Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Adamsz12 otrzymuje 10 pkt , nie mogę zmienić bo chętnie dałbym 15  :Salut:

 

Aktualnie jest tak , mam 20 surowych klatek z fajną galaktyczką zrobioną przed chwilą . Teraz zaszły chmury i robią się dark frame . Mógłbym dać zagadkę do trzeciej eliminacji dzisiaj gdzieś za godzinkę albo jutro o uzgodnionej porze czyli o godz 22-giej .

 

Co robimy ?

 

 

Nie pytaj tylko zaskakuj towarzystwo - w ten sposób zwiększysz szanse na odpowiedzi od innych osób. A co mają wiedzieć kiedy będzie :ha: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zagadki z Blizniat....ja spedzilem sporo czasu w roznych atlasach/planetariach ale niestety natarczy.

Gratulacje dla zwyciezcy :notworthy:

Nie ma lekko ;> :Beer:

Dac zagadke dzis:P :banan:

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , przekładamy na jutro godz 22-ga . Zapoluję jeszcze przez noc , może się rozpogodzi . Jak nie to będzie ta galaktyczka robiona prawie na widno . To był wyścig z nadciągającymi chmurami , udało się tylko 12 klatek jak teraz sprawdziłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej nocy damy sobie już spokój z bonusami . Jutro o 22-giej na 100 % zagadka do trzeciej tury eliminacji . Zakończyłem obróbkę , jak się ostatecznie okazało chmury popsuły kolejnych kilka klatek ale galaktyczka mi się podoba . Nigdy nie była publikowana na AF . Sprawdzę tylko czy nie ma tam supernowej :P:P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pogody ale ciągle czekam na jakąś dziurę w chmurach . Punkty dla Adamsz12 dopisałem do ostatniego rankingu .

 

Galaktyka będąca wieczorem przedmiotem trzeciej rundy konkursu miała jednak supernową , nie podaję daty bo ktoś by wygrał przed ukazaniem się fotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe

Ciągle widze że pare osób przeglada ten wątek czyżby miał nadejśc jakiś bonus?? B)  :banan:

 

Niektórzy najpierw piszą, że wolą zagadkę w następnym dniu, a potem czekają, że jednak coś się ukaże. Cwaniaczki ;)

 

Dobrze, że Piotr nie dał się podpuścić, choć być może też miał ochotę opublikować "złapaną" galaktyczkę. :P

 

Ja zaraz po zapowiedzi o przesunięciu zagadki poszedłem -_-

 

Ale dzisiaj będę czuwał :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dobrze, że Piotr nie dał się podpuścić, choć być może też miał ochotę opublikować "złapaną" galaktyczkę.  :P

...

 

aa ..opublikował, lecz w innym wątku :szczerbaty:

 

nikt nie mówił, że będzie łatwo, a nawet "vice versa" :ha:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosze o podanie czasu na rozwiazanie kolejnej edycji z poniedzialkiem wlacznie. Jak ja nie lubie przychodzic do pracy i dowiadywac sie, ze bylo kolejne zdjecie, termin uplynal w niedziele w nocy, a punkty rozdane :angry:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratulacje, sporą podpowiedzią była ta połówka jasnej gwiazdki na dole, gdy rozjaśniłem zdjęcie uwydatniają sie jasne promienie, myślałem że Domek specjalnie przyciął tak kadr. Ponieważ Domek używa bardzo dobrych kamer, a takie mają zwykle duże matryce oraz duże piksele stwierdziłem że pole widzenia musi być całkiem spore na pewno znacznie większe od webcama, a skala zdjęcia - nieduża. Ponieważ domek ma dobry montaż założyłem też że krawędzie zdjęcia będą idealnie równoległe z osiami RA i DEC co najwyżej zdjęcie może być odwrócone lewo-prawo i/lub góra-dół. Zacząłem przeszukiwać okolice jasnych gwiazd, a ponieważ na zdjęciu jest mrowie gwiazdek zaczałem od wyraźnego gestego pasa gwiazd i okolic. Szukałem bez nadziei na trafienie biorąc pod uwagę sugerowany zasięg 20mag, ale powoli zacząłem utwierdzać się w przekonaniu że przy tej skali i wcale nie takich długich czasach naświetlania jakich do tej pory używał Domek te 20 mag muszą byc przesadzone, poza tym zagadka byłby wtedy nie do odgadnięcia. No i trafiłem podobny układ ale w odbiciu lustrzanym, kliknąłem flip w CdC i wszystko było jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę połówkę jasnej gwiazdy (a właściwie jeszcze mniej) zauważyło na pewno kilka osób. Ja też próbowałem poszukiwać tego przedstawionego na zdjęciu układu gwiazd w okolicach jaśniejszych obiektów, ale bez powodzenia.

 

Co więcej, nawet jak Piotr podał, że wskazałeś rejon w pobliżu NGC 2405 to zajrzałem na szybko do Guida i nie zauważyłem tych gwiazd. Myślałem jednak, że pole zdjęcia jest mniejsze, zasięg większy i przede wszystkim w zauważeniu przeszkodziło mi odwrócenie zdjęcia.

Dopiero, gdy zaznaczyłeś na zdjęciu gwiazdy zobaczyłem, że masz rację.

 

W pełni więc należą Ci się te punkty i być może będą to "najtrudniejsze" punkty tego konkursu.

 

Jeszcze raz gratuluję.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zagadka . Zdjęcie zrobione wczoraj po zachodzie słońca . Zaraz nadeszły ciężkie chmury więc do dyspozycji miałem niewiele klatek . Jako odpowiedź należy podać numer NGC galaktyki . Dodatkowo każdy kto poda rok w którym w tej galaktyce pojawiła się Supernowa otrzyma 5 pkt . Powodzenia .

 

zag5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... stopien trudnosci jak dla mnie bardzo szybko rosnie. Strach sie bac co bedzie w czerwcu :D

 

Po poprzednim zadaniu nic mnie już chyba nie zaskoczy. Myślałem, że nad obecnym będę siedział dłużej.

 

Teraz nie wiem, czy może jeszcze dziś się coś ukaże, ale chyba już nie. Czy ktoś wie jaka jest pogoda we Wrocławiu?

 

U mnie niestety całkowite zachmurzenie, więc pozostaje komputer lub -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.