Skocz do zawartości

Drizzle czy nie? (Sub załączony)


Herbert West

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. To kawałek Melotte 15. Oryginalny sub oczywiście jest nieco bardziej pixelowaty.81E62745-8289-4DFB-987B-7A941D972962.thumb.png.4ffefed82f1f1b7f5b4096f7278e6129.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden przykładScreenshot_2021-10-27-20-42-01-470_com.zwoasi.asiair.thumb.jpg.ffb7cd1341ddfb3cd1b7da47ac4f9f31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinki surowych subów. Małe gwiazdy są nieco kwadratowe, więc zastanawiam się czy nie zastosować drizzle przy stackowaniu.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Herbert West napisał:

Wycinki surowych subów. Małe gwiazdy są nieco kwadratowe, więc zastanawiam się czy nie zastosować drizzle przy stackowaniu.

te gwiazdy są ładne już na subie. x2 to bedzie przesada. ale x1 z drop shrink 0.9 to ja zawsze uzywam domyslnie.

 

a w osc: cfa drizzle x1 z drop shrink 1.0, czyli, że bezszrink

 

drizzle x2 ma jeszcze jedno zastosowanie: gdy chcemy zrobić risampling 2/3 (66%) to nie ma nic leoszego jak: drizzle x2, shrink 1.0, a pozniej bin 3 median (integer resample: downsample)

 

w ten sposob np ze skali 0.6" px przejdziemy do 0.9"/px absolutnie najlepszą metodą

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Hej, @Herbert West, jeszcze słówko wyjaśnienia: na co patrzymy? Myślałem że efekt drizzle to widać dopiero po stackowaniu, a nie na subach...?

dobra uwaga. warto też zapytać ile subów.

 

jeśli chcemy rozdzielczość zmieniać to:

- bin = snr w gore

- updrizzle = snr w dół

 

:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Chodzi mi tylko o kształty najmniejszych gwiazd.

Drizzle wolę nie robić z innego powodu niż w/w z dwóch powodów: wolę nie operować na ogromnych plikach- dla wygody oraz chcę zastosować MureDenoise. A drizzle wyklucza MD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Herbert West napisał:

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Chodzi mi tylko o kształty najmniejszych gwiazd.

Drizzle wolę nie robić z innego powodu niż w/w z dwóch powodów: wolę nie operować na ogromnych plikach- dla wygody oraz chcę zastosować MureDenoise. A drizzle wyklucza MD.

po co mure? drizzle x1 też wyklucza mure? nie inwestygowalem tego i nie wiem. gwiazdy sie zaokrąglą spokojnie nawet dzieki interpolacji, ale drizzle (x1) zadziała lepiej.

 

w przypadku gwiazd drizzle zawsze daje plusy. "wole operowac" skwitowalbym "kup dobrego kompa". :p

 

gwiazdy maja tak potezne snr ze mozna je zapewne updrizzleować x5. :) mglawica sie do niczego nie bedzie nadawac, ale gwiazdy tak, wiec jesli chcesz robic morfologie i inne czary, to mozesz, pooperujesz na duzym pliku a na konoc robisz risample. jesli powiekszasz odpowiednio skalę pracy updrizzle tylko pomaga (np. sharpening zamiast 1.5 pixela, na 3 piksele, kernele morfologii zamiast 5x5 to 9x9 itd)

 

ale Twoje gwiazdy wydaja sie miec po kilka pikseli wiec sa raczej juz wystarczajaco duze :)

 

poza tym zwykle to stack decyduje. jesli w pixie robisz stack, to klikasz tylko "generate drizzle data", to niczego nie kosztuje. kilka sekund. poznien oglądasz stack, I WTEDY decydujesz, czy probujesz upsampling.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Drizzle X1 wyklucza MD. Czytałem tylko, że "użycie drizzle sprawia że zastosowanie MD nie jest możliwe".

 

Zapewne zrobię jak zwykle gdy mam wątpliwości co wybrać- w każdy możliwy sposób i porównam rezultaty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.