Skocz do zawartości

Kucyk


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, pomijając niewystarczającą ilość materiału to można z tego foto się czegoś dowiedzieć. Cała prawa strona  i dół ci leci . Lewa trochę też. Może trochę dystans może tilt ale na pewno nie prowadzenie bo kierunki wydłużenia są różne. Filtr w miarę ale daje podwójne halo, trudno się takie obrabia. No i jest zdecydowanie za zielono, ale to już sama obróbka. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kubaman napisał:

Filtr w miarę ale daje podwójne halo

Gdzieś na forum przewinęła się informacja, że chcąc uniknąć halo z tym zestawem (Asi294MC i L-enhance) można  dołożyć też filtr IR-cut.

Spróbowałem w ostatnią niedzielę, przy takim "mleku" na niebie , że jak wzszedł Księżyc to Oriona prawie nie było widać. 

Chyba działa. Poniżej kawałek surowego stack'a 20 klatek po 2 min.

m42_len_stacked20x120s.jpg.07855d4b40b4d17be531fd885f7a253c.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TUR napisał:

Twoje okolice :) Pewnie Bortle 5. 

Ooo to ja dam swoje do porównania z tej samej nocy:

379230658_ku.jpg.a7e46208157386d546a17233e064d38a.jpg

 

samo RGB, po 5 klatek na kanał bin2 120s. Niestety złapałem się na samą końcówkę z księżycem i cirrusem. Cała sesja miała być testowa bo odkurzyłem fsq po ponad 1,5r w szafie , nowy komputer, nowe złączki,  no i testy nowego filtr LP i jeszcze mi się filtry w kole pomieszały ;) Generalnie kolor wyszedł bardzo podobny do Twojego ale ja trochę powalczył z hue.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, .zombi. napisał:

Ooo to ja dam swoje do porównania z tej samej nocy:

 

 

samo RGB, po 5 klatek na kanał bin2 120s. Niestety złapałem się na samą końcówkę z księżycem i cirrusem. Cała sesja miała być testowa bo odkurzyłem fsq po ponad 1,5r w szafie , nowy komputer, nowe złączki,  no i testy nowego filtr LP i jeszcze mi się filtry w kole pomieszały ;) Generalnie kolor wyszedł bardzo podobny do Twojego ale ja trochę powalczył z hue.

 

Tez na szybko pobawilem sie z hue.

 

 

konik_kot_.jpg

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tayson napisał:

Doczytałem,  w kota mozna wkrecic filtr 58mm na front. Jak wykręcisz pralcami ringa z napisami.

Mysle ze w tym miejscu nie będzie dawac halo.

 

Potwierdzam. Ja na pierwszej sesji miałem wkręconego UV/IR baadera 1.25' w pierścienie pomiędzy Kotem i kamerką, co dało mega halo na gwiazdach i duże soczewkowanie na całym polu. Przekonałem się o tym dopiero po sesji jak zrobiłem flata. (przykład moja fotka z Koniem)

Po tym jak wkręciłem UV/IR 2-calowy za tilter (w środku kotka), całe halo i wszystkie wady zniknęły, a pole stało się równiutkie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, TUR napisał:

Ja z tego materiału z moimi umiejętnościami więcej nie wycisnę :)

żeby coś z tego zrobić, to pomijając wielokrotnie większa ilość, najpierw bym go skalibrował, bo winieta, paprochy itp uniemożliwiają wykorzystanie nawet tego.

Niestety okazuje się, że ten filtr daje jednak paskudne odbicie od Alnitaka, które chyba wystemplowałeś na fotkach wyżej

 

Takie w 3 minuty na szybko, sam TIFF mi się nie podoba.

obraz.png.a2bed0339ebf68c3e98d9a08e97ed5df.png

 

Oczywiście przeciągnięte, ale chodziło mi o kolory.

 

i takie nieco lepsze dla oka, zaznaczyłem odbicia

obraz.png.95efae562731242ef0fc683464e16e7f.png

 

 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości materiału to sprawa jasna. Cirrus odcięły możliwość dalszego focenia. 

Nie miałem filtra UV/IR no bo teoretycznie po co jak optolong powińien zapewńic komfort focenia. Optolong miałem wkręcony za tilterem. Flat by sie przydał :) Niestety warunki tez nie były idealne. Focilem z miejscówki na pn. Od Krakowa, wiec konik leżał lekko w łunie miasta.

Kolejnym razem spróbuje założyć UV/IR bezpośrednio na optolong. Filtr chyba lepiej pracuje z kamerą mono :)  U siebie odblaski usunąłem pieczątką. 

 

Czym się pozbyłeś zieleni ?

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixem, pozbyłem się krawędzi do których nie było flatów i można by z nimi walczyć ale bardziej dla sportu, usunąłem gradienty, wyrównałem kanały, zdjąłem 60% zieleni scnr, przesunąłem cyjan w stronę niebieskiego, potem pomarańcz w stronę czerwonego, trochę saturacji, trochę szumu i tyle a reszta to już kto co lubi ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.