Skocz do zawartości

NGC6939 Ghost Bush Cluster & NGC6946 Fireworks Galaxy


diver

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, HAMAL napisał:

Puryści tej zielonej otoczki dookoła galaktyki Ci nie darują :grin:

Spójrz

 

Fotka bardzo fajna. Choć na moje oko może być lepsza.

Pozwoliłem sobie co nieco zmienić.

Troszkę za dużo zielonego (użyj HLVG), gwiazdy dominują (Annies Astro Action > Reduce Star Bloating), galaktykę można troszkę podostrzyć ( filtr Górnoprzepustowy) i podkolorować (saturacja w LAB) 

 

 

div2.jpg

  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz Obraz>Tryb>Lab, potem Obraz>Dopasowanie>Barwa/Nasycenie>suwak Nasycenie. 

Nasycenia w Lab działa subtelniej niż RGB.

Po wszystkim nie zapomnij wrócić do Trybu RGB, bo niektóre akcje i narzędzia i filtry np. HLVG działają "inaczej" w Lab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr4d napisał:

Fotka bardzo fajna. Choć na moje oko może być lepsza.

Pozwoliłem sobie co nieco zmienić.

Troszkę za dużo zielonego (użyj HLVG), gwiazdy dominują (Annies Astro Action > Reduce Star Bloating), galaktykę można troszkę podostrzyć ( filtr Górnoprzepustowy) i podkolorować (saturacja w LAB) 

Dzięki za konstruktywne uwagi. Ale opisywane przez Ciebie funkcje to chyba nie PIX?

 

Pozwoliłem sobie podmienić fotkę po małej korekcie.

Zdjąłem zielony, bo faktycznie było go za dużo i odrobinę zwiększyłem saturację pomarańczowego. Resztę zostawiam bez zmian. Gwiazdki też zostawiłem takie jakie były, choć potrafię je zredukować. Tak jak napisałem wcześniej , to mrowie wyraźnych gwiazdek dla mnie stanowi o uroku tego kadru.

Jeżeli chodzi o saturację kolorów, to w moim poczuciu estetyki nieco przesadziłeś. To nie jest fotka mgławicy w narrowbandzie, gdzie swobodnie można sobie malować artystyczne efekty kolorystyczne. A poza tym pastele jakoś bardziej mi leżą. ;)

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diver to w PS.

Jeśli "zredukować" znaczy zmniejszyć, to nie zmniejszałem ich rozmiaru. Zastosowana przeze mnie akcja zmniejsza wypalone środki jasnych gwiazd, przez co są mniej plackowate.

Co do koloru, to fakt przesadziłem, ale patrząc na poprawioną wersję galaktyki widać, że poszedłeś w podobnym kierunku co ja.

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.