Skocz do zawartości

Canon eos 1100d czy 1300d który wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio prosiłam o radę przy wyborze pierwszej lustrzanki,mam okazję kupić Canona eos 1100d używkę ale z pewnego źródła...jednak wertując różne sklepy internetowe znalazłam Canona eos 1300d w atrakcyjnej cenie,nówka.i teraz mam dylemat co wybrać...porównując te dwa aparaty to na moje oko niczym się nie różnią,no może 1300d ma więcej pikseli,ale mogłam coś przeoczyć...no i ma jeszcze tą zaletę że jest nowy.Aparatu przynajmniej na początku nie będę modyfikować.Czy miał ktoś z Was może styczność z tym modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli one nie maja uchylnego displeju, to jedyny klopot w tym, ze gdybys robila jakies astrofotki i korzystala do ostrzenia Live View , to 

bedziesz musiala gimnastykowac sie po podlozu, bo teleskop wraz z aparatem bedzie w skosnej pozycji,  jak armata ... :) 

Ale nie bedziesz pierwsza ani ostatnia osoba, ktora skorzystala przy okazji z poprawienia cielesnej kondycji ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zbignieww napisał:

Jesli one nie maja uchylnego displeju, to jedyny klopot w tym, ze gdybys robila jakies astrofotki i korzystala do ostrzenia Live View , to 

bedziesz musiala gimnastykowac sie po podlozu, bo teleskop wraz z aparatem bedzie w skosnej pozycji,  jak armata ... :) 

Ale nie bedziesz pierwsza ani ostatnia osoba, ktora skorzystala przy okazji z poprawienia cielesnej kondycji ! 

Zawsze można podłączyć jakiś wspomagacz do zbierania sesji. Małe AsiAir i nie dość że  ekranu w ogóle nie potrzeba, to jeszcze powie gdzie i w co na niebie się wycelowało... siedząc 50m dalej w cieplutkim samochodzie czy domu masz  pogląd płynącej sesji. 

1100D + mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o canon 1100d to dobry sprzęt za niską cenę, ale matrycę potrafią mieć swoje wady.

Jeśli chodzi o nowe modele, czyli np. 1300d, to ja bym nie brał, to nadal budżetowa lustrzanka jak 1100d ale z napchaną elektoniką, co może objawiać się dodatkowymi problemami z amp glow.

 

Ze sprzętów do 3tys., to chyba dobre opinie ma canon 7D, ale tu zaczynamy łapać pułap cenowy kamer dedykowanych do astrofoto.

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, monter napisał:

A co będzie podpięte do aparatu? Na czym to wszystko będzie wisiało, montaż? W tym budżecie możesz się porwać na pełną klatkę np 5D mk2 mod.

Od siebie dodam, że 1100D najlepiej mod - będzie świetnym wyborem. 

 

Na razie tylko szerokie kadry,z czasem może zaopatrze się w jakiś obiektyw do 300mm,będzie wisiało na SW Star Adventurer.a canon 250d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat CANON EOS 750D + Obiektyw 18-55mm S 4CE + Obiektyw 50mm

A co o tym sądzicie?i jeszcze chciałam zapytać o Nikony:D?czy znajdę w cenie ok 2-3 tyś jakiś fajny na początek?wiem że tu canon to świętość ale Nikon też chyba robi dobre lustrzanki?no i ponoć mają dobre obiektywy...

Wybaczcie to niezdecydowanie ale po prostu chciałabym wybrać najlepiej jak się da.Niestety jeśli chodzi o coś droższego niż 1000 zł to nie może być używka bo to będzie aparat który będzie też służył mojej rodzinie a oni chcą coś nowego...do 1000 to moja kasa i ja decyduje, powyżej już muszę liczyć się z innych zdaniem no i co nowe to nowe jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gromy polecą, ale od dłuższego czasu zbieram opinie i widzę, że Nikony lepiej radzą sobie z szumem termicznym, więc jak jest ciepło lub matryca robi długie klatki, to nie ma na zdjęciach tak dużo szumu jak na Canonach. 

Polecić mogę z całego serca Nikona D5100, który ma matrycę taką jak ASI071. Możesz go dostać już za 500-600zł, z przebiegiem ok. 20-30k. Ma odchylany ekran, co jest niewątpliwie zaletą, łatwo się go modyfikuje (sam zmodyfikowałem jakieś 15 sztuk). Jak masz większy budżet, to kup Nikona D610 - pełna klatka, duży piksel (5.95um!) i po modzie można zrobić z niego pożeracza fotonów. Ale z racji matrycy pełnoklatkowej będzie wymagał lepszej optyki. Kolega @Iro robi cuda tym D610 :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.