Koziołek, aparat, lornetka. I co? I jak tylko się ściemniło to chmury zaległy nad moim niebem :(

Zdjęcie piękne, naprawdę. Pogratulować tylko ( nie ma niestety tej fajnej emoty - pokłon do ziemi ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Cię zlinczują za wielkość tej fotki :D

 

Noc była wyjątkowa. około 21 nagle zrobiło się bardzo czyste niebo. Waldek z Andrzejem pojechali do puszczy, a ja dołączyłem około 23. Niebo było cudowne żadnej najmniejszej chmurki nawet na horyzoncie. Wschód Jowisza oglądaliśmy od 1 stopnia. Bardzo ciepło 8 stopni o godzinie 2 w nocy. Zero wiatru nawet najmniejszego podmuchu. Wilgoć do wytrzymania. Waldek pstrykał, a ja z Andrzejem lornetkowaliśmy niebo wypatrywaliśmy meteorków i gadaliśmy. Żałowaliśmy trochę ze nie wzieliśmy poza aparatami i lornetkami innych instrumentów bo seeing wprawdzie gorszy niż w sobotę był dość dobry. Kometa już odjechała od plejad na dośc dużą odległość ale nadal jest jasna i robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, czemu nie dolaczasz fotki do postu? Przez to nie generuje sie miniaturka, zwieksza sie obciazenie transferow forum, bo kazdy mimo ze juz widzial, musi ciagnac cala, aby przeczytac tylko tekst. Poza tym, rozciaga to niemilosiernie forum. Sprobuj nastepnym razem dodac fotke, zobaczysz, ze to bardzo proste i przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siergiej, to zjęcie złożone jest oczywiście na gwiazdy, w odwrotnym przypadku gwiazdki były by kreskami.

Jesion już wiem jak dołączać obrazki, faktycznie to bardzo proste.

Pozdrawiam

 

Sprobuj zlozyc po komecie , kitke (ogon ) bede liepiej widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym dysponował powiedzmy 2-godzinnym materiałem, warto było by poskładać na kometę , w przypadku pół godziny i ogniskową 200mm , kometa oczywiście będzie ostrzejsza ale reszta zdegraduje całość. Jak znajdę chwilę to poskładam i wrzucę zdjątko na kometę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentacon 135\2,8 ustawiony na 4,5 , 300d , 7x120sec.

Przez 5 godzin siedzieliśmy z Mirkiem w lesie i w przerwach między opadami deszczu wypatrywaliśmy skrawka czystego nieba i w końcu się udało, a na dodatek nieprawdopodobnie wiało.

cudenko mam z tego tapete,powala z nog :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.