Skocz do zawartości
  • 0

Magic lantern


Igor Wierzbowski

Pytanie

Hej, instalował ktoś może MAgic Lantern na canonie eos 1100d, bo doszedłem do momentu, gdzie muszę się upewnić że mam najnowszą wersje oprogramowania, ale nigdzie nie ma gdzie to zaktualizować. Przeszukałem cały internet i nigdzie tego nie ma. Wyśle ktoś może linka. Najlepiej dzisiaj bo właśnie się zajmuje tym Magic Lanternem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie Tomasz, nie potrzebujesz. Ja najpierw zainstalowałem ML do Canona 1100 D ( taki jak kolegi) a potem kupiłem wężyk TC-252. I zrobiła się bezdotykowa kontrola sesji bez kontorsjonistyki przed jej uruchomieniem. Za stary jestem.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, wessel napisał:

To mi się podoba Wyśle ktoś może linka. Najlepiej dzisiaj bo właśnie się zajmuje tym Magic Lanternem . Drogi kolego, astrofotografia wymaga cierpliwości :)

Tak się zastanawiam, czy przygoda naszego młodszego kolegi będzie skutkować dwoma, trzema postami dziennie - akurat w danym momencie kiedy jest potrzeba zdobyć nową wiedzę? Bardzo się cieszę i dopinguję, kiedy ktoś w naprawdę młodym wieku i bez doświadczenia próbuje stawiać pierwsze kroki w tym jakże niełatwym hobby, ale to chyba nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie no ok, niech chłopak pyta... na szczęście pyta rzeczowo, aczkolwiek ja jestem wyznawcą szkoły " jak sam nie dojdziesz to i tak nic nie będziesz wiedział" . Tutoriale i videotutoriale to smutna rzeczywistość naszych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym jednak pozostał na miejscu kolegi przy samym wężyku z interwałometrem, bo tak będzie prościej na początek. Magic Lantern jest super, ale ma sens dopiero przy bardziej ogólnych zastosowaniach w fotografii. Usprawnia robienie timelapsów, dodaje opcję robienia auto focus stackingu i wiele innych, ale na początek można się łatwo w tym menu pogubić :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zasada jest prosta panowie .. ML nic nie kosztuje ;) za wężyk trzeba dać stówkę ... ot co ;) Ja powiem tak - do ML doszedłem sam ... z pomocą instrukcji na jego stronie a skoro kolega ma z tym problem i sam go nie rozwiąże - to ja nie widzę przyszłości aby poradził sobie sam choćby z .. obróbką zdjęć... i tak w koło macieju będą banalne posty "Jak .. " "Jak ..."   

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.