Skocz do zawartości

Drugie podejscie do astrophoto - West Veil Nebula


rybek0s

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, delaa said:

Traktowałes material "osobno" tzn rozkładałeś na kanały? Czy hurtem to co wyszło z kamery?

Hurtem z kamery. Uznalem że póki jeszcze nie umiem przetwarzać RGB, nie będę probował robić każdego kanału z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rybek0s napisał:

Hurtem z kamery

Szkoda filtra. To naprawdę nie jest jakaś magia. Moim zdaniem podejście "hurtem" powoduje że obrazki z tych filtrów (dual/triband) są w zasadzie niestrawne (to moje zdanie i moja obserwacja na podstawie długich godzin w internetach ;-)  

Jedno z podejść - możliwych - nie mówię że najlepsze ale na bank lepsze niż "hurtem" ;-)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, AdamK said:

Czuję się jakbym stał na rękach... :emotion-5:

Bo to symulacja tego jak bylo by ją widać w Australii, gdyby było ją widać w Australii :P A na poważnie, w trakcie zbierania materiału musiałem robić meridian flip unikając balustraty i parapetu, a przy obróbce uznałem że w kosmosie nie ma góry i dołu :D Ale jak uważasz że lepiej dawać w formacie ziemskim nieodwróconym, to następnym razem o to zadbam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, delaa said:

Szkoda filtra. To naprawdę nie jest jakaś magia. Moim zdaniem podejście "hurtem" powoduje że obrazki z tych filtrów (dual/triband) są w zasadzie niestrawne (to moje zdanie i moja obserwacja na podstawie długich godzin w internetach ;-)  

A mógłbyś rozwinąć myśl? Tzn, jakiej różnicy byś się spodziewał gdybym osobno przetworzył każdy kanał? I dlaczego taka różnica w przetwarzaniu w porównaniu do OSC bez filtra (gdzie też otrzymuję RGB).

Przyznam że użyłem L-eNhance bardziej jako filtra anty-polution niż do rozbicia obrazu na H-alpha i 0xygen 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ci się nie ? No spróbuj ;-) Nie mam takiego filtra, nie wiem jakiej różnicy się spodziewać. Ale to co widzę w internecie z tymi filtrami jest strasznie słabe. To co jest pokazane na filmach gdzie jest obrabiane osobno jest "strawne". Nadal chcę spróbować tych filtrów ale po przeryciu Astrobina.... mam mieszane uczucia ;-) 

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia tego czy mi się chce czy nie. Ten obrazek to drugi mój eksperyment z przetwarzaniem astro obrazów. Jak nie wiem do końca co powinienem osiągnąć, to nie wiem na którym etapie powinienem zwrócić uwagę że coś jest nie tak. 

Np. Nie mam pojęcia zo mam zrobić z zielonym kanałem...wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbowałem. Posiłkowałem się wzorem na połączenie kanałów ze stronki: https://thecoldestnights.com/2020/06/pixinsight-dynamic-narrowband-combinations-with-pixelmath/
Oraz ogólną ideą od: https://www.youtube.com/watch?v=740ZLTe95eg

Wyszło.... paskudnie :D Przegiąłem z wyciąganiem kolorów ... ogólnie ... wyglądało strasznie! ;)

 

Z ciekawości zrobiłem jednak blend między poprzednim obrazkiem i tym potworem i wyszła 3 wersja ... ta daje nadzieję że jeszcze z tego materiału uda mi się coś wyciągnąć :D

 

 

western veil nebula ver4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rybek0s napisał:

Hm, bałem się tak intensywnego koloru, ale widać niepotrzebnie. Dzięki.

Nie sugeruj się moją wersją koloru, bo ja nie jestem absolutnie żadnym autorytetem. Zerknij na https://www.astrobin.com/search/?q=Western+Veil&d=i&t=all&date_published_min=2011-11-09&date_published_max=2020-10-11 i znajdź coś co Ci się podoba.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.