Skocz do zawartości
  • 0

Stabilny statyw dla Star Adventurer


Astroigi

Pytanie

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Chyba we wszystkich tych statywach musisz zastosować jakiś adapter, choćby po to żeby uniknąć kolizji z wystającym bolcem do ustawiania na biegun w głowicach paralaktycznych. Chyba że obetniesz bolec i podmienisz śrubę na 3/8, jeśli jest m 10. Kiedyś miałem swsa na 1,5 calowych stalowych nogach od jakiegoś montażu chyba bressera, i było super stabilnie. Ale bez przeróbek się nie obeszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Astroigi napisał:

Szukam porządnego statywu pod mojego SWSA, mam na myśli coś w typie statywu używanego do Eq3 lub Eq5 ale nie potrzebującego adapterów

Zaznaczam,że mam ograniczony budżet do ok 400zl

Ja używam - takiego geodezyjnego - jest bardzo stabilny 

Poprawiłem by nie było z problemami odnośnie praw autorsakich - fotka moja :)

IMG_20200614_194248353.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Astroigi napisał:

Super pomysł z geodezyjnym tylko jak rozwiązałeś sprawę redukcji z 5/8 na 3/8 jeżeli mogę zapytać :)

 

hmmm

chyba pożyczyłem śrubę ze statywu od  eq3-2 - tak na pewno od eq3-2 plus jakieś podkładki 

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, delaa napisał:

@RomekAstrobaza Nie pleśnieje Ci ta wykładzina na balkonie jak zamoknie?

Hej nie nie pleśnieje, bo ją zdejmuję na zimę a w dodatku pod nią są takie mniej więcej jak w linku płyty balkonowe

Więc jest wentylacja i szybko wysycha

nawet widać po lewej stronie je troszkę :)

edit:

 

no i oczywiście balkon zadaszony jest :)

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, Astroigi napisał:

Szukam porządnego statywu pod mojego SWSA, mam na myśli coś w typie statywu używanego do Eq3 lub Eq5 ale nie potrzebującego adapterów

Zaznaczam,że mam ograniczony budżet do ok 400zl

Cześć, niedawno przesiadłem się ze statywu fotograficznego Genesis Base C5, nie był wcale taki słaby, ale mam w planach trochę więcej powiesić na zestawie np. Redcat 51APO lub Zenithstar AP 61/360 ( póki co są braki w sklepach i kotków nigdzie nie ma) z moim Nikonem D610 mod, na nogi od zestawu eq-6. Używany kupiłem od koleżanki za 400, jest zdecydowana różnica na plus. Fabrycznie nie było już bolca na górze i śruba wymieniona na 3/8.

20201226_121028.jpg

20201226_210318.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Tomasz Osmański napisał:

Cześć, niedawno przesiadłem się ze statywu fotograficznego Genesis Base C5, nie był wcale taki słaby, ale mam w planach trochę więcej powiesić na zestawie np. Redcat 51APO lub Zenithstar AP 61/360 ( póki co są braki w sklepach i kotków nigdzie nie ma) z moim Nikonem D610 mod, na nogi od zestawu eq-6. Używany kupiłem od koleżanki za 400, jest zdecydowana różnica na plus. Fabrycznie nie było już bolca na górze i śruba wymieniona na 3/8.

20201226_121028.jpg

20201226_210318.jpg

Dzięki za sugestię, bolec w eq6 chyba można odkręcić, tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a tak porównując statyw stalowy np. od heq5 do geodezyjnego, to który jest stabilniejszy? Jest jakaś duża różnica między nimi? Bo też te geodezyjne są strasznie wielkie nawet złożone (astronomiczne też, ale chyba trochę jednak mniejsze) i ciężko z takimi danymi o nich jak nośność, gwint itp. Jakbym chciał do drewniaka geodezyjnego przymocować SWSA to jakie adaptery są potrzebne (zdaję sobie sprawę, że pewnie mają też różne gwinty, ale tak mniej więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem geodezyjny firmy nivel, słabe byly w nim zawiasy nóg, bardzo mocno przenosiły drgania na głowicę. Zmienilem na nogi z heq5 i to byl bardzo dobry wybór. Przejściówka dorabiana to okolo 120zl.

Edytowane przez yakson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.