Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość polaris
Teha :D

 

To musial miec wypasione katalogi wgrane, bo u mnie CdC nie pokazywal nawet polowy obiektow, za to SkyMap sobie poradzil, chociaz tez tylko w drobnej czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się z CdC w konursie to można asystować tylko  <_<

Jakieś inne programy free polecacie?

 

A skądże znowu! :Boink:

Ja mam tylko Cdc a dopiero wczoraj sobie sciagnalem darmowego zreszta Aladina:

http://aladin.u-strasbg.fr/java/nph-aladin.pl

Pare obiektow udalo mi sie tym zestawem oznaczyc. Wiadomo chcialbym miec Guida czy Starry Night ale staram sie walczyc tym co mam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się z CdC w konursie to można asystować tylko  <_<

Jakieś inne programy free polecacie?

CdC zidentyfikował mi 14 obiektów, czyli o jeden za mało. Możnaby pewnie znaleźć 2x tyle mając pełny katalog PGC zawierający ponad milion galaktyk. Niestety, wiele razy próbowałem go ściągnąć z astrogeek.org, ale ściąga 2/3 po czym wyskakuje komunikat, że nie można się połączyć z serwerem. Można ktoś zna inną lokację tego katalogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CdC zidentyfikował mi 14 obiektów, czyli o jeden za mało. Możnaby pewnie znaleźć 2x tyle mając pełny katalog PGC zawierający ponad milion galaktyk. Niestety, wiele razy próbowałem go ściągnąć z astrogeek.org, ale ściąga 2/3 po czym wyskakuje komunikat, że nie można się połączyć z serwerem. Można ktoś zna inną lokację tego katalogu?

Mi bez problemu ściągnął plik.

Może pocztą przesłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otrzymałem jeszcze wyników punktowania bonusa od Tomka .

 

W konkursie uczestniczy ok 20 osób , widać jednak że kibicuje nam o wiele więcej . Napływają kolejne zgłoszenia osób ofiarujących nagrody . Mamy już dziesięć nagród .

 

 

Aparat fotograficzny Practica (brak futerału i dekielka) wraz z widocznym na zdjęciu osprzętem ofiarował Dominik M . Dziękujemy :helo::notworthy:

 

 

Practica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić zdjęcia wczoraj ale zaszły chmury . Może dziś się uda wtedy czwarta eliminacja rozegrana byłaby jutro o godz 22-giej .

 

Mam też szybkiego bonusa od Dominka ale muszę sam go rozwiązać w wolnej chwili B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już wyniki zagadki bonusowej . Obiekty na zdjęciu nazwał Teha podając rozwiązanie . Prosiłem też aby zrobił listę aby każdy mógł porównać do swoich rozwiązań .

 

Było wiele zaznaczonych obiektów które wykraczały poza zasady punktacji i nie mogły być uwzględnione . Możemy te zasady zmienić w następnych bonusach ale wtedy szanse nie byłyby równe i przewagę miałyby osoby mające dostęp do bardzo zaawansowanych katalogów . Poprosiłem Tomka aby ustalił i opisał zasady punktacji przy zagadkach na dokładność które On będzie sprawdzał .

 

Robert podał więcej niż piętnaście obiektów ale nie przysłał zdjęcia więc może otrzymać tylko 20 pkt .

 

Dariusz Smoląg przysłał odpowiedź już po tym jak Tomek opublikował rozwiązanie ale przysłał 12 obiektów .Była to więc jego samodzielna praca . Teoretycznie w kilka minut mógł coś sobie dopisać ale tego nie zrobił . Postanowiłem nagrodzić uczciwość Darka i zaliczyć mu 12 pkt , tyle ile obiektów znalazł .

 

Teraz wyniki . W kategorii sportowej nikt nie punktował (Teha z przyczyn oczywistych) więc ranking się tu nie zmienia .

 

Kategoria : Nagroda .Punkty za ostatni Bonus:

1.Bas.sic 37 pkt .

2.Skrzypas 35 pkt.

3.Szymek Ozimek 26 pkt.

4.Ax 25 pkt.

5.Qbanos 25 pkt.

6.Polaris 22 pkt.

7.Robert Bodzoń 20 pkt.

8.Dariusz Smoląg 12 pkt.

 

 

Aktualny ranking w kategorii : Nagroda .

1.Szymek Ozimek 85 pkt.

2.Bas.sic 76 pkt.

3.Skrzypas 74 pkt.

4.Obanos 60 pkt.

5.Robert Bodzoń 52 pkt.

6.Polaris 49 pkt.

7.Ax 32 pkt.

8.Paweł Schmidt 25 pkt .

9.Bistii 20 pkt .

10.Dariusz Smoląg 19 pkt.

11.Bobi 16 pkt .

12.Wlad 10 pkt .

13.Adamsz12 10 pkt .

14.Adam Tomaszewski 9 okt .

15.Kuba 4 pkt.

16.Hans 3 pkt .

17.Marcus II 1 pkt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już gotową kolejną zagadkę bonusową . Będzie to "Sudden Death" czyli typowa zagadka na refleks . Pierwsza poprawna odpowiedź zamyka zagadkę . W tym bonusie limit czasu jednakowo punktowanego będzie wynosił 30 minut . 20 pkt może więc zdobyć jedna osoba lub nawet 10 jeżeli odpowiedzi nadejdą w tym limicie czasowym .

 

Napiszcie o której godzinie mam zamieścić Bonusa . Mogę tej nocy w każdej chwili albo jutro po godz 17-tej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady Bonusa omówiłem wcześniej , dodam tylko ze nie wystarczy obiektu nazwać ale należy zdjęcie skopiować , obiekt zaznaczyć i wysłać do mnie na e-mail :Baxter@kki.pl .

 

To zdjęcie Domek zrobił 7-go maja ok 2 po północy . Na zdjęciu jest jeden obiekt niegwiazdowy .

 

zagdom3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.