Skocz do zawartości

M42 z miasta


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie był taki pewien czy tak ewidentnie CCD wins. Mamy tu dobry moment na wyselekcjonowanie najlepszych klatek CMOS vs CCD, by sumaryczny czas był dokładnie taki sam. Następnie puszczenie dokładnie tych samych kroków w obróbce, wyplucie fotek i porównanie. Taki pomysł padł, jak Paweł testował ASI071 i chyba Grzędziel dorzucił klatki z Canona, ale wtedy się nie udało tak do końca.  Osobiście uważam, że porównywanie wyniku Dzikiego i Pawła to już poziom bardzo zaawansowany i można zatrzeć w obróbce różnice, jakie zarejestrowały oba detektory. 

Moim zdaniem jest to na pewno kolejna rewelacyjna fotka i w dodatku druga dziś M42. Można odwołać ekipę sprzątającą, bo Dziki pozamiatał. 

 

3.thumb.jpg.9a34f5d39a0c6636ac26ef1ac805a32f.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 00:42, Tayson napisał:

Ciemne partie: więcej odszumiania w raw camera,

Jasne partie: sa już po HDR, tj po załączeniu exp z różnymi czasami naświetlania? 

Wiem że jest szum, dla mnie akceptowalny. Na odbitce będzie gładko.

 

Jasne partie po połączeniu z krótkimi exp. Mogłem bardziej spłaszczyć - ale mi się podoba jaśniej.

I przyznaję że po dyskusjach po zdjęciu Pawła i moim lekko spłaszczyłem Ha, ponieważ bez tego zabiegu HST jest przepalone na środku.

 

W dniu 1.05.2019 o 01:23, count.neverest napisał:

Ja bym nie był taki pewien czy tak ewidentnie CCD wins. Mamy tu dobry moment na wyselekcjonowanie najlepszych klatek CMOS vs CCD, by sumaryczny czas był dokładnie taki sam. Następnie puszczenie dokładnie tych samych kroków w obróbce, wyplucie fotek i porównanie. Taki pomysł padł, jak Paweł testował ASI071 i chyba Grzędziel dorzucił klatki z Canona, ale wtedy się nie udało tak do końca.  Osobiście uważam, że porównywanie wyniku Dzikiego i Pawła to już poziom bardzo zaawansowany i można zatrzeć w obróbce różnice, jakie zarejestrowały oba detektory. 

Moim zdaniem jest to na pewno kolejna rewelacyjna fotka i w dodatku druga dziś M42. Można odwołać ekipę sprzątającą, bo Dziki pozamiatał. 

 

 

Traktuję to z przymrużeniem oka, co "wins" ;) Dla mnie też jest 1:1

 

Co do pomysłu puszczenia tych samych kroków w obróbce: ciekawy, ale... NIE :) Przecież to dwa różne materiały (pomijam fakt różnej optyki i różnie zaświetlonych miejscówek). Każde "żelazo" (a raczej wodór? ;)) wyszło z innej huty, więc trzeba kuć inaczej, żeby wyszło dobrze :)

 

W dniu 1.05.2019 o 16:58, Grzędziel napisał:

Oj przebieram nogami z niecierpliwości kiedy pokażesz w HST. Łukasz, nie każ nam długo czekać.

 

ps

dla mnie pojedynek cmos-ccd 2:2

Kończę kończę :)

 

Do pierwszego posta dodałem nieco spłaszczoną wersję Ha. Starałem się nie przegiąć z równaniem obszarów świecących do tych mniej jasnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.