Skocz do zawartości

Pierwsze koty za płoty


esiulek

Rekomendowane odpowiedzi

@mirek01 z gwiazdkami nie jest tak jak myslisz.

gwiazdki sa odzwierciedleniem calego wokrflow. jak one wygladaja slabo to nie ma bata zeby reszta byla piekna.

 

@esiulek Twoja mglawica to jakis tam kolorowy placek (sorki za szczerosc), a gwiazdki to potwierdzaja.

napisz 2 slowa jak to obrabiales. mam pewien pomysl jak Ci pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tayson napisał:

 

@esiulek Twoja mglawica to jakis tam kolorowy placek (sorki za szczerosc), a gwiazdki to potwierdzaja.

napisz 2 slowa jak to obrabiales. mam pewien pomysl jak Ci pomoc.

tu nie ma co przepraszać, wiem że mój wytwór to takie (cuś) obróbka to dla mnie czarna magia, fotka jest tylko zjechana w dół poziomami , leciutko odszumiona gausem i krzywymi minimalnie podciągnięte jasności, wszystkie te operacje w gimpie, złożona w dss  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirek01 napisał:

Cześć 

Sama mgławica wygląda nieźle

ale te gwiazdy... do poprawki20190823_142218.png.dc48020417047ab0f1999bca72a9ae51.png

będę walczył, wszystko małymi kroczkami do przodu, ale pod mikroskop nie mam zamiaru wrzucać zdjęć, robię fotki ponad 30 lat (zwykłe nie astro) i zawsze bardziej ceniłem klimat zdjęcia niż jego aspekt techniczny, jeszcze w weekend nie potrafiłem dogadać się z montażem, a wczoraj już coś wycudaczyłem :) i jak dla mnie to skok dość duży

Edytowane przez esiulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tayson napisał:

Zerknij na histo z lewej. Powinienem zbyt mocno przylegac do brzegu. 

powinien? czy nie powinien? zostawiam przerwę z lewej strony żeby nie wyciąć za dużo, no i mam problem z pixem wyświetla mi tylko pasek na górze zdjęcia, o co to biega? poziomych linii wyświetla całość a pionowych tylko 550, jak to zmienić ?

z tymi liniami to jest na odwrót: pionowe wszystkie, poziome 1/8 zdjęcia

 

Edytowane przez esiulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj stacka. Chłopaki to magicy i potrafią sporo zdziałać. Warto żebyś zobaczył co można wycisnąć ze stacka np. PixInsight  czy PP jak się dobrze opanuje cały workflow. Mi tutaj kilka takich surówek obrobili i wiem teraz w jakim kierunku ma zmierzać moja obróbka. Potem 100 pytań do.. i godziny tutoriali na YT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.