Skocz do zawartości

Mrożona Rozetka


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Marvaz napisał:

Twoj Esprit produkuje Ci osmiokatne gwiazdki?

No właśnie. Sprawdziłem na zdjęciach z poprzedniej sesji i tam też małe wypustki widać, ale klatki miały po 90 sekund i te różki są prawie niewidoczne..

Jak sobie z tym poradziłeś?

Jak zobaczyłem spajki na zdjęciach wczoraj, pomyślałem, że może pryzmat OAG wchodzi krawędzią w pole widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, apolkowski said:

No właśnie. Sprawdziłem na zdjęciach z poprzedniej sesji i tam też małe wypustki widać, ale klatki miały po 90 sekund i te różki są prawie niewidoczne..

Jak sobie z tym poradziłeś?

Jak zobaczyłem spajki na zdjęciach wczoraj, pomyślałem, że może pryzmat OAG wchodzi krawędzią w pole widzenia.

Oddalem go zaraz po zakupie. Bralem nowy ze sklepu i jak wyslalem im zdjecia z pierwszej sesji to nie bylo dyskusji.

Nie wiem jaka jest twoja sytuacja ale jak mozesz zwrocic to nie zwlekaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Robson_g napisał:

Fajna. Mam pytanko. Z jakich filtrów SHO korzystałeś? 

Dzięki. Filtry mam z kompletu ZWO. 36 mm. Kupowałem zestaw kamera + koło + 7 filtrów.

 

Co do sześciokątnych gwiazdek to poczytałem wątek https://stargazerslounge.com/topic/345575-esprit-100-pinched-optics/?tab=comments#comment-3756116 gdzie konkluzja jest taka, że tego typu efekt może w Espritach pojawiać się jeśli temperatura jest niska (była!!!) i jest powodowany ściskaniem optyki  przez śruby mocujące. Poczekam na cieplejsze noce i sprawdzę. Bez stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, apolkowski said:

Gdzie kupowałeś? Może mam Twój? Kupiłem nowy pod koniec listopada.

To bylo lata letmu w WideScreen Londyn.

Ja focilem w temperaturach plusowych i efekt byl identyczny jak u Ciebie. Dla mnie to bzdury jakies o niskich temperaturach.

Zrobisz jak zechcesz to twoj sprzet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to znaczy w normalnym odbiorze? Jak się chce szczegół zobaczyć, to trzeba powiększyć. Czy to 1:1 czy to 1:2 to jednak takie rzeczy widać.

Przecież to zdjęcie tutaj bardzo dalekie jest od oryginalnej wielkości a i tak widać.

 

czy autor wątku może to pokazać na wycinku 1:1, najlepiej bez obróbki?

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.