Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Już po 24:00, to poniżej moja odpowiedź. A własciwie byłaby nią gdybym ja wysłał do Piotra. Zdjęcie trochę podprocesowałem dla zwiększenia kontrastu.

Zaznaczone są wszystkie obiekty z dozwolonych katalogów na czerwono (Jak dobrze policzyłem 35 pozycji). Jeśli liczba jest 4-cyfrowa, to chodzi o katalog ngc, jesli jest dłuższa to jest pgc. Wszystkie ugc mieszczą sie w pgc. A HyperLeda to to samo co pgc. A numer ngc jest jako dodatkowa referencja dla numeru pgc. Z tego wychodzi, że wystarczy pgc. I nawet wiecej lepiej szukac z pgc gdyż ma on nadokładniejsze pozycje. Jak się nałoży takie mcg na fotkę, to galaktyki się zupełnie rozjeżdzają. Z obiektów widocznych na fotce rzuca się jedna galaktyczka ta oznaczona na zielono wyżej. Nie ma jej w pgc jest w jakims przeglądzie nieba z takim własnie identyfikatorem. Wszystkie czerwone obiekty znalazłem korzystając tylko z CdC. Niektóre są koło 18mag. Na gwiazdkach koło 18.3 tzn sa takie gwiazdki o takim mag, które są ną granicy szumu.

 

Jestem ciekaw Waszego podejścia. Czy przeszukiwaliście zdjęcie i podejrzane plamy sprawdzaliście w katalogach czy może na odwrót?

zagdom2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Piotr ma podać roziwązanie i klasyfikacje i wtedy mija  :blink:

Chyba że nie będzie brał pod uwage odpowiedzi które napłynęły po godzinie kiedy Twój post ujrzał światło dzienne

 

O szlag!!!

I jak tu teraz cos slac jak odpowiedz jest na forum?????????

A juz to mialem!....................

:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego wybiegu...komu tak bylo spieszno?Czy tez wybieg byl celowy? ? :Boink::Boink::Boink:

Wg mnie nie powinno sie podawac rozwiazania zagadki przed ogloszeniem Piotra...co innego po nim

Inna rzecz moglo sie okazac ze jest niewielu ktorzy odgadli przez co Piotr moglby dodac jeszcze jakas podpowiedz.

A takto popsuto niektorym zabawe! :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nawet jakbyście wysłali to nie byłyby te odpoiwiedzi przyjęte Piotr napisał wyraźnie w poście wyżej że odpowiedzi przyjmuje do 00:00 więc to że Teha pokazał rozwiązanie nic nie narusza boink.gif

 

ale jak czlowiek pracuje nad fotka i sie meczy... to jak nie zdazy wyslac o 00:00 tylko wysle 15 min pozniej to chyba Piotr uzna...

 

A z reszta nie klocmy sie... poczekajmy na zdanie Piotra...

 

PS.

ja wyslalem

Edytowane przez Dariusz Smoląg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłużony termin minął o północy . Na samym początku konkursu pisałem że Teha jest współgospodarzem i takie zagadki jak ta on będzie oceniał i punktował . Wasze odpowiedzi wyślę teraz do Tomka i jak sprawdzi podeśle do mnie punktacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrabiam zaległości po kilkugodzinnej przerwie dostępu do kompa . Wczoraj zrobiłem pierwsze zdjęcie kamerką SBIG ST 2000 XM . Jest to bardzo podobna kamera do tej jaką zdjęcia robi Dominik . Chodzi mi o to nieczęsne pole w kadrze . Jak widzicie na zdjęciu kadr wynosi niewiele więcej niż jeden stopień . Musiałem sam to sprawdzić żeby więcej nie wkradła się pomyłka . Każdy wie ile zajmuje Leo triplet . W takim maleńkim wycinku nieba znajdujemy kilkadziesiąt słabych obiektów B)

 

 

leotrip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.