Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

mam tylko 1 :angry: Przejrzalem caly NGC w miniaturkach i nic :angry:

O jokerach nawet nie myslalem jeszcze..

Pewnie skończe na 1. Może fuksem trafi mi się cos jeszcze. W koncu i slepej kurze czasami się coś trafia.

 

Robert - powinieneś mieć plik cdc275-276, to jest plik instalacyjny CdC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pierwszym mam tylko 6 obiektów (z Guide), a co do jokera to nie jestem pewny.

Mam jokera z drugiej zagadki i myślę, że to jest to.

A nad trzecią wciąż pracuję. Tego jest tam tyle, że nie wiem jak to pozaznaczać, aby było czytelne. Powiększyłem zdjęcie, wydrukowałem A4, teraz będę zaznaczał ręcznie, a potem skanował aby wysłać mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli obiekt zawiera wpis w dozwolonym katalogu, to jest uznawany. Jak się wyszuka obiekt bezpośrednio w samym katalogu pgc (numer PGC080008 należy zastąpić w adresie URL jakimś innym)

http://leda.univ-lyon1.fr//leda/querybynam...n&Submit=Submit

to dla pewnych numerków pod objtype pokazuje się symbol S-Star lub R-radio source.

Takie obiekty są zaliczane, o ile są na zdjęciu w paśmie widzialnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy z Dawidem ze zlotu dziś po południu . Przyznam się że za Wami tęskniłem , nawet chciałem wracać wczoraj kiedy było już pewne że nie będzie pogody .

 

Zagadka pierwsza i druga z ostatniej nocy nie zrobiły Wam wielkiego kłopotu choć do pierwszej Jokera nie łatwo znaleźć .

 

Zagadka trzecia przeszła moje oczekiwania jeżeli chodzi o ilość obiektów tam widocznych . W Starry Night na gorąco jak robiłem zdjęcie widziałem może dwadzieścia , na pojedynczej klatce na oko kilkadziesiąt . Jak mi już napisał Tomek tam jest galaktyk ponad trzysta !!!!!. SBIG to niebezpieczna kamera jak się okazuje i nie wiadomo jak daleko zajedzie w pogodną noc .

 

Musimy coś zrobić z tą trzecią zagadką bo nie dosyć że można dostać oczopląsu szukając tych maleństw to jeszcze przewróci nam klasyfikacje do góry nogami .

 

Porozmawiajmy o tym , na wstępie proponuję aby puntkt przyznać za pięć obiektów na tym zdjęciu , jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Czy pozostali uczestnicy konkursu też zgadzają się żeby jeden punkt był za pięć obiektów w tej konkretnej zagadce ?

 

Punktuj tak, zeby mialo to odniesienie do punktacji z poprzednich zadan. Zeby po prostu liczba punktow z zadania 3 nie byla nieproporcjonalnie wielka do innych.

W koncu najwazniejsze to znalezc, a punktowanie za zaznaczanie to chyba przesada :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
To fakt, że sa obiekty, które posiadaja numer, a wydaje sie , że to gwiazdka. Tak mi wyświetla. Czy takie zaznaczenie będzie zaliczone?

 

I w tym widoczna jest przewaga PGC.

Po prostu wyswietla sie symbolik galaktyki z gwiazdka posrodku :-)

Ale widac, ze to PGC, a nie GSC albo USNO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Jokera w pierwszej zagadce to jest naprawdę ciężki do pokazania na fotce. Nie wiem do końca czy to hot pixel czy ... . Nawet zastanawiałem się przez chwilę czy wogle sie naświetlił, chociaż przy takim zasięgu nic tej kamerce nie umknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Odnośnie Jokera w pierwszej zagadce to jest naprawdę ciężki do pokazania na fotce. Nie wiem do końca czy to hot pixel czy ... . Nawet zastanawiałem się przez chwilę czy wogle sie naświetlił, chociaż przy takim zasięgu nic tej kamerce nie umknie.

 

No tak, ja tez wlasnie slecze i mam do wyboru dwie plamki. Nie wiem ktora wybrac.........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
mniejszą :]  :ha:

 

pozdrowienia :)

 

Hehe, a jednak zaznaczylem wieksza. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi sie bardziej wiarygodna. Najwyzej wtopie :-(

 

Tak, jak sciagnalem w CDC USNO-B 1.0 to juz jestem na 99,9% pewnien.

I wcale nie jest taka mala. Ta plamka ;-)

 

Za to TYLKO JOKER mnie rozwalil i sie poddaje... Nie znalazlem.

Wracam do zaznaczania galaktyk :-)

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pozostali uczestnicy konkursu też zgadzają się żeby jeden punkt był za pięć obiektów w tej konkretnej zagadce ?

Zdecydowanie tak - inaczej klasyfikacja by sie nieproporcjonalnie mocno zmienila.

Ciesze sie jadnak ze SBIG nie ma pola 5st :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pracuję nad poszukiwaniem jokera z pierwszej zagadki. Wiem co to jest, a nie wiem gdzie. Wydrukowałem zdjęcie i teraz przeglądałem Aladinem ten rejon. I też zostały mi dwa obiekty do wyboru. W tym rzecz, że moje podejrzane obiekty są takie same, czyli malutkie. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Też pracuję nad poszukiwaniem jokera z pierwszej zagadki. Wiem co to jest, a nie wiem gdzie. Wydrukowałem zdjęcie i teraz przeglądałem Aladinem ten rejon. I też zostały mi dwa obiekty do wyboru. W tym rzecz, że moje podejrzane obiekty są takie same, czyli malutkie.  <_<

 

Cholera... a mi wyszlo, ze ten obiekt jest dosc jasny, w tym miejscu wg GSC, USNO SA2 i USNO B1 nie ma zadnej gwiazdy to go zaznaczylem..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej zagadce zostaną uznane obydwie plamki . Teha zaznaczył Jokera ale z Dawidem też mieliśmy wątpliwości w czwartek .Nie wiemy czy Joker właśnie się nie rozpadł . Wystarczy więc nazwać Jokera i wskazać jedną z podejrzanych plamek , odpowiedź zostanie uznana . Nie będziemy się spierać o kilkanaście pikseli w lewo czy prawo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tak sobie tu czasami i widzę że trochę chyba zbaczacie bo co ma do znajomości nieba siedzenie i wypisywanie najsłabszych galaktyczek 18mag? :rolleyes:

 

Sama idea jest oczywiście wspaniała :notworthy:

 

 

Więc tak , ten konkurs zaczynał się jak zabawka a skończy się jak "szkoła przetrwania" . Zaczynając nie miałem pojęcia że wpadnie mi nieoczekiwanie w ręce kamera-szatan która może zrobić zdjęcie 300 galaktyk w jednym kadrze .

 

Po konkursie ekstraliga czyli pierwszych 10-12 miejsc to będą osoby które będą wręcz ekspertami w wyszukiwaniu słabych obiektów . Dlatego są ćwiczenia żmudne ale przydatne w przyszłości .

 

Zaraz po konkursie wrócimy do szukania komet , supernowych i asteroidów . Będzie miał kto szukać i będzie większa szansa że odniesiemy sukces .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem na zlocie to myślałem że przegapiłem "sobotę sponsorów" ale okazało się że nie . Mamy kolejnego darczyńcę ze szczerego serca .

 

 

PiotrekT ofiaruje dla uczestników konkursu redukcje do web kamerki Vesta w oprawie na 1,25 cala i na gwint 42 mm pasujący do dwóch cali . Ja kupowałem takie złączki w Krakowie a podobne do Toucama w Londynie . Pisałem już że te krakowskie gwinty są lepsze niż brytyjskie .

 

Nagroda piękna Piotrek , połączymy ją z nagrodą jaką jest web kamerka Vesta . Dziękujemy :notworthy::notworthy:

 

 

redukcje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po konkursie wrócimy do szukania komet , supernowych i asteroidów . Będzie miał kto szukać i będzie większa szansa że odniesiemy sukces .

 

Coś w tym jest. Przed konkursem nie przeglądałem zdjęć. Teraz mnie to wciąga. I co najważniejsze dowiedziałem się już co nieco. Wcześniej nie korzystałem z Aladina i Simbada, a warto je mieć w "Ulubionych". Dowiedziałem się też, gdzie szukać zdjęć wszelkich M, NGC, IC. A to jeszcze nie wszystko.

 

Myślę więc, że będę przeglądał także zdjęcia pokonkursowe.

 

A teraz czas iść do pracy i to na cały dzień. :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.