Jump to content

Legendarny Takahashi 7x50 + WO Bracket, NOWE

Łukasz Wieczorek
 Share

Recommended Posts

Cześć
Przez ostatni rok szukałem tego szukacza na giełdzie. Nic. Szukałem w sklepach. Nic. Szukałem za wodą. Nic. Jak się trafiło to nie dowożą bo kowid, cła i duperele. Miałem kilka odmów już po zamówieniu. Nagle bah! Jest i to z dostawą... za transport niestety jakaś chora kasa. Plus wyszło sporo więcej po przewalutowaniu niż pokazywał kurs walut. Wtedy pomyślałem, że jak i tak płace... zamówiłem oba, które były na stanie  Może znajdzie się ktoś na tyle szalony, kto zechce nabyć ten trudno dostępny legendarny szukacz prosty w skandalicznej cenie i dołoży się przy okazji do transportu? 
Dobrałem do nich od razu ringi pod standard SW/Vixen Wiliam Optics.
Za zestaw wyszło mi ponad 2300 zeta(z kosztami) i wiem, że to może nie było najmądrzejsze, ale przy brakach na półkach... Ważne, że będzie. Może się trafi ktoś chętny. Jak nie to będę musiał dokupić do drugiej sztuki teleskop 
Towar dopiero płynie (leci?).

Będzie też jeden, może dwa adaptery pod lornetke far sight, może nawet z dodatkowymi śrubami. Zobaczymy jak z cenami po tym jak mnie skasują. 

William_Optics_Finder_Bracket_1.jpg

tak.jpg

far.jpg

Oficjalnie z UK. Co jest spektakularnego? Spełnia marzenia :haha:Podzielę się oczywiście wrażeniami i może jakimś testem porównawczym. Komfort i jakość obrazu między sw/gso a takim vixenem za 800 jest dla mnie ogromna. Zobaczymy jak z Takiem. Jest trochę info na CN. Poza ceną wyniki są raczej jednoznaczne. Czy warto w takiej kwocie? Pewnie wielu powie, że nie, ale mówi się, że marzenia ceny nie mają. Mam nadzieję, że nie zawiedzie. 

Edited by Łukasz Wieczorek
Literówki

19 godzin temu, Łukasz Wieczorek napisał:

Dobra, przesyłka zatrzymana przez celników więc pewnie dowalają cło... i poszli na wolny weekend. Jak ma ktoś doświadczenie w tego typu transakcjach dajcie znać. Wysłałem wszystkie dokumenty na wskazane adresy i cisza. 

gdzie ci ja zatrzymali ? 

zapewne wysłałeś wszystkie papiery do ag. celnej celem autoryzacji zgłoszenia do UC.

pilnuj terminu "deadline zgłoszenia" bo policzą ci za składowanie :) a walka z nimi - kto miał racje ,itp. to jak kopanina z koniem.

jak będziesz miał problemy to na priva.

• Thanks 1

Dobra, doszło.... To wątek sprzedażowy, ale napiszę ku przestrodze. Kwota zamówienia ponad 3600... Opłaty wyniosły 1200, albo lepiej nawet. Masakra. Szukacz cudo. Obejmy full profesja i wszystko śliczne. Wysłana bandita do lornetki czadowa, zmienia odbiór mega. Tylko ta cena ... Przestrzegam przed zamawianiem z poza UE. 

• Sad 1

wiesz to zależy

refraktor Takahashi 130 tańsze w US niż w Europie...

do tego US nie robi problemów z zamówieniami ale nie może wysyłać do Europy...

nawet po przeliczeniu cła opłaca się z US bo maja ceny tańsze niż w Europie.

odsyłają mnie do Polskiego dystrybutora którego nie ma. :)

Edited by YOKER

Dobra policzyłem na spokojnie i sprawa wygląda tak. Doliczają cło, VAT, prowizje i transport. Za Taka wyszło mi ok 1800, za obejmy WO ok 300. Za mój transport  i ich prowizje nic nie chce bo i tak bym zapłacił. Jeden komplet zostawiam u siebie, drugi na sprzedaż. Nawet nie otwierałem. Jak dojdzie reszta to odnowie temat w innym wątku.

W dniu 14.10.2021 o 10:10, YOKER napisał:

odsyłają mnie do Polskiego dystrybutora którego nie ma. :)

Spróbuj przez Jesiona. Oficjalnie sklep zamknął, ale kiedyś przed świętami promkę od Taka miał dla forumowiczów (cały pdf), więc może zgodzi się na indywidualne zamówienie.

9 godzin temu, count.neverest napisał:

Spróbuj przez Jesiona. Oficjalnie sklep zamknął, ale kiedyś przed świętami promkę od Taka miał dla forumowiczów (cały pdf), więc może zgodzi się na indywidualne zamówienie.

próbowaliśmy z kumplem wiele razy - zapomnij :)

już idzie z Austrii w dobrej cenie 130 + akcesoria za 700eurosow.

mam kontakt wiec jak by ktoś chciał to na priva.

Edited by YOKER

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 44 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 72 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.