Skocz do zawartości

NGC 2371/2 - Mgławica Cukierek


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut oka wydawało mi się tło zbyt ciemne ale ta planetarka ma dosyć ostre krawędzie i to robi takie dosyć złudne wrażenie . Po powiększeniu wygląda to już całkiem inaczej  . Pięknie wyszedł detal . Z dodatkowych smaczków to jeśli ta planetarka jest dosyć mała to co powiedzieć o tych "przecinkach" poniżej :D 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gryf188 napisał:

Na pierwszy rzut oka wydawało mi się tło zbyt ciemne ale ta planetarka ma dosyć ostre krawędzie i to robi takie dosyć złudne wrażenie . Po powiększeniu wygląda to już całkiem inaczej  . Pięknie wyszedł detal . Z dodatkowych smaczków to jeśli ta planetarka jest dosyć mała to co powiedzieć o tych "przecinkach" poniżej :D 

Heh, też właśnie kombinowałem żeby za ciemno nie było - histogram ma sporo zapasu z lewej także można go suwać do woli.

Rozjaśniłem trochę i może w sumie odbiór jest lepszy ;)

A tych przecinków szukałem w katalogach, nie znalazłem :) Trzeba by było na Sindbadzie poszperać.

378772818_ngc2371fullv3.thumb.jpg.6179d9658d2c8492e9ad04fd7cb742c2.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna piękna praca :)

 

Niestety znowu... tło jest zupełnie sztucznym tworem, sprowadzone do mono z dodanym ładnym szumem, z pływającymi na nim kolorowymi wyspami w postaci gwiazd i obiektów jest wytworem grafiki a nie dziełem matrycy :wacko:

 

Co się stało z gwiazdką nr 1? Na wszystkich innych zdjęciach jest dużo jaśniejsza od gwiazdki nr 2 cos ją ugryzło :uhm:

1365178309_ngc2371fullv2.jpg.png.a5676dbfa3c10785f047b1895e58a545.png

 

Myślałem, że po tym co stało się w otoczce 6210 nic już mnie nie zaskoczy, ale jak widać ...

 

Robisz astrofotografię dużej skali z super detalem, naprawdę, powstrzymaj się od tak daleko posuniętego mieszania w materiale.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ryszardo napisał:

Opanowanie takiego cienkiego lustra na wielopunktowej  oprawie to duża sztuka - gratulacje! Pewnie można jeszcze trochę powalczyć, ale już na tym etapie efekt jest piorunujący. Ta mgławica zawsze wydawała mi się trochę nudna, a tu tyle w niej życia! Super!

Dzięki, na pewno jeszcze jest możliwość dopieszczenia - najważniejsze że temat w miarę ogarnięty.

Teraz mam nadzieję na sesje przy nieco lepszym seeingu żeby zobaczyć jakie są prawdziwe możliwości takiego lustra - bo przy tym obiekcie szału seeingowego nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.