Skocz do zawartości

IDAS NBX - idealny dual band


Marek_N

Rekomendowane odpowiedzi

Gdby ktoś chciał sobie sprawić NBZ to polecam coś takiego: kupić dwie sztuki, dać mi je do pomiarów i zostawić sobie lepszą, a gorszą zwrócić do sklepu. Kupujący skorzysta, bo dostanie lepszą sztukę i forum Astropolis zyska, bo dostaniemy wyniki pomiarów :)

 

Skoro producenci robią użytkowników "w wała" na filtrach, to nie miejcie obiekcji, by się bronić. W przypadku naprawdę drogich filtrów oferuję pomoc w tej nierównej walce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2021 o 08:00, dobrychemik napisał:

Skoro producenci robią użytkowników "w wała" na filtrach, to nie miejcie obiekcji, by się bronić.

Szkoda, że w tym wszystkim zapomniałeś wspomnieć o sprzedawcy, który najczęściej traci. 

Nie zawsze może taki filtr zwrócić do producenta i musi go potem komuś sprzedać, niekoniecznie jako pełnowartościowy produkt, bo jest po zwrocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OnlyAfc napisał:

Szkoda, że w tym wszystkim zapomniałeś wspomnieć o sprzedawcy, który najczęściej traci. 

Nie zawsze może taki filtr zwrócić do producenta i musi go potem komuś sprzedać, niekoniecznie jako pełnowartościowy produkt, bo jest po zwrocie. 

Nie zapomniałem. Nie jestem tak naiwny, by zakładać, że sprzedawcy nie mają pojęcia o rozrzucie parametrów filtrów i że tylko niektóre z nich są w pełni sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dobrychemik napisał:

Nie zapomniałem. Nie jestem tak naiwny, by zakładać, że sprzedawcy nie mają pojęcia o rozrzucie parametrów filtrów i że tylko niektóre z nich są w pełni sprawne.

Oczywiście, że mają pojęcie, ale nie wiedzą, który filtr jest dobry a który już bublem.

Klient chce zamówić, to sprzedają, potem jest problem, jak chce zwrócić.

Oczywiście można naciskać na producenta itd. ale producent wie, że w największej d*pie jest sprzedawca. To on ma obowiązek odebrać zwrot i potem ew. walczyć z producentem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, OnlyAfc napisał:

Oczywiście, że mają pojęcie, ale nie wiedzą, który filtr jest dobry a który już bublem.

Klient chce zamówić, to sprzedają, potem jest problem, jak chce zwrócić.

Oczywiście można naciskać na producenta itd. ale producent wie, że w największej d*pie jest sprzedawca. To on ma obowiązek odebrać zwrot i potem ew. walczyć z producentem.

 

Wg mnie, w najgorszej sytuacji jest klient, który na 99% nie zorientuje się, że ma niepełnosprawny produkt. Sprzedawca, nawet jak do niego wróci jakiś filtr, to zaraz go dalej puści. Z wadliwymi teleskopami jest łatwiej: klient łatwo zobaczy, że obraz jest nieostry, a efekt filtra jest bardziej subtelny. Co więcej, skopany teleskop da się zwykle przywrócić do porządanego stanu, a wadliwego filtra nie da się naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rambro napisał:

Szykuje się ciekawa konkurencja ..

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „NTLIA Antlia ALP-T Dual Narrowband 4 and 5nm filter AtiAL-r FWHM: OIII 4nm (500. 7nm) and HA 5nm (656.3nm) Blocking: 300-1100nm Size: 2" mounted(48mm) Antlia ALP-T Dual Narrowband and 5nm filter with color cameras including DSLRs for monochrome cameras designed to work also 7nm) and H-alpha save imaging time. narrowband filter passes light 3nm) wavelength. OllI The advanced multi- coatings make ultra narrowband design OllI (4nm) and HA (5nm) possible to enhance the contrast and finer visibility of deep sky objects.”

 

Ciekawe, ale loteria podwójna: żeby oba tak wąskie pasma były ustawione równie dobrze dla danej światłosiły. Chętnie bym kupił mając pewność, że będzie pasował do mojej optyki. Efekt powinien być zauważalnie lepszy niż przy L-eX. Ktoś zaryzykuje?

Jeśli ktoś ma środki i chciałby mieć wyselekcjonowaną sztukę to proponuję coś takiego. Inwestor kupuje kilka sztuk, ja je mierzę, inwestor wybiera sobie pierwszy najlepszą sztukę, ja wybieram jako drugi sztukę dobrą do F/5.6, a reszta w zależności od parametrów idzie do znajomych lub wraca do sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.