Skocz do zawartości

NGC 6853


kombinuj-licz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też się chwilę pobawiłem :) Materiał ma potencjał, detal bardzo przyzwoity.

Digital Development w Maximie + dekonwolucja, potem odszumianie tła przez maskę (jest ciężko bo szum nieprzyjemny) + lekkie ostrzenie. NA koniec kolor przez maskę najpierw na gwiazdy a potem na mgławicę (nasycenie), żeby poprawić kolorystkę i odbiór zdjęcia.

 

Kilka rad o ile jesteś zainteresowany:

- przyda się więcej materiału, bo strasznie szumi, zwłaszcza w tle - ale to już wiesz :)

- jak robisz dekonwolucję to potem wyłącz tło przez maskę (Gimp lub PS) żeby usunąć to nieprzyjemne ziarno, no chyba że lubisz taką "kaszę", kwestia gustu oczywiście

- przydałoby się to lepiej wykadrować ;) tak 90 stopni obrót w prawo lub w lewo, wtedy nie trzeba by było tego tak strasznie cropować.

 

Kolorystyka to kwestia umowna oczywiście - ja zostawiłem trochę więcej zieleni która była na Twoim stacku (w obszarze mgławicy, bo tło nieco wyrównałem kolorystycznie)

Można by się jeszcze było pobawić w usuwanie szumu z mgławicy, ale to już większy problem bo detal by ucierpiał, potrzeba więcej materiału.

 

pierwsza wersja z ostrzeniem, druga bez

 

Untitled-2a.jpg.cc908fae318698f537368c0511ca92ad.jpg

Untitled-2.jpg.0cf9036cab7a930bcc9c03226a875ec6.jpg

 

 

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 3
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukasz83 napisał:

Ja też się chwilę pobawiłem :)

Stokrotne dzięki! Za obróbkę, ale też za rady!

 

1 godzinę temu, Lukasz83 napisał:

- przydałoby się to lepiej wykadrować ;) tak 90 stopni obrót w prawo lub w lewo, wtedy nie trzeba by było tego tak strasznie cropować.

Niestety zrobiłem testową klatkę 3s przed podjęciem decyzji o kadrze. Na klatce nie zobaczyłem 'bąbla', o którym całkowicie zapomniałem, efekt - wykadrowałem Hantle w poziomie, a o jej prawdziwych proporcjach przekonałem się w trakcie obróbki :) 

 

Materiału miałem dwa razy więcej, ale niestety w połowie akwizycji zorientowałem się, że zbieram klatki 8-bitowe i poszły do kosza. 

Dozbieram na pewno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kombinuj-licz napisał:

Materiału miałem dwa razy więcej, ale niestety w połowie akwizycji zorientowałem się, że zbieram klatki 8-bitowe i poszły do kosza. 

Dozbieram na pewno. :)

A na jakim gainie zbierałeś - bo może się okazać, że 8-bit by starczyło.

Ja praktycznie zawsze zbieram w 8-bit

 

EDIT: jednak nie, zerknąłem na wykres i jednak nawet przy dużych gainach dla tej kamerki nie schodzimy ponizej 9-bitów. Więc zawsze warto kręcić w 16-bit :)

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukasz83 napisał:

A na jakim gainie zbierałeś - bo może się okazać, że 8-bit by starczyło.

Ja praktycznie zawsze zbieram w 8-bit

Gain prawie zawsze mam 482/600.

Klatki 8 bit jeszcze na dysku trzymam. Zestackuje je oddzielnie i zobaczę co z nich wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.