Skocz do zawartości
  • 0

Gso 6


Łysy Łysy

Pytanie

Witam,i znowu z problemem,kupiłem nową tube gso 6 cali pod foto lustrzanką,w ofercie mieli napisane że ostrzy z aparatem,a nie ostrzy.Wiem że w Gso trzeba podnieść lustro,bo miałem tak w 10 ale zrobili mi to w sklepie.W tym egzemplarzu( 6) niestety nie da się podnieść lustra na śrubach,całkiem inna konstrukcja,i teraz rodzi się pytanie.Do wyostrzenia brakuje około 2cm,czy wystarczy obciąć tube o te 2cm czy może liczy się to jakoś inaczej?Barlow odpada.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam tak samo, Brakuje kilku milimetrów po całkowitym wsunięciu wyciągu. Kupiłem korektor komy GSO 1,1 , który "wydłuża" ogniskową ale ma różne opinie. Rozwiązało to problem ostrzenia, ale miałem kiepskie gwiazdki i potem dokupiłem Baadera.

 

 

 

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, Łysy Łysy napisał:

Mi brakuje po całkowitym wsunięciu,chyba będę dzisiaj używał nożyc do blachy

 

Ja na twoim.miejscu absolutnie nie decydowalbym się na gso według mnie to najgorszy wybór z możliwych obecnie.

Jest duże prawdopodobieństwo że na dzień dobry będziesz musiał wkładać dodatkowe wkładki pod wyciąg bo się okaże nie prostopadłym do tuby, tam nie ma nawet regulacji.

Już masz dowód że coś nie tak jak by się przydało by było bo musisz kombinować by nawet wyostrzyć.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W Teleskop express trzeba było brać ;-) Tam mają non stop.

Oczywiście że do ogarnięcia, ale może się okazać że wrzucisz w niego 2x tyle kasy co jest warty by miało to ręce i nogi, ja już to przerabiałem i nikomu nie życzę.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Łysy Łysy napisał:

Mi brakuje po całkowitym wsunięciu,chyba będę dzisiaj używał nożyc do blachy

 

lepsze zakłady ślusarskie mają szlifierki kątowe na prowadnicach. Mi kiedyś przycięli rurę komina stalowego 250mm w zakładzie kowalstwa artystycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Łysy Łysy napisał:

Mi brakuje po całkowitym wsunięciu,chyba będę dzisiaj używał nożyc do blachy

 

Pamiętaj też że rozmiar lustra wtórnego jest dobrany do odległości od lustra głównego, żeby złapać pełen stożek światła po takiej operacji lustro wtórne będzie musiało być proporcjonalnie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zobaczymy jak będzie z korektorem ,może będzie jutro,a jak nie to stoczę ten pierścień i tyle,wejdzie głębiej w wyciąg i powinno być ok ,brakuje dosłownie kilka mm

A do sklepu zadzwonię i powiem żeby zmienili opis bo wprowadzają ludzi w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli uznasz że teleskop Ci dobrze pracuje i chcesz nim powalczyć to bym się zastanowił nad lepszym wyciągiem z niskim profilem.

 

Z doświadczenia z taką blachą na teleskopie. Zamontuj guider nie na stopce szukacza ale np na dłuższym dovetailu. Zachodziłem w głowę o co chodzi z prowadzeniem i pojazdem. Miałem guider na stopce szukacza. Okazało się że blacha się uginała. Jaja jak berety. 

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

miałem guider na stopce ale za cholerę nie szło wyważyć setupu, teraz jest na dovetailu na górze i zdaje egzamin, myślałem nad niskoprofilowym wyciągiem ,ale najpierw spróbuje powalczyć z tym, trochę kosztów poniosłem w tym miesiącu i na razie muszę się trochę odrobić. Oby tylko ten korektor pomógł, bo oszaleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.