Skocz do zawartości

NGC 6888 Asi 071 mc pro


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki dość już - zdjęcie to czysty kanał Ha. Pokolorowałem sobie na warstwach pędzlem środek żeby zaimprowizować tlen i łądne niebieskie halo bo mi sie zwyczajnie podoba. Jeżeli tytuł naukowy kierunku astronomia daje zawodowstwo to jestem marnym ale jednak zawodowcem ;) Poniżej lekko odszumione BW, żeby nikt zawału nie dostał, że ASI 071 robi artefakty a ed100 jest niedokorygowany :) Śpijta dobrze i nie brnijmy dalej. Wessel jak postawisz piwo za ten marny tekst o nie zajmowaniu się astrofotografią to Ci daruje :P Kolega Kosmit źle zniósł całą sytuację bo wziął wszystko na serio i właśnie przed tym przestrzegam na przyszłość - forum jest dla wszystkich - jak se ktoś chce domalować dupe na tarczy Jowisza to ma do tego prawo :)

 

ngc6888_bw.jpg

  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kosmit napisał:

W takim razie trzeba by stworzyć, dla takich prac jakiś osobny dział pt. Astrografika i będzie z głowy. 

Astro-grafika to obrazki o tematyce astronomicznej namalowane w PS, a to by była astro-foto-grafika, gdyż materiałem wyjściowym dla produktu końcowego była prawdziwa astrofotografia. Nie mieszajmy tych pojęć :grin:

 

 

8 godzin temu, Duser napisał:

To mi przypomina moje "unikalne" zdjęcie mgławicy Eskimos

eskimos_1.jpg.0b8d0f58ee23d03aa448258276e3f62f.jpg

Czemu unikalne? Przecież OK wyszło :uhm:

 

 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam nic śmiesznego :) fajne zdjęcie, gwiazda centralna spuchła od podczerwieni, warto robiąc planetarki wycinać ją tuż za Ha :) 

 

Samo Ha takie wychodzi http://indexhamal.pl/astrofotografia/planetary_nebulae/NGC2392.htm

 

 

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, TUR said:

Moze warto zadbać o to, aby forum pełniło również funkcje dydaktyczną. 

W Polsce tak mała garstka ludzi zajmuje sie astrofoto, że samo ruszenie dupy na zimno w nocy zasługuje na docenienie.

Podoba mi sie takie podejscie .

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HAMAL napisał:

Nie ma tam nic śmiesznego :) fajne zdjęcie, gwiazda centralna spuchła od podczerwieni, warto robiąc planetarki wycinać ją tuż za Ha :) 

HAMAL , pełna zgoda :haha: .

Tylko że ja twarz Eskimosa domalowałem w Photoshopie :D .  Tylko się przypatrz , jaki milutki wyszedł. W podlinkowanym poście pierwsze zdjęcie jest oryginalne, a drugie podrasowane " specjalnymi zaawansowanymi technikami" .

Jak @Kirien napisał, że swoje zdjęcie podmalował w PS, to przypomniał mi się mój  podmalowany Eskimos .

PS. Twoje zdjęcie Eskimosa  bombowe.

Edytowane przez Duser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.