Skocz do zawartości

Znikające niewygodne wątki z giełdy - oraz przy okazji: fala oszustw na giełdzie i co możemy zrobić aby ten proceder ukrócić?


Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukiwanie archiwum w poszukiwaniu informacji o jakimś sprzedającym w setkach starych ofert? Nierealne.

Mam lepszą propozycję. Niech każdy sprzedający ma zakładany swój osobisty, zatytułowany jego nazwą wątek. W tymże wątku będzie można pisać wszelkie uwagi o jego transakcjach. Zarówno pochlebne jak i niepochlebne. Wtedy, przy sortowaniu alfabetycznym wątków będzie łatwo wyszukać bazę danych na temat danego osobnika.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Agent Smith napisał:

Grzybowska...a potem Stodoła...to była pozycja obowiązkowa w każdy weekend! Także wśród znajomych - "jedziesz na Giełdę", "co tam na Giełdzie"..to była oś ówczesnego świata, dla mnie także zawodowego ("robiłem" w Amigach).

Szkoda, że nie wiedziałem o tym retro hackatonie bo poluję na A1200 w dobrym stanie (siła nostalgii)

I Love You Heart GIF by NASA

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oceny, jeśli już miałyby być, to mają sens wyłącznie wtedy, gdy będą widoczne w profilu sprzedającego.

 

No i pozostaje jeszcze kwestia działu "Kupię". Zabezpieczenia utrudniające oszustom umieszczanie na giełdzie ofert sprzedaży w żaden sposób tu nie zadziałają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, dobrychemik said:

Przeszukiwanie archiwum w poszukiwaniu informacji o jakimś sprzedającym w setkach starych ofert? Nierealne.

Mamy wyszukiwarkę, która umożliwia szukanie po nickach i w określonych forach, więc nie widzę tu problemu. 

 

21 hours ago, dobrychemik said:

Mam lepszą propozycję. Niech każdy sprzedający ma zakładany swój osobisty, zatytułowany jego nazwą wątek. W tymże wątku będzie można pisać wszelkie uwagi o jego transakcjach. Zarówno pochlebne jak i niepochlebne. Wtedy, przy sortowaniu alfabetycznym wątków będzie łatwo wyszukać bazę danych na temat danego osobnika.

To dopiero będzie uporządkowany shitstorm na całego :)

Jest wyszukiwarka, można ją ewentualnie podrasować tak, aby to wyszukiwanie było trochę bardziej oczywiste, a musimy szanować pracę (społeczną) adminów więc dodatkowe szufladkowanie to może jednak byłby overkill.

Najważniejsze - moim zdaniem - to ograniczenie shitstormów, choćby przez ograniczenie prawa do pisania w wątkach archiwum giełdy - sprzedający, kupujący i ew "komisja arbitrażowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agent Smith napisał:

Najważniejsze - moim zdaniem - to ograniczenie shitstormów, choćby przez ograniczenie prawa do pisania w wątkach archiwum giełdy - sprzedający, kupujący i ew "komisja arbitrażowa".

Oraz dodałbym - świadomość. Takie wątki temu właśnie służą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak w końcu jest z tą giełdą? Widzę, że pojawiają się ogłoszenia użytkowników, którzy mają dwa posty i staż niżej niż miesiąc... 

Edit: już widzę, zablokowane są tylko podfora sprzedam/kupię, forum giełdy jest otwarte... @Adam_Jesion

Edytowane przez sidiouss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.