Skocz do zawartości

Pokaż swój Uranus 2021


karp_killer

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, lagata1 napisał:

W zdjęciu nr1 siedzi więcej detalu, tak po 15 minutach w psie widzę go tak, proszę o wybaczenie w ingerencję zdjęcia - 

uran 1.jpg

 

Dzięki! Co do detalu - I want to believe :) To zdjęcie już i tak sporo przeszło i bałem się ostrzyć dalej, żeby nie zrobić z szumu chmur. 

 

 

1 minutę temu, Rurykow napisał:

Show ur anus... Klasyk 

 

 

 

 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to bida i nędza, nie ma szans na coś poza samym kolorem. Mogłem próbować powermatem 2x ale niczego by to nie dodało . Poza tym lubię mieć wszystkie planety "w skali" (czyli z samej ogniskowej 2800) ;) Generalnie bardzo niewdzięczny obiekt i w warunkach miejsko-balkonowych mordęga.

No ale Uran pierwszy raz w życiu zaliczony...

 

 

Uran fin.jpg

Edytowane przez Misza
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uran z 25 października, z balkonu, SCT 8" + ASI 224, seeing fatalny, wersja bez barlowa, bo z barlowem nie szło złapać ostrości i wyszło koślawe. Składanka kolor + IR, drizzle 1,5x

 

2099024588_Urandrizzle15.png.6c9864a6e25d38af19244c26dd792610.png

 

Z 28 października, sprzęt ten sam, tym razem z miejscówki za miastem, również seeing fatalny (sam kolor)

 

1993896235_Urandrizzle15.png.b4bab57843f038d61ff4fe705e6cd07e.png

 

Udało się zarejestrować jeden z ksieżyców (strasznie ciężka sprawa z tym), albo Tytania, albo Oberon, chociaż powinny złapać się oba (foto z reduktorem ogniskowej), ale 3 wcześniej z balkonu nie udało się żadnego, chyba musi być niebo ciemne.

 

1550541017_Ksieyc063x.png.797429a90dd129c4949e71ad2fa68c8a.png

 

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnich85 ale na Sony a5000 robię jeszcze zoom optyczny 2x i mam spokojnie 5200mm. Da się jeszcze podciągać zoom cyfrowy... Chodziło mi o to, że teleskopem nawet 10cm daje radę aczkolwiek to już wyzwanie więc wolę do takiej  zabawy użyć tego MAK 150mm na eq5 natomiast  a dla takiej armaty jak 40cm to powinna być pestka. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Robert_73 napisał:

@Mnich85 ale na Sony a5000 robię jeszcze zoom optyczny 2x i mam spokojnie 5200mm. Da się jeszcze podciągać zoom cyfrowy... Chodziło mi o to, że teleskopem nawet 10cm daje radę aczkolwiek to już wyzwanie więc wolę do takiej  zabawy użyć tego MAK 150mm na eq5 natomiast  a dla takiej armaty jak 40cm to powinna być pestka. 

Rozumiem już. Ja z takich zoomow nie korzystam bo jakoś obrazu to tragedia 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Robert_73 napisał:

@Mnich85 Dlatego do nagrywania używam tylko zoom optyczny i nie przekraczam powiększenia 1.8-2.0x Zoom cyfrowy to już faktycznie słaba jakość i służy mi jedynie jako podgląd gdy ucieka mi obiekt spoza live view. 

Dokladnie. Zoom cyfrowy wycina tylko kadr że zdjęcia.... Dlatego nie jest polecany do Astro. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, karp_killer napisał:

Ale jaki zoom optyczny? Masz na myśli soczewkę Barlowa? Czy w jakiś ciekawy sposób w torze optycznym znalazł się jeszcze obiektyw do tego sony? 

Zoom optyczny to zmiana ogniskowej, czyli np zmiana ogniskowania układu zaś cyfrowy zoom to opcja dostępna w aparatach, wyciecie kadru. Ja a w sony mam zoom cyfrowy 30x, optyczny 3..

Edytowane przez Mnich85
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert_73 napisał:

@karp_killer W torze optycznym oprócz tuby jest barrlow 2x i bezluterkowiec Sony a5000 (bez obiektywu) podpięty przez T2 ring. Sony a5000 umożliwia zoomowanie jak każdy aparat i tyle. 

Sorry, ale nie rozumiem. To czym zoomujesz optycznie, jak nie ma obiektywu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.