Skocz do zawartości

Zbliżenie na kijanki


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, wessel napisał:

Kuba to NIE JEST GŁADKIE TŁO !

Maciek, każdy uważa co tam uważa. Tu podgląd tła 200% z oryginału

 

image.png.fcc1b67cf77bdc1b3cd8245c3827e895.png

 

Dla mnie to jest gładkie

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubaman napisał:

Maciek, każdy uważa co tam uważa. Tu podgląd tła 200% z oryginału

 

image.png.fcc1b67cf77bdc1b3cd8245c3827e895.png

 

Dla mnie to jest gładkie

 

Kuba, pal więcej materiału, jeśli HA ci tak szumi to co będziesz miał jak dodasz zaledwie 4 godziny tlenu i 4 godziny siarki... nie będziesz zadowolony i możesz sobie nie poradzić z takim materiałem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym się nie czepiał szumu, przy cropie 200% trudno, żeby było idealnie gładko. Bardziej razi jednak rozmyty obraz gwiazd, co z drugiej strony nie dziwi - optyka f/2 ma swoje ograniczenia w tym zakresie .

Dlatego preferuję ciemne refraktory -fakt, naświetlać trzeba dłużej (coś za coś). Szum nie jest mniejszy, ale gwiazdy wyglądają lepiej.

 

Przykładowo, dla porównania - crop 200% z samego narożnika kadru:

 

RedCat 51 f/4.9 (LRGB 88x300 sek.)

image.png.fef3ac9c4a43a8bcb10e8a27c7e37951.png

CFF 140 f/4.9 (Ha 44x600 sek.)

image.png.5fe427bb768bc3ceb35e3af87269f535.png

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gwiazdki masakra, ale nie jestem pewien co jest głównym problemem. Wyjściowy stack, czy zmasakrowanie przy ich redukcji. Zapewne jeszcze nie zrobiłeś X, aby zredukować/zmienić spajki jak Ci radzono wiele razy. 

 

2. Zaden materiał nie jest zaszumiony o ile z głową się go wyciągnie. Każdy krok ponad mozlowsci stacka musi być mocno przemyślany kilkanaście stepow na przewód. Bez tego pojawi się mglawicowa dziurawa paćka, a całość zacznie nabierać tzw plastyfikacji (rozmycie całości) lub koksyfikacji (dziurkowacenie jasnych partii i wyplaszczenie ciemnych) 

 

3. Jeszcze ze 2 lata zabawy ze sprzętem i będziesz mistrzem swojego setupu. Prawda jest taka że doswoadacznie przychodzi proporcjonalnie z ilością obrobionych stackow. 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kubaman napisał:

Piotrek, chodzi Ci o to, że u mnie gwiazdy mają mniejszą saturację?

Robię wszystko by tak było, gaszę je celowo.

U mnie jak widać to tez jest sam narożnik, skala 0.8

Raczej , że są bardziej rozmyte i obarczone komą. Ale faktycznie porównanie nie jest uczciwe, bo Twoja skala jest większa i tu też seeing bardziej się daje we znaki.

 

Pamiętam jak też zastanawiałem się nad zakupem Rasy, kusiło mnie jasne światło, a głównym argumentem na nie był jej ciężar.

Wybrałem refraktor, ale chętnie porównuję te dwa sprzęty. Takie porównania mogą się też przydać komuś planującemu wydanie, w końcu nie małych pieniędzy na sprzęt.

Moje subiektywne podsumowanie w dwóch zdaniach : Rasa - większa walka, większe możliwości. APO - mniejszy stres i szybsza satysfakcja z uzyskanego efektu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić jeszcze taki jedno małe oszustwo. Zaznaczasz gwiazdki, od tego odejmujesz gwiazdki z wersji lekko rozcisgnietej. Dostajesz maskę z samymi otoczkami gwiazdek. Teraz lekko blurujesz krawędzie gwiazd aby ukryć nieestetyczne spajki. Całkiem niedawno widziałem na to fajnego tutka, ale za chiny nie mogę sobie przypomnieć gdzie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w materiale który teraz zbieram mam takie pojedyncze suby (ostatnio dodałem nitki na spajki, ale te kijanki tez już to miały). Widać jeszcze trzeciego spajka od kabli, będę chciał to usunąć.

 

100%

image.png.0d4954c9ae440b2828ac1fc8dbe8da5b.png

 

wiele to nie odbiega od tego co było wcześniej, tu na szczęście nie mam pojazdu więc fajnie od razu wygląda. tylko ja się zawsze staram zgasić gwiazdy, bo bardzo mocno zagłuszają mgławice.

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.