Skocz do zawartości
  • 0

Kamera


Przemek Woźniak

Pytanie

Chciałbym spróbować sił w astrofotografii planetarnej 

mam Sky-Watcher N-150/750 EQ3-2 z napędem w jednej osi 

chciałem na początek kupić takie cudo 

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=4093&lunety=Kamera 2 MPix Full HD USB do mikroskop w i teleskop w Bresser

 

czy do poznania tej dziedziny astrofotografii i jej mechanizmów to wystarczy. 

Myślałem również o przeróbce kamery netowej ale wszystkie polecane modele są już raczej niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
2 godziny temu, Przemek Woźniak napisał:

A możesz pochwalić się swoimi zdjęciami wykonanymi w ten sposób??

Jasne, np takie klasyki. Zdjecia z EQ3/2 + Newton 150/750 + Canon 70D (bez korektora komy). Klatki po 30-60 sekund. Tylko zaznaczę, że robione pod dobrym, podlaskim niebem. Wiec z miasta może być ciężko o podobny efekt przy tym setupie.

Nie mam dużego doświadczenia i dopiero raczkuje w tym hobby. Wiadomo, jest wiele do poprawy, zarówno po mojej stronie jak i po stronie sprzętu ale i takie efekty dają mi wiele satysfakcji. Plus taki ze nie wydawałem kasy na dedykowana kamerę bo aparat miałem już wczesniej.

 

M45_Plejady_01.2020v4.jpg

M42_Zelwa_01.2020v22.jpg

Płomień v3.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć,

mam podobny zestaw (newton i montaż) ale za kamere robi mi aparat do codziennego foto, jeśli masz jakiś to również polecam Ci zacząć od tego, to najtańsze rozwiązanie. Jedyne co musisz dokupić to prawdopodobnie złączkę dzięki której zamontujesz aparat w wyciągu. Plus taki, że nie musisz targać ze sobą komputera do którego musiałbyś podłączyć kamerkę. Jak złapiesz bakcyla to zaczniesz pewnie myśleć i czytać o lepszych rozwiązaniach ale na początek to powinno wystarczyć ;) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, razor8246 napisał:

Cześć,

mam podobny zestaw (newton i montaż) ale za kamere robi mi aparat do codziennego foto, jeśli masz jakiś to również polecam Ci zacząć od tego, to najtańsze rozwiązanie. Jedyne co musisz dokupić to prawdopodobnie złączkę dzięki której zamontujesz aparat w wyciągu. Plus taki, że nie musisz targać ze sobą komputera do którego musiałbyś podłączyć kamerkę. Jak złapiesz bakcyla to zaczniesz pewnie myśleć i czytać o lepszych rozwiązaniach ale na początek to powinno wystarczyć ;) 

A możesz pochwalić się swoimi zdjęciami wykonanymi w ten sposób??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Przemek Woźniak napisał:

czy do poznania tej dziedziny astrofotografii i jej mechanizmów to wystarczy.

Wystarczy, jeśli to Twój maksymalny budżet. Ale za chwilę będziesz się rozglądał za docelowym sprzętem (ASI120, 178 czy 290). 

Z zalet jakie można wyczytać, to łatwość instalacji programu, łatwość instalacji adaptera, łatwość podłączenia kabla USB. 

Nie ma informacji o rozmiarze sensora i wielkości piksela. Wydajność kwantowa, nawet relatywna też by się przydała, bo może się okazać, że Saturna będziesz avikował po 500ms na klatkę.

 

Na forum były pytania o tę kamerę, userzy mieli problemy z odebraniem obrazu. 

Osobiście bym dołożył do używanej ASI120 USB3, albo chociaż T7, która chyba jest trochę tańsza. 

Lustrzanką da się zrobić foty, zestackować i uzyskać bardzo dobry detal, za sprawą dekonwolucji, ale zebranie 1000 klapnięć trochę potrwa, no i skala już nie ta sama. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 9.02.2021 o 10:20, count.neverest napisał:

Nie ma informacji o rozmiarze sensora i wielkości piksela. Wydajność kwantowa, nawet relatywna też by się przydała, bo może się okazać, że Saturna będziesz avikował po 500ms na klatkę.

 

 

Mam ją do mikroskopu córki. Nie sprawdzałem na astro jeszcze.

Resolution  1920x1080
CMOS
Sensor  mm: 5.86 x 3.28
Pixel   µm: 3 x 3

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.