Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście zagadka trwa tak długo dopuki nie będzie informacji że została zakończona . W czasie kiedy bawiłem się w księgowego robiąc aktualny ranking Teha zdjęcie sprawdził , obiekt zlokalizował , oznaczył i podesłał do mnie . Sprawdziłem(wiedząc już co to jest i gdzie jest :ha: ) swoimi programami i jest to na 100 % ten obiekt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam Bonusa , wygrał Qbanos i dodaję mu do rankingu 20 pkt. Na zdjęciu jest planeta Pluton . Zaznaczony obiekt przez Tomka różni się o milimetry od podanego przez Qbanosa . Sprawdziłem jeszcze raz w innym programie i moim zdaniem Pluton jest o milimetry ale w drugą stronę . Dla potrzeb naszego konkursu zagadka została rozwiązana ale dla potrzeb czysto naukowych możemy poza konkursem i w oddzielnym wątku poddać to badaniom . Muszę zapytać Domka jaki czas ma zapisany na surowych klatkach bo to by sprawę rozstrzygnęło . Myślę że warto to sprawdzić ale Bonusa zamykam . Podaję fotkę z zaznaczeniaem Tomka .

 

 

Pluto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak były jeszcze dwie poprawne odpowiedzi w limicie . 2,07 i 2,18 .Opóżnienie mojej skrzynki e-mail . Nadesłali je Bistii i Bas.sic . Odpowiedzi w tolerancji tych milimetrów i oczywiście uznaję . Też dostajecie po 20 pkt .

 

1. Qbanos 20 pkt.

2.Bistii 20 pkt.

3.Bas.sic 20 pkt.

 

Bistii podał lokalizację podobną do moich domysłów . Czyli milimetry w prawo . Tym bardziej poza konkursem musimy to zbadać mając dokładne dane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny ranking po "Plutonie "

 

1.Bas.sic 96 pkt.

2.Szymek Ozimek 85 pkt.

3.Qbanos 80 pkt.

4.Skrzypas 74 pkt.

5.Robert Bodzoń 52 pkt.

6.Polaris 49 pkt.

7.Bistii 40 pkt.

8.Ax 32 pkt.

9.Paweł Schmidt 25 pkt.

10.Dariusz Smoląg 19 pkt.

11.Bobi 16 pkt.

12.Wlad 10 pkt.

13.Adamsz12 10 pkt.

14.Adam Tomaszewski 9 pkt.

15.Kuba 4 pkt.

16.Hans 3 pkt.

17.Marcus II 1 pkt.

 

Postaram się aby następny Bonus preferował "rannych ptaszków" a nie "nocnych Marków" może klasyfikacja się wyrówna . Trudno trafić w czas dogodny dla wszystkich , godz 17-ta którą proponowałem też nie wszystkim pasowała . Bonusy jak meteory trafiają się o nieokreślonych choć zapowiadanych porach . Eliminacje zawsze o godz 22-giej , o ile dopisze poprzedniej nocy pogoda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE BEDZIE!

 

Dosyc for dla nocnych markow ze stalka w domu. Ludzie pracy domagaja sie porannych zagadek!

 

Ludu pracujacy bez netu w domu lacz sie! Razem bedziemy tworzyc grupe nacisku na grupe trzymajaca wladze! Cala wladza w rece Rad!

 

 

 

:D

 

Pozdrawiam.

 

PS. W nocy to sie looka a nie sleczy przed monitorem!

PS2. Nie brac tego co wyzej zbyt powaznie.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na to zdjęcie Plutona i porównuje z Guidem to wydaje mi się, że zdjęcie zostało wykonane w nocy 7/8 maja, czyli 8 maja o godz. 2.

 

W takich zadaniach trzeba brać pod uwagę przesunięcie obiektu niegwiazdowego od momentu wykonania zdjęcia do jego pojawienia się w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
To zdjęcie Domek zrobił 7-go maja ok 2 po północy . Na zdjęciu jest jeden obiekt niegwiazdowy .

 

To w koncu 7.05 o 2:00 czy 8.05 o 2:00?

Bo jakbym poiwedzial klientowi, ze ma wylot 7.05 o 2 po polnocy to by przyszedl 7.05 na lotnisko, dobe za wczesnie, prawda?

2 w nocy jest jedna kazdej doby :Beer:

 

Ale to tylko ciekawostka, ktora nic nie zmienia :-)

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj niestety znowu chmury , nie udało się zrobić zdjęcia do czwartej rundy . Sponsor wyczarterował samolot dla pierwszej ósemki z rankingu i lecą dziś na wyspy Bora Bora .

 

bora1.jpg

 

 

bora2.jpg

 

 

W tym czasie będzie bonus barażowy dla osób mających najmniej punktów . Zagadka będzie łatwa i przyjemna , punktowana od 20 pkt . Zapraszam też osoby które dotychczas nie brały udziału w zabawie by spróbowały zdobyć jakieś punkty . Nagród jest wiele i ciągle przybywa . Bonus barażowy dziś o godz 22-giej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.