Skocz do zawartości

Mgławica Kalifornia NGC 1499


Gość na chwilę

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Gość na chwilę napisał:

Warto obejrzeć pełną rozdzielczość.

Faktycznie znakomity detal, z przyjemnością się zwiedza.

Uwagę moją przykuło miejsce niedaleko PG rogu rejon PGC213256. Przez absorbcję krótkiej części widma pięknie się prezentują galaktyki w czerwieni, zobaczmy z bliska:

image.png.183df65fd6f756f3cee10a2c850ecc4e.png

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, sidiouss napisał:

Ładnie, choć szkoda, że niebo paskudne miałeś, bo jak wiadomo Kalifornia pokazuje pazur jak się jeszcze wokół niej pyły wyeksponuje ;) myślisz, że jakbyś dopalił materiału w Broku u siebie, to da radę więcej z tego wyciągnąć? 

NIestety, jak Kalifornia jest na nieboskłonie, to ja nie mogę być w Broku. Taki lajf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieju jak uważasz warto było zbierać elKę z miasta ? Niedawno prezentowałem "szybkiego kalifornijczyka" , jak go nazwałem, i wersja na bazie Ha wyczerpała możliwości przy LP. Lka spod ciemnego nieba i praca LRGB stanowiłąby odmianę jak dla mnie :)

Spojrzałem i prezentowaną skalę mamy podobną. Moża nawet słabiej potraktowałeś Ha bo mam słabsze partie w prawo i w lewo. Zobacz czy nie wyciągniesz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na ukończeniu drugą pracę, gdzie zbierałem L  sprzętem F3 i Atikiem po 300 sekund spod domu.

Marcin, ostatnio gadałem z Grzędzielem na ten temat - ja uważam że jeśli poziom tła plus sygnał nie wypełnia studni to można grać. Inna sprawa to gradienty- no ale to już indywidualnie w zależności od położenia obiektu względem okolicznych lamp

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gość na chwilę napisał:

Mam na ukończeniu drugą pracę, gdzie zbierałem L  sprzętem F3 i Atikiem po 300 sekund spod domu.

Marcin, ostatnio gadałem z Grzędzielem na ten temat - ja uważam że jeśli poziom tła plus sygnał nie wypełnia studni to można grać. Inna sprawa to gradienty- no ale to już indywidualnie w zależności od położenia obiektu względem okolicznych lamp

Dokładnie i to ze względu na gradienty preferowałbym  podbudowę na czystym Ha . Takie luźne wnioski bo byłem w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.