Skocz do zawartości

Legendarny Takahashi 7x50 + WO Bracket, NOWE


Łukasz Wieczorek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Przez ostatni rok szukałem tego szukacza na giełdzie. Nic. Szukałem w sklepach. Nic. Szukałem za wodą. Nic. Jak się trafiło to nie dowożą bo kowid, cła i duperele. Miałem kilka odmów już po zamówieniu. Nagle bah! Jest i to z dostawą... za transport niestety jakaś chora kasa. Plus wyszło sporo więcej po przewalutowaniu niż pokazywał kurs walut. Wtedy pomyślałem, że jak i tak płace... zamówiłem oba, które były na stanie  Może znajdzie się ktoś na tyle szalony, kto zechce nabyć ten trudno dostępny legendarny szukacz prosty w skandalicznej cenie i dołoży się przy okazji do transportu? 
Dobrałem do nich od razu ringi pod standard SW/Vixen Wiliam Optics.
Za zestaw wyszło mi ponad 2300 zeta(z kosztami) i wiem, że to może nie było najmądrzejsze, ale przy brakach na półkach... Ważne, że będzie. Może się trafi ktoś chętny. Jak nie to będę musiał dokupić do drugiej sztuki teleskop 
Towar dopiero płynie (leci?).

Będzie też jeden, może dwa adaptery pod lornetke far sight, może nawet z dodatkowymi śrubami. Zobaczymy jak z cenami po tym jak mnie skasują. 

William_Optics_Finder_Bracket_1.jpg

tak.jpg

far.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie z UK. Co jest spektakularnego? Spełnia marzenia :haha:Podzielę się oczywiście wrażeniami i może jakimś testem porównawczym. Komfort i jakość obrazu między sw/gso a takim vixenem za 800 jest dla mnie ogromna. Zobaczymy jak z Takiem. Jest trochę info na CN. Poza ceną wyniki są raczej jednoznaczne. Czy warto w takiej kwocie? Pewnie wielu powie, że nie, ale mówi się, że marzenia ceny nie mają. Mam nadzieję, że nie zawiedzie. 

Edytowane przez Łukasz Wieczorek
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Łukasz Wieczorek napisał:

Dobra, przesyłka zatrzymana przez celników więc pewnie dowalają cło... i poszli na wolny weekend. Jak ma ktoś doświadczenie w tego typu transakcjach dajcie znać. Wysłałem wszystkie dokumenty na wskazane adresy i cisza. 

gdzie ci ja zatrzymali ? 

zapewne wysłałeś wszystkie papiery do ag. celnej celem autoryzacji zgłoszenia do UC.

pilnuj terminu "deadline zgłoszenia" bo policzą ci za składowanie :) a walka z nimi - kto miał racje ,itp. to jak kopanina z koniem.

 

jak będziesz miał problemy to na priva.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, doszło.... To wątek sprzedażowy, ale napiszę ku przestrodze. Kwota zamówienia ponad 3600... Opłaty wyniosły 1200, albo lepiej nawet. Masakra. Szukacz cudo. Obejmy full profesja i wszystko śliczne. Wysłana bandita do lornetki czadowa, zmienia odbiór mega. Tylko ta cena ... Przestrzegam przed zamawianiem z poza UE. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz to zależy

refraktor Takahashi 130 tańsze w US niż w Europie...

do tego US nie robi problemów z zamówieniami ale nie może wysyłać do Europy...

 

nawet po przeliczeniu cła opłaca się z US bo maja ceny tańsze niż w Europie.

 

odsyłają mnie do Polskiego dystrybutora którego nie ma. :)

 

 

 

 

 

Edytowane przez YOKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra policzyłem na spokojnie i sprawa wygląda tak. Doliczają cło, VAT, prowizje i transport. Za Taka wyszło mi ok 1800, za obejmy WO ok 300. Za mój transport  i ich prowizje nic nie chce bo i tak bym zapłacił. Jeden komplet zostawiam u siebie, drugi na sprzedaż. Nawet nie otwierałem. Jak dojdzie reszta to odnowie temat w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2021 o 10:10, YOKER napisał:

odsyłają mnie do Polskiego dystrybutora którego nie ma. :)

 

Spróbuj przez Jesiona. Oficjalnie sklep zamknął, ale kiedyś przed świętami promkę od Taka miał dla forumowiczów (cały pdf), więc może zgodzi się na indywidualne zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, count.neverest napisał:

Spróbuj przez Jesiona. Oficjalnie sklep zamknął, ale kiedyś przed świętami promkę od Taka miał dla forumowiczów (cały pdf), więc może zgodzi się na indywidualne zamówienie.

próbowaliśmy z kumplem wiele razy - zapomnij :)

 

już idzie z Austrii w dobrej cenie 130 + akcesoria za 700eurosow.

mam kontakt wiec jak by ktoś chciał to na priva.

 

Edytowane przez YOKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.