Skocz do zawartości

Sky-Watcher 80ED APO 80/600


isset

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam znany i lubiany refraktor ze stajni Sky-Watcher 80ED APO 80/600 OTAW Black Diamond.

Jest to doskonale zaprojektowana apochromatyczna tuba optyczna. Jeden z elementów układu obiektywu wykonany jest z wyskokiej klasy szła niskodyspersyjnego ED (FPL-53). Nowością jest zastosowanie jako kronu szkła niemieckiej firmy Schott AG, wiodącej w dziedzinie szkła dla optyki (właścicielem firmy Schott jest w 100% firma Carl Zeiss AG - firma znana z najwyższej jakości widocznej zarówno w projektowaniu optyki, jaki stosowanych materiałach). W sumie otrzymujemy więc optykę o jakości jednej z najwyższych na świecie, za cenę będącą ułamkiem ceny, jaką trzeba zapłacić za tuby japońskich marek o analogicznych parametrach.

Tuba optyczna w stanie bardzo dobrym, na lakierze jedna rysa od poluzowanej śrubki obejmy/piggybacka (zaznaczone na zdjęciu). Szkło czyściutkie, podobnie jak wnętrze tuby, dobrze wyczernione.

Widoczne ślady użytkowania na dovetailu. Wyciąg Crayforda z mikrofokuserem 1:10, bez żadnych luzów, precyzyjnie wyregulowany. Co ważne, tuba wyciągu dłuższa od standardowej, dzięki czemu minimalna odległość ostrzenia już od kilku metrów.

 

W zestawie to, co fabryka dała, czyli:
- tuba
- szukacz 8x50 z krzyżem
- nasadka kątowa GSO 2" 90' z redukcją 1,25" o sprawności 98%
- przejściówka wyciągu 2" - 1,25"
- okular 28 mm 2"
- dovetail z obejmami
- walizka transportowa

 

Gratis dorzucam:
- T-Ring Canon (umożliwia mocowania aparatu Canon, ja wieszałem Canon 600D)
- maska Bahtinova
- barlow x2 VIXEN T2 1,25" (ryski na chromowanej tulejce, szkło czyściutkie)
- okular SW SWA 4 mm 58' 1,25"

 

Cena jaka mnie interesuje - 2100 zł. Preferowany odbiór osobisty w Warszawie.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Astrobonq napisał:

Nie ma to jak cytować całego długaśnego posta żeby napisać jedno zdanie. Przepraszam za offtop.

Zgłosiłem post jak tylko to zobaczyłem. Dodatkowo uwagi w ogłoszeniach ? Gdzie moderatorzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.