Skocz do zawartości

M31 z braku laku


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, kubaman napisał:

Zgodnie z opisem to jest zdjęcie z Esprtit'a 80.. F5


240 minut przy F5, ciagle nazywanie tego testowym to urocze ;) Zwłaszcza przy tak jasnym obiekcie. A nawiazując do słów @Tayson kolory gwiazd to tylko i wyłącznie kwestia odpowiedniego balansu kolorow ;) Ale to słowa amatora, który w życiu nie zebral więcej niż 1,5h dobrych klatek wiec śmiało możecie to olać :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając tą kamerę i widząc jak się zachowuje, zaczął bym się uczyć jak usuwać banding i pattern bo jednak on jest (głównie dlatego że materiału nie dużo ale jednak jest i sam całkowicie nie zniknie nawet przy większej ilości).

No ale OSC tak już mają, poza tym nie jest źle i widać że w końcu rasowe 16 bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Marvaz napisał:

Bardzo przyjemna fotka, ale kadr mogles nieco lepszy wybrac ;)

No właśnie nie wybierałem wcale. M31 w CDC, 2 godziny na próbę, przestawienie geometrii zestawu, i kilka dni później dwie na próbę.

Ale ten zestaw nadaje się bardzo dobrze do tego obiektu, jak się uporam i wyprowadzę gwiazdy na perfekt, to zrobię sobie sesję, bo tak naprawdę nie mam zdjęcia Andromedy, które by nie było przypadkowe. No i oczywiście trzeba będzie zrobić wodór.

 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kubaman napisał:

..... jak się uporam i wyprowadzę gwiazdy na perfekt, to zrobię sobie sesję, bo tak naprawdę nie mam zdjęcia Andromedy, które by nie było przypadkowe. No i oczywiście trzeba będzie zrobić wodór.

 

hahaha To tak jak u mnie. Zawsze miasto i bardziej pod testy bo to duży i poglądowy obiekt pod wieloma względami.

PS Tyle, że chyba popełniłem M31 pod fajnym niebem ale nigdy go nie obrobiłem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, MaPa said:

hahaha To tak jak u mnie. Zawsze miasto i bardziej pod testy bo to duży i poglądowy obiekt pod wieloma względami.

PS Tyle, że chyba popełniłem M31 pod fajnym niebem ale nigdy go nie obrobiłem.

No to dawaj.

M31 to dla mie jeden z tych obiektow o ktorym marze od lat. Jak dotad nie mam porzadnej fotki bo brak dostepu do dobrego nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.