Skocz do zawartości

Celestron 80ED vs Celestron 100ED


Grzegorz_K

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem uważnie test Celestrona 80ED i jestem ciekawy, czym on się różni od tego Celestrona 100ED czy tylko ogniskową I średnicą.

 

- Czy rzeczywiście jest to większy i lepszy brat?

- A może różni się czymś więcej tylko ja jako mało doświadczony nie widzę różnić, (jeśli tak wyjaśnijcie mi)

- I jeśli ktoś ma link do strony WWW gdzie można kupić celestrona 100ED bez montażu to prosiłbym o adres.

 

Tu jest adres do tego teleskopu na montażu: http://www.buytelescopes.com/product.asp?t=1&pid=8741&m=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100ED ze względu na świało f/9 może mieć lepszą korekcję aberracji chromatycznej niż 80ED.

Rura i wyciąg są pewnie tej samej niezbyt wysokiej klasy.

 

Przynam się szczerze, że trochę nie rozumiem robienia niby to APO przy f/9. Dla mnie powinno

być krótsze z f z przedziału 5-8. Problem pewnie w tym, że jak testowo Chińczycy zrobili 100ED

z f/6 to wyszła im taka aberracja, że nie zasługiwało to na miano APO. No to jedyne co im pozostało

to zwiększyć ogniskową. No i dostaliśmy taką długą rurę.

 

Podkreślam, że wszystko to tylko i wyłącznie moja gdybologia. Trzeba poczekać na rzetelne

testy żeby przekonać się jak jest naprawdę.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Arku, wypowiadasz się w kwestiach o których niestety nie masz bladego pojęcia ale całe szczęście piszesz wyraźnie że to "gdybologia" więc nie będę sie czepiłał takich jałowych dywagacji :D

 

Choć zgodzę się z tobą że estetyka wykonania tuby Celestrona ED-80 i jej koszmarnie ciężki odlewany odrośnik i korpus wyciągu nie są najwyższych lotów designerskich :Salut:

Edytowane przez Janusz_P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku, wypowiadasz się w kwestiach o których niestety nie masz bladego pojęcia ale całe szczęście piszesz wyraźnie że to "gdybologia" więc nie będę sie czepiłał takich jałowych dywagacji  :D

 

Choć zgodzę się z tobą że estetyka wykonania tuby Celestrona ED-80 i jej koszmarnie ciężki odlewany odrośnik i korpus wyciągu nie są najwyższych lotów designerskich :Salut:

 

Rozumie ze jednoczesnie oceniasz tube Oriona, ktora stoi na sporo gorszym poziomie wykonania i designu od Celestrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, dodaj jeszcze, ze znacznie ciekawsza wizualnie i praktyczniejsza od tego co sprzedajesz, czyli Oriona 80ED. Komicznie brzmi zaatakowanie odrosnika konkurencji, w przypadku, kiedy cale OTA jest ciezsze, bo zwyczajnie Orion daje rure o srednicy odpowiadajacej 100mm, a nie 80 mm :) Oznacza to, ze Celestron 80ED jest znacznie bardziej uniwersalny, mniejszy gabarytowo (znacznie), a przez swietny patent klamer latwo przekonfigurowac go na obiektyw.

 

W sumie, to nie dziwie Ci sie, ze spekales z dostarczeniem Oriona do konfrontacji z Celestronem.

 

Twoj powyzszy komentarz kolejny raz przedstawia twoja bezstronnosc w opiniach. Zenada. Dobrze przeciez wiesz, ze zaleta C80ED jest ciezki odrosnik, bo swietnie go wywaza (szczegolnie po podwieszeniu aparatu, a i tak przydalo by sie wiecej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku, wypowiadasz się w kwestiach o których niestety nie masz bladego pojęcia ale całe szczęście piszesz wyraźnie że to "gdybologia" więc nie będę sie czepiłał takich jałowych dywagacji  :D

 

Choć zgodzę się z tobą że estetyka wykonania tuby Celestrona ED-80 i jej koszmarnie ciężki odlewany odrośnik i korpus wyciągu nie są najwyższych lotów designerskich :Salut:

 

Twój post był natomiast wyjątkowo merytoryczny... Jak słusznie zauwazyłeś, ja w przeciwieństwie

do Ciebie, gdy wypowiadam się o sprzęcie, którego nie używałem wyraźnie to zaznaczam co uczyniłem to i tym razem.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się raczej nie dyskutuje, ale mnie się zdecydowanie bardziej podoba wykonanie Celestrona ED niż Oriona... a na designie to się raczej znam z racji wykonywanego od 10 lat zawodu... A ciężar odrośnika ma te zalety, o których pisze Adam, tylko jest moim zdaniem zdźebko za krótki...

Klamry uważam za świetny patent, choć pamiętam że np Piotr Zasłona na nie narzekał... Tak więc Panowie kłoćcie się dalej... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Żenadę to Ci zafunduję zaraz jak zamieszczę na forum zdjęcie złączki kątowej Antaresa 2" która wrociła od Ciebie po testach, nie dość że umawialiśmy się że ją kupujesz prywatnie dla siebie jeszcze przed wysyłką i nie dotrzymałeś słowa zwracając ją w opłakanym stanie a jak zobaczyem jej stan po testach to mi ręce opadły i sprzedałem ją jako używkę za połowę ceny bo tuleja 2" wyglądała jak by ją pogryzł pies, tak była mocno porysowana.

Nie dziw się więc proszę publicznie i oszczędź sobie dlaszego blamażu bo mogę Ci przypomnieć jeszcze inne fakty o nieterminowym zwrocie sprzętu (refraktor 80mm) czy uwagach na priva w stylu że: inne firmy wam proponują odkupienie sprzętu po testach po specjalnych cenach lub podarowanie go wręcz w prezencie.

Po tych faktach i moja decyzja mogła być już tylko jedna i nie powierzyłbym Ci żadnego więcej sprzętu do takich szemranych testów :angry:

O próbie straszenia sądem i stawianiu ultimatum nie wspomnę bo całe szczęście honorowo abdykowałeś z Rady Forum zostawiając sobię resztki godności i puściłem to w niepamięć jako chwilowy wygłup rozchisteryzowanego chłopca :Salut:

Wybacz Adamie ale w moich oczach staciłeś szacunek i zaufanie jako osoba publiczna na forum i twoje odejście z Rady powitałem z ulgą jako krok we właściwą stronę czyli ku demokracji :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ha::ha::ha:

 

No i prosze. Ciekawe jak Andrzej Lysy poczuje sie, jak przeczyta twoj chamski, arogancki komentarz. Jestes Pleszka zwyklym ... bez honoru. Poprosilem Ciebie o numer twojego prawnika, bo to co tu wyprawiasz (i w ogole) to szambo. Powiem szczerze, ze zaciaganie Cie do sadu za tą dziecinadę byloby strata czasu, a przede wszystkim kpina i obraza sądownictwa. Nie masz za grosz szacunku.

 

Pytam - czy ty nas oskarzasz o branie "w lape" za testy Celestrona? :lol: Jasne, 1 mln $ wzialem z Andrzejem do sp.

 

Co do Twojej zlaczki, brak slow. Mysle, ze Andrzej cos o niej powie, bo wiekszosc czasu przelezala u niego (ja ja widzialem przed wysylka i nosila slady normalnego zuzycia testowego). Oriona nie wyslales nigdy, a w zamian (nie wiem po kiego grzyba) zabawke w postaci ShortTube 80 (warta pewnie pare zl). Zrobiles wszystkich w konia, wlacznie z userami. Napracowalismy sie, aby przygotowac test porownawczy, a ty walnales nas w d... Kolejny raz planowales sobie darmowa reklame. Ale wybacz, koniec tego. Wiem, ze wszyscy na ciebie narzekaja. Arek o ile mi wiadomo, tez nigdy nie doczekal sie na dostarczenie testowych rzeczy. Ty juz po prostu tak masz. Twoja sprawa, ale takie publiczne oskarzenia to chamstwo i prostactwo.

 

Sprzet miales wyslac sto lat wczesniej. Cierpliwosc nasza sie zakonczyla, bo kazdy robi to za darmo hobbistycznie (w przeciwienstwie do ciebie). Wybacz, ale my tu "reklamujemy" twoje zabawki z pasji. Testy sa robione spontanicznie w wolnych chwilach, a ustalanie zaocznie przez ciebie jakis terminow (do tego wtedy, jak jestem 12 tys km. od polski), a potem publicznie mieszanie mnie z blotem za ich niedotrzymywanie to brak elementarnych zasad i szacunku.

 

JA nigdy w "lape" od nikogo nie wzialem za testy i Pleszka, wypraszam sobie takie publiczne insynuacje. Nie potrafisz sie widze opanowac, kiedy ocenia sie Twoj brak obiektywnosci. Chcialbym napisac, ze tym razem przegiales, ale to by bylo smieszne. Przegiales juz dawno i robisz to non-stop.

 

Tak, z Rady odszedlem, bo mam cos, co ty nawet nie potrafisz prawidlowo przeczytac - honor! Na twoim miejscu bym sie jednak nie cieszyl. Badz pewny, ze skutki tego beda dla ciebie oplakane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno chcialem powiedziec. Cieszy mnie, ze Emde robi podobne rzeczy, testuje okulary. Mam nadzieje, ze jego pasja do dzielenia sie wrazeniami rozwinie sie dalej i nie bedzie musial przechodzic przez ten gnoj, ktory Pleszka zafundowal nam. A najlepsze jest to, ze nawet nie przeslal sprzetu do testow. Jak to mozna pojac ludzkim rozumem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Janusz zaczął jak zwykle "merytorycznie" to ustosunkuję się do kilku spraw. Nie ma możliwości aby złączka Antaresa wróciła w "opłakanym " stanie. Leżała po testach u mnie w domu przez cały czas i nikt jej nie używał po prostu więc jest to ewidentne kłamstwo i tyle inaczej tego nazwać nie można.

 

płeszkowe teksty typu (cytuję):

 

"...przypomnieć jeszcze inne fakty o nieterminowym zwrocie sprzętu (refraktor 80mm) czy uwagach na priva w stylu że: inne firmy wam proponują odkupienie sprzętu po testach po specjalnych cenach lub podarowanie go wręcz w prezencie.

Po tych faktach i moja decyzja mogła być już tylko jedna i nie powierzyłbym Ci żadnego więcej sprzętu do takich szemranych testów..."

 

to już szczyt hipokryzji. Napracowaliśmy sie nad tym testem celestrona 80ED, myślą przewodnią było porównanie sprzętu z Orionem 80ED (sprzęt wykonywany przez Oriona w tubusie do szkieł 100mm więc już mi świta dlaczego nie przyjechał do testów-odpadłby w przedbiegach w kategorii mobilności i tyle).

 

Szemrane testy polegały na ciężkiej pracy ponad miesiąc z zaproszeniem na jedną sesji kolegi dysponującego Megrezem APO tripled fluorit. Tylko tak mogliśmy porównać celestrona, nie było innej konkurecji...

Hehehehe - pisanie o niedotrzymywaniu terminów przez człowieka z którego pokpiwa sobie cały astonomiczny światek jest albo przejawem megalomanii w co szczerze zaczynam wierzyć albo braku tzw. 5 klepki w co wierzyć nie chciałbym. Cisną mi się na myśl teraz słowa nieparlamentarne więc zmilczę lepiej.

 

I to tyle na ten temat. Jeśli takie teksty sie będa pojawiały będę optował do bezterminowego zawieszenia Twojej osoby Januszu jako użytkownika forum ponieważ jest to forum amatorów a nie producentów z manią wielkości. Więcej się na ten temat nie wypowiadam, być może pomysłem jest zawieszeni w ogóle lub likwidacja działu producenckiego oraz monitorowanie działu sprzętowego pod względem kryptoreklamy.

 

Jeszcze daleko nam do Europy, niestety.

 

Go to work.

 

Mam nadzieję że caly ten wątek zawita wkrótce do kwarantanny i na tym zakończy swój żałosny żywot, szkoda mi czasu na takie pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Adamie, bądź łaskaw nie mieszać w to Andrzeja bo do niego nic nie mam i znam go dłużej niż ciebie i szanuje za postawę którą tu reprezentuje, Tobie powierzyłem sprzęt, od Ciebie wrócił po pierwsze nieterminowo a po drugie w opłakanym stanie, czy masz czelność temu faktowi zaprzeczyć i to publicznie, myślałem że zachowasz choć cień godności ale widzę że "mylić się jest rzecza ludzką" jak mawiali filozofowie :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak slow, brak slow. Mam czelnosc zaprzeczac i mam czelnosc oskarzyc tu ciebie o wierutne klamstwa, manipulowanie forum dla fizycznego zysku.

 

Ale to kazdy wie, bo wiele osob mnie za dobrze zna, aby uwierzyc w takie bzdury (jestem pedantem do przesady i wszystko u mnie jest wychuchane). Rownie dobrze moge ciebie tu oskarzyc o to, ze pos... sasiadke :) Bo ja wiem, ze tak jest :). Przeslac zdjecie?

 

Poknij sie chlopie w leb, bo nie masz 5 lat. Twoje pierdoly przestaja byc zabawne.

 

Czarna komedia na AF nadeszla. Ja rozumiem, ze rynek astro stoi i trudno sie za takie marne grosze utrzymac. Ale naucz sie, ze nie usprawiedliwia to bydlecego zachowania. Jestes juz chyba na amen spalony na AF.

 

Andrzeja mieszam, bo to on byl wspoltworca testu i to u niego znajdowal sie sprzet. :)

 

Idz pobiegaj dookola, odetchnij i uzyj tego, co masz na karku. Kupy sie te twoje schizofreniczne historie nie trzymaja. Mam nadzieje, ze w innym watku Mirek skomentuje twoje zachowanie i twoje oszczerstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Panie Adamie, każdy mierzy wedlle własnej miary i jak piszesz o mich "chamskich i aroganckich" odzywkach to przeczytaj, jutro na spokojnie jak ochłoniesz swoje wypowiedzi bo wstydzić się też trzeba umieć B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czy rzeczywiście jest to większy i lepszy brat?

- A może różni się czymś więcej tylko ja jako mało doświadczony nie widzę różnić, (jeśli tak wyjaśnijcie mi)

- I jeśli ktoś ma link do strony WWW gdzie można kupić celestrona 100ED bez montażu to prosiłbym o adres.

 

 

Ok., więc ponawiam moje pytania zawarte w pierwszym poście tego tematu będę wdzięczny za wszelkie uwagi informacje itp., Ale związane z tematem.

 

Osoby, które chcą sobie po dogryzać zapraszam tu:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=7604

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... na osobiste wycieczki jest miejsce w innym topiku. Jak tam nie starczy miejsca można nowy założyć :ha: . Grzegorz założyl ten temat aby dowiedzieć się czegoś, ewentualnie porównać Celestrony. Przykro mi, że temat ten stał się pretekstem to kontynuowania prywatnych wojenek pewnych osobników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poluzujcie troszke Panowie bo to naprawde juz z punktu widzenia trzecich osob zaczyna przywierac bardzo ciemne kolory. Pytania nie mozna zadac normalnego, a to od razu wojna. Wiem, wiem... ja nic nie wiem wiec sie nie powinienem odzywac ale dla godnosci tego, jestem pewien najleprzego astronomicznego forum w Polsce, byscie sobie juz dali spokoj.

 

Co sobie ludzie beda myslec wchodzac tutaj i czytajac te tematy? Ze tu wojna na calego z odgrazaniami sadowymi trwa? To chyba nie o to chodzi... Nie po to sie zdobywalo ten respekt dla tego forum, zeby go teraz tak z blotem zmieszac.

 

To sie zle skonczy a chyba nikt po tych gownianych polskich sadach ciagnac sie o takie zeczy naprawde nie chce. Choc moge sie mylic...

 

AMEN, i choc na Swieta bron na wieszaku zawiescie prosze.

 

p.s. Przepraszam ze zasmiecam ale nie moglem juz dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przeczytałem uważnie cały-obecnie już archiwalny wątek,

i nie dowiedziałem się czym różni się C80ED od C100ED !

A bardzo mnie ten temat interesuje !

Noże jednak znajdą sie na forum osoby mające wyrobioną opinię

na temat w/w refraktorów ED Celestrona?

Krótko mówiąc który lepszy?....bardziej użyteczny?

Pozdrówka...!

ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.