Skocz do zawartości

16 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Relacje


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

  • Darek_B przypiął/eła ten temat
Gość Bellatrix

Śmiech mnie chwyta, jak sobie pomyślałam, że poszedłeś w tym do pracy- ja tych koszulek używam jako piżamy :laugh: Jak moje dziecko zobaczyło zdjęcia ze zlotu, to mówi: ojej, wszyscy w piżamie! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bellatrix napisał:

Śmiech mnie chwyta, jak sobie pomyślałam, że poszedłeś w tym do pracy- ja tych koszulek używam jako piżamy :laugh: Jak moje dziecko zobaczyło zdjęcia ze zlotu, to mówi: ojej, wszyscy w piżamie! ;) 

A może poszedłem do pracy sie wyspać? :D

 

Każdy ma swoje preferencje w dziedzinie ubioru, prawda?

Aha, Adela, dzięki za miłe zlotowe pogawędki chemiczne!

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Spoczko. Pytaj, pisz kiedy tylko chcesz :) Sprawiłeś mi sporą radochę, zwłaszcza reakcjami przy rozładowaniu akumulatowa ołowiowego- rozmyślałam później o nich przed snem. Już dawno o tym nie opowiadałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin_G napisał:

Aha, Adela, dzięki za miłe zlotowe pogawędki chemiczne!

O, z Bellatrix też miałem okazję trochę porozmawiać na różne tematy chemiczne, ale niestety tylko poprzez pw a nie osobiście i nie powiem, było bardzo ciekawie ;) Choć teraz naukowo ukierunkowałem się już w stronę inżynierii materiałowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Ale śliczny kolor tych koszulek. Ciekawe kto projektował. Nieziemski ten błękit. To był wyjątkowy widok, gdy większość miała je na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję oficjalne wyniki Konkursu astronomicznego ADEPT - Bukowiec 2019 r.

 

Po pierwsze gratulacje dla uczestników konkursu - daliście radę :) skala trudności mówi za siebie (wyjście poza 15 na 30 punktów to sukces)

Po drugie podziękowania dla sponsorów - bez Was nie było by nagród i całej masy radości :D

 

I miejsce z wynikiem 16/30 pkt. zajął Michał Pietrewicz - nagrodą był 8" teleskop GSO na montażu Dobsona ufundowany przez społeczność Astropolis.

II miejsce z wynikiem 12/30 pkt. po dogrywce zajęła Anna Wasilewska - nagrodą była lornetka  Nikon Action 10x50CF ufundowana przez firmę www.nikon.pl

III miejsce z wynikiem 11/30 pkt. zajął Piotr Podworski - nagrodą był mini teleskop Spinor Optics na montażu Dobsona ufundowany przez www.teleskopy.pl

--------------

 

pozostałe miejsca:

Karol Ostapiński - nagroda lornetka 10x50 ufundowana przez firmę https://www.astrozakupy.pl/

Małgorzata Chełstowska

Julian Lew Hamed

 

Sponsorami nagród w konkursie ADEPT 2019 byli:

Teleskopy.pl

Astrozakupy.pl

Nikon.pl

Piotr Grzędzielski

 

 

 

Adept 2019 01.jpg

Adept 2019 02.jpg

Adept 2019 03.jpg

Adept 2019 04.jpg

Adept 2019 05.jpg

Adept 2019 06.jpg

Adept 2019 07.jpg

Adept 2019 08.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec kilka różności...

 

Na zlocie nie zabrakło elementów romantyzmu :flowers:

DSC_0288.JPG

 

Pierwsza prelekcja. Profesor @sawes1 -'Tajniki całonocnych astrolibacji' :piwa::pijacy:

DSC_0290.JPG

 

@Przemo23 nieco zdziwiony obecnością teleskopu na zlocie :huh:

DSC_0291.JPG

 

Mimo odpowiednich filtrów, Słońce mocno grzeje :sunsmiley:

DSC_0338.JPG

 

Gdyby ktoś znalazł zaginioną tubę @Grzędziel, proszę zgłosić się na priwie :flirt:

DSC_0384df.jpg

 

Trzeba sobie radzić, gdy się chce oglądać Ekstraklasę na zlocie :D

DSC_0390.JPG

 

Nie jestem pewny czy @sidiouss chce coś sfotografować czy zestrzelić, tak czy owak - po co komu statyw ;)

DSC_0400.JPG

 

Lutowanie poziom 'zapalniczka' :matrix:

DSC_0429.JPG

 

Temu panu już dziękujemy, chyba nas nie lubi :(

DSC_0430.JPG

 

Człowiek - Nikon :friends:

DSC_0442.JPG

 

  • Lubię 2
  • Kocham 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paether napisał:

 

Lutowanie poziom 'zapalniczka' :matrix:

 

Jak coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie :D Kondensator się przylutował i przetwornica ożyła, więc zasilanie aparatu również :D @Pav1007 to tak jeszcze w odniesieniu do moich problemów ze sprzętem tego wieczoru ;)

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.