Skocz do zawartości

!!! RATUNKU !!!


Bobi

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam okular mikroskopowy 6x . W niedzielie zachciało mi się zrobić w nim krzyż gdyż ma być on do szukacza no i jak podał kolega Madolo w temacie Szukacz firmy AstroBobi :-) zrobiłem tulejke i przykleiłem druciki, do tej pory wszystko ok :Beer: No ale co się okazało!! Druciki jak i tulejke mocowałem klejem SUPER glue ( coś w stylu kropelik) i..... Dziś przed sekunda patrze na okular a na soczewce ( na rysuknu w czerwonym kole "jajku" ) pojawił się jakiś taki biały nalot i za chiny ludowe nie mogę się go pozbyć :huh: Czyż by okular do kosza..... Co zrobić ??? Prosze o pomoc :huh:

okular.jpg

Edytowane przez Bobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Rozebrac okular.

2 - Rozpoznac typ.

3 - Wyczyscic zabrudzona soczewke (spirytus techniczy i wata na zapalce - ale dopytaj jeszcze to baaaaardzo amatorska metoda, ale wiele nie ryzykujesz - ok. 30pln)

4 - Zlozyc prawidlowo okular wg. zal. rysunku.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Dac te tabelke do download????

eyevar27.gif

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Hans próbowałem już spirytem i nie chce zejśc :huh: Chyba 25 zł jestem w plecym No ale jak to się mówi " człowiek uczy się na błędach , a powinnien na uniwersytecie " :rolleyes: No chyba że ktoś już tak miał i wie co zrobić To prosze o pomoc .

Edytowane przez Bobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwalem spirytusem tchn. zabrodzenia z soczewek. Usuwa 90% sladow po farbie w spreyu i 90% kropelki. Pytanie czy opary kropelki nie zdazyly przypadkiem przereagowac. Ja usuwalem ok 10 min. od katastrofy.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwalem spirytusem tchn. zabrodzenia z soczewek. Usuwa 90% sladow po farbie w spreyu i 90% kropelki. Pytanie czy opary kropelki nie zdazyly przypadkiem przereagowac. Ja usuwalem ok 10 min. od katastrofy.

 

Pozdrawiam.

 

 

No , a od katastrofy mineło już hmm... 50 godzin :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zdarzyło mi się coś podobnego. Nalot pojawił się na klejonym plaskiku. Super Glue to klej cyjanoakrylowy, wydziela opary, to one są przyczyną tego nalotu. Tak jak pisze Hans jeśli przereagował to chyba może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że tak :Salut:  Tylko szczerze mówiąc nie wiem co to za tabel w prawym dolnym rogu :icon_redface:

 

To chyba jakies zestawienie typow szkla w zaleznosci od ich parametrow. Cos jakby (nie smiac sie :) ) tabela Medelejewa dla szkla okularowego. Nie mam pojecia skad to wygrzebalem... kisze to na kompie z pol roku. Jakos wczesniej nie pomyslalem ze moze sie to komus przydac :Boink: W archiwum downloadu sa dwie grafiki (jeden zip), ta ktorej fragment widac w screenshocie i druga mniejsza ale lepszej jakosci.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakies zestawienie typow szkla w zaleznosci od ich parametrow. Cos jakby (nie smiac sie :) ) tabela Medelejewa dla szkla okularowego. Nie mam pojecia skad to wygrzebalem... kisze to na kompie z pol roku. Jakos wczesniej nie pomyslalem ze moze sie to komus przydac  :Boink:  W archiwum downloadu sa dwie grafiki (jeden zip), ta ktorej fragment widac w screenshocie i druga mniejsza ale lepszej jakosci.

 

Pozdrawiam.

 

To jest z artykułu o okularach. Kiedyś go zacząłem tłumaczyć, doszedłem do 75% i mi się odechciało kończyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Beer:  Naprawiłem 2 soczewki czyściłem , a z pół godziny  :D  Ale naprawde warto było,  troszke spirytu poszło , ale co tam - bardzo wam dziękuje za pomoc  :Beer: Teraz to sa czystsze niż nowe.

 

No to fajno, ale zastanow sie dwa razy jak zamiast ruskiego mikroskopowca za 30 pln bedziesz chcial wyczyscic naglerka za 600 pln. Rozmawialem z gosciem ktory zajmuje sie zawodowo naprawa i przegladami techn. lornetek. Nie mial pewnosci czy spirytus nie pozre sie z niektorymi typami powlok. Sam uzywal eteru do tanich szkiel (ale bedzie problem z dostaniem tego specyfiku bo podpada pod narkotyk - moze jak masz chody w jakims szpitalu) i jakiegos kosmicznego specyfiku za 10E za mililitr do Svarowskich i podobnych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam okular mikroskopowy 6x . W niedzielie zachciało mi się zrobić w nim krzyż gdyż ma być on do szukacza no i jak podał kolega Madolo w temacie Szukacz firmy AstroBobi :-) zrobiłem tulejke i przykleiłem druciki, do tej pory wszystko ok  :Beer:  No ale co się okazało!!  Druciki jak i tulejke mocowałem klejem SUPER glue ( coś w stylu kropelik) i..... Dziś przed sekunda patrze na okular a na soczewce ( na rysuknu w czerwonym kole "jajku" ) pojawił się jakiś taki biały nalot i za chiny ludowe nie mogę się go pozbyć  :huh:  Czyż by okular do kosza.....  Co zrobić ??? Prosze o pomoc  :huh:

 

 

No nie wiem co napisać.....

Z jednej strony "czuję" się odpowiedzialny za pomysł, a z drugiej: to tylko koncepcja, reszta należy do wyobraźni ATM-owca. D`vacto: nie miałem takiego przypadku z klejem(kropelką) ale nasuwa mi się kilka rzeczy:

- chcąc pisać o każdej wykonywanej czynności, musiałbym napisać SPORYYY post

(jak rozkręcić okular, co wyjąć, zanotować co gdzie "idzie", itp,etc.)

- nie wchodząc w techn.skład kleju, są to kleje "BARDZO SILNIE ŻRĄCE" (swąd palonej gumy, skóry(nie tylko ludzkiej)) i jeśli w instrukcji kleju pisze:"kropelka" to trzeba brać to przez 1/3, i z pół godziny "wietrzyć" klejony element

-z reguły do :sex: zdejmuje się całą odzież, a więc należało "rozebrać" cały okular i wtedy kleić

-najwyraźniej przesadziłeś z ilościa kleju; mała część kropli spadła na dolną soczewkę i zaczął sie proces "wżeru"

- człowiek całe życie UCZY się na błędach,

- zastanawiam się: Czy WOGÓLE jest sens prezentowania własnych koncepcji w świetle braku podstawowej wiedzy czego przykładem jest powyższy fakt !!!??? . Za chwilę "ktoś" napisze , że urwało mu palce u rąk w wyniku "wdrażania" jakiegoś pomysłu!!! - ale to tylko moja dygresja

Edytowane przez Madolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No cóż, klejenie klejami cyjanoakrylowymi jest czynnością niełatwą i odpowiedzialną a elementyz klejonym krzyżem na diafragmie okularu można składać dopiero po ich całkowitym wyschnięciu czyli najlepiej na zajutrz, pośpiech jest tu bardzo złym doradcą co sam też kiedyś przerabiałem niszcząc sobie poprzez nieuwagę cyjanopanem ubranie :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały nalot z kleju cyjanoakrylowego to spolimeryzowany akryl powstały z parującego, wolnego monomeru akrylowego.

 

Do czyszczenia najlepszy jest Hydrol, spirytus kiepsko sobie z tym radzi.

 

Do dostania u dentysty albo w pracowni protetycznej.

 

Ewentualnie proszę o e-mail to prześlę mały słoiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały nalot z kleju cyjanoakrylowego to spolimeryzowany akryl powstały z parującego, wolnego monomeru akrylowego.

 

Do czyszczenia najlepszy jest Hydrol, spirytus kiepsko sobie z tym radzi.

 

Do dostania u dentysty albo w pracowni protetycznej.

 

Ewentualnie proszę o e-mail to prześlę mały słoiczek.

 

O rany... chyba PERHYDROL - nadtlenek wodoru?

Chyba nie soczewki traktujesz (per)hydrolem?

 

Hydrol to płyn hydrauliczny do hamulców i serwomechanizmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

 

Wielkie dzieki za link.

 

W downloadzie poprawilem juz autorstwo i dostawilem dodatkowy link z dokumentacja. Na samej stronie nie odnalazlem zadniej informacji o zgdzie, badz nie, na redystrybucje fragmentow witryny poza "Copyright © 2001 John J. G. Savard" co oznacza koniecznosc zdjecia grafik z download jezeli nie otrzymam zgody autora (poslalem @ z prosba o zgode).

 

Wie ktos moze kto moglby dotrzec do czlowieka w sposob bardziej prawno-profesjonalny?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.