Skocz do zawartości

Guiding do znudzenia - proste pytania


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wykonałem 10 min guiding, i pomijając małe niedociągnięcia, które z pewnością można wyregulować, MONT PODLEGA GUIDINGOWI !

Mam zamiar napisać do iOptrona w tej sprawie, jeśli to wszystko byłe przez niedokręcony moduł enkodera to chciałbym im łby pourywać.

 

obraz.png.1ff4f398d9ce47e761cf61b432ad3e8a.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, teraz każdy będzie mądry, ale przecież to nie o to chodzi

przewody wypinałem wielokrotnie, sprawdzałem płytkę i przewody, wysyłałem ich zdjęcia do iOptrona by sprawdzić czy lekkie uszkodzenia nie mogą mieć wpływu na pracę itd

nie ruszałem tylko samego enkodera w obudowie osi RA, ponieważ jest zamocowany w sposób nie dający dojścia na precyzyjnie regulowanej płytce, specjalnymi śrubami i chyba nawet zabezpieczony klejem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym sprzętem astro jest nie tak. Piszę o nowym. Porównując to do samochodu w którym jest znacznie więcej techniki, technologii , elektroniki to gdyby trzeba w nich ciągle grzebać poprawiać regulować żeby chciały jeździć to każdy kupujący wjechałby nim do salonu przez zamknięte drzwi i go tam zostawił.  A tu człowiek kupuje montaż , teleskop i stale coś trzeba poprawiać, regulować, wymieniać bo źle prowadzi, bo tilt, bo ampglow, coś z odległością od matrycy. No co to w ogóle jest?! Masakra jakaś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak? Czy odłączyłeś enkodery (czy to w ogóle możliwe?) czy wystarczyło dokręcenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 21:07, Sebastianus napisał:

Kolejny przykład to skopana optyka w sharpstarach 61. Ruszyła akcja wymiany.

testowałem jeden dla Sławka @diver.  Nie wiem z której partii, ale po tym obserwuje ten model. Pasmo B ostrzyło dalej niz w niektórych prostych achromatach. Mimo niezłej korekcji geometrii miało naprawdę duża aberrację chromatyczna. Pewnie w granicach 0.5 mm, może nawet ciut wiecej.

 

Cuiv, the Lazy Geek też na to się nadzial. Nie przyszedł do mnie po radę :matrix:

 

https://youtu.be/6a6S6lMwooQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubaman Kubuś, wysłać Ci jedną (którąkolwiek) z moich klatek (edit: 600 s) ze skalą 0.4"/px z eq6-R rozstawionego na polu? Z 22 kg przeciwwag i 20 kg OTA.

 

:movingtongue:

 

PS. Czyt. "pracuj nad automatyką i regulatorami". ;) I poka jakom fajnom klatken.

Edytowane przez Przemek Majewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.