Skocz do zawartości

pulapki astro-sciemy :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przyszlo mi do glowy zalozyc taki wateczek ku rozluznieniu atmosfery na forum.

O co chodzi? Ano jak zwykle o pieniadze :) Standardowo, w moim wykonaniu, wszelkie astro-wydatki sa wciskane bokiem w domowy budzet jako "na dziecko" Czyli "wiesz kupie taki dlugoogniskowy okular, bo on jest bardzo wygodny w obserwowaniu, nie trzeba oka przylepiac i gumalkowi bedzie wygodniej" etc., itd. Krotko - pelna sciema :rolleyes: No ale czasami sciema ma krotkie nogi. Ja wpadlem wczoraj straszliwie :boks::pain10::lanie: A dlaczego? Ano dla tego, ze w koncu ukonczylem szyne mocujaca i zlozylem telepa do kupy. Radosc dziecka byla nieopisana i glosne jej wyrazanie zwabilo slubna na pieterko... a wtedy zobaczyla to:

 

IM000574.JPG

 

IM000590.JPG

 

A potem uslyszalem: "I co, ze niby ten gigant jest dla Gumalka???!!!. Ty chyba ocipiales! Przeciez on nawet z drabiny tam nie zajrzy!"

 

Uuuups.

 

 

Jaezeli mieliscie podobne lub inne wpadki astro opiszcie je tutaj ku radosci pozostalych zbolalych :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre.

Moja żonecza jest the best. Ostatnio usilnie składałem kase na 300D i nie miała nic przeciwko i bez ściemy wszystko przeszło. Następnie zakupiłem Losmandego GM-8 i myślałem że będzie problem a tu pełne zrozumienie :banan:

Pełne zrozumienie się skończyło ja przyszło info z UC o opłatach celnych 1235zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre.

Moja żonecza jest the best. Ostatnio usilnie składałek kase na 300D i nie miała nic przeciwko i bez ściemy wszystko przeszło. Następnie zakupiłem Losmandego GM-8 i myślałem że będzie problem a tu pełne zrozumienie  :banan:

Ja bogaty w takie doświadczenia na Twoim miejscu sprzedałbym dom i cały majątek rodzinny do paru pokoleń wstecz i kupił za to półmetrowego RC pod kopułką z jakąś malutką klitką do spania i kuchenką gazową. Może też by gładko przeszło? :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bogaty w takie doświadczenia na Twoim miejscu sprzedałbym dom i cały majątek rodzinny do paru pokoleń wstecz i kupił za to półmetrowego RC pod kopułką z jakąś malutką klitką do spania i kuchenką gazową. Może też by gładko przeszło?  :szczerbaty:

:ha::ha::ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ukrywam sprzęt gdzie się da... :Boink: ale generalnie samochód to dobry schowek np w bagażniku zamiast zapasówki zmieści się montaż, na dachu zamiast bagażnika można na relingach położyć statyw-każdą nóżkę oddzielnie, a okularki chować pod siedzeniami opakowane w bąbelki... i co najważniejsze zamiast płynu do spriskiwacza :Beer: ! :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej mau walę prosto z mostu - kupiłem sobie to i to kosztowało tyle i tyle. Zobacz jakie to piękne! Wiecie sam jestem zaniepokojony że się nie złości :-)

Może to co kupiłeś to nic w stosunku do tego co żona ma nowego w szafach ? :D:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie zakupiłem Losmandego GM-8 i myślałem że będzie problem a tu pełne zrozumienie 

 

MoonLite chyba dobrze zna problemy astroamatorów i nowatorsko wychodzi im naprzeciw.

Wybierz ten w kolorze ulubionej sukienki, zawszeć to jakaś okoliczność łagodząca.

Edytowane przez zdzisław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dobry bajer nigdy nie jest zły". Ja swoje Squo najpierw wyciągałem na spacery w pogodne wieczory, wskazując na piękne, gwiaździste niebo i tłumacząc "o tam Jowisz, a tam to pewnie będzie Saturn". I tak sobie patrzyliśmy jak szpak w zad. Potem zacząłem wmawiać, jak dobrze by było, gdyby to zobaczyć "z bliska". Krok po kroku zbliżałem się do celu. Oglądaliśmy programy na Discovery Science o tematyce astronomicznej. Następnie było Astro-Forum. I tu podziękowania dla Oskara za jego radę. To dzięki niemu teraz mam Soligora RT-1000, dokupiłem statyw Uniwersała z montarzem paralaktycznym i mikroruchami. A teraz jak jest gwiaździste niebo, to moja rola jako męża, sprowadza się do ustawienia tego wszystkiego i patrzenie. Z boku oczywiście, bo kobiety mają pierwszeństwo. Teraz jak już mam swój wymarzony sprzęt, to zastanawiam się jakby ją zniechęcić. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.