Skocz do zawartości

M1 - Krab po Kaszubsku


szarybtw

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.02.2021 o 21:55, szarybtw napisał:

Rozpocząwszy swoją przygodę z astrofotografią wiedziałem że może to być wciągające hobby, ale nie spodziewałem się że okaże się tak bardzo wciągające. Korzystając z okna pogodowego wczorajszego wieczora postanowiłem jako początkujący rzucić się na kraba :Lighten:. Dopiero zaczynam uczyć się wszelkich aspektów fotografii i obróbki także zachęcam do udzielania rad :emotion-5:  Zbierane z Bytowa na pomorzu. 

   

Przepis:

- SW N-150/750 (bez korektora komy)

- filtr ES UHC 2"

- HEQ5 nieguidowany

- Canon EOS 550D

- ISO 800

- 100 x45s  

 

Obróbka DSS + PS 

 

M1-stack2-ps-ver1.png

a tak kolorystycznie?

 

 

m1.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wersja bardzo przypada mi do gustu :) W każdym razie jestem jeszcze prawie totalnie zielony jeżeli chodzi o obróbkę. Po dozbieraniu materiału wyszło mi coś takiego:

M1-ver4.thumb.png.3a3df3f3461d8fb0345adede74d65c11.png

 

To jest około 3h materiału. Czy żeby uchwycić więcej szczegółu potrzebuję dłuższych czasów? (oprócz dobrego nieba oczywiście :D)

 

Edytowane przez szarybtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szarybtw napisał:

Twoja wersja bardzo przypada mi do gustu :) W każdym razie jestem jeszcze prawie totalnie zielony jeżeli chodzi o obróbkę. Po dozbieraniu materiału wyszło mi coś takiego:

M1-ver4.thumb.png.3a3df3f3461d8fb0345adede74d65c11.png

 

To jest około 3h materiału. Czy żeby uchwycić więcej szczegółu potrzebuję dłuższych czasów? (oprócz dobrego nieba oczywiście :D)

 

przede wszystkim ciemnego nieba potrzeba :)

I oczywiście jak byś zwiększył czas do 1,5 minuty - będzie na pewno lepiej - jak wszystko dobrze ustawisz - to może uda się Tobie i 1,5 minutowe suby robić.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 21:55, szarybtw napisał:

także zachęcam do udzielania rad :emotion-5:

 

Komę oczywiście widać, ale nie w tym rzecz. Jak na nieguidowany HEQ5 przy klatkach 45 s wyszło bardzo dobrze. Trochę brakuje mi kolorów w obróbce.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 26.11.2021 o 17:40, Michał Z. napisał:

JA też tak chcę :brawo:. Ładne zdjęcie. Newton już jest. Właśnie kupuję C 550d.

Teraz pytanie do autora: Canon modowany czy fabryczny?

 

Canon jest fabryczny.

 

W dniu 26.11.2021 o 18:08, count.neverest napisał:

 

No i przepadłeś. 

 

Ciężko nie przyznać Ci racji :neat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.