Skocz do zawartości

NGC7000 - Bicolor HOO


everr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tylko jedną uwagę... :D

 

Jak nie używasz flatów (dramat), to na jaką cholerę ten bias :D? strata czasu straszna, poodejmowałeś np 200 od wszystkich plików. Bezcelowe. (mogłeś jeszcze dodać ułamkowy szum zupełnie zbednie).

 

Mówiłem parę razy, powtórzę jeszcze: kalibracja jest tylko jedna, albo jest ,albo nie ma. :D

Biasy są głównie po to, by ustalić odpowiedni poziom zera przy dzieleniu przez flaty, lub przy próbie optymalizacji darka. Gdy nie ma obu, biasy są absolutnie bezcelowe. No chyba, że jest na nich jakis wzorek wzorzysty, ale w tym wypadku jest to własciwie stała ;) taka mała oszczędnosć :) Jak już zrobisz flaty, to workflow jest mniej wiecej taki:
 

  • superBias = superBias(integrate( bias, average, noNormalization, linearFitClip(3,2.5) )
  • masterFlat = integrate( flat-superBias, average, multiplicative, linearFitClip(3,2.5))
  • lightCal = (light-superBias)/masterFlat*med(masterFlat)
  • lightMaster = integrate( lightCal, average, ax+b, linearFitClip(dobrane progi))
Edytowane przez Przemek Majewski
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tex88 napisał:

Fajnie się to ogląda, a w szczególności te pył przebijające się na pierwszy plan. Chyba gdzieś jednak uciekła ostrość ? Mimo to bardzo mi się podoba.

Dziękuję. Ostrość to chyba trochę kwestia resize. Poćwiczę to w PIXie.

 

@Przemek Majewski wiem wiem...przyznałem wyżej, że świadomy jestem tego błędu :(

 

15 minut temu, Przemek Majewski napisał:

no i jak Ci już pisałem, korektor już ciut za daleko od matrycy a za blisko obiektywu

To było jeszcze za czasów zanim zaczęliśmy rekonfigurację. Mgławica była wtedy w zenicie i nie dokuczało ugięcie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zastrzeżenia do wybranego kadru. Nie można mieć na zdjęciu wszystkiego, jeśli FOV na to nie pozwala. Albo zrobić Pelicana, albo ustawić centralnie na Amerykę (Cygnus Wall bardziej centralnie), ewentualnie popróbować z poziomym ustawieniem klatki. Ale to jedyne zastrzeżenie, bo fotka fajna. 

A może jeszcze dopalił byś siarkę? Pełne SHO wzbogaciłoby kolorystykę.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kirien napisał:

Piękne zdjęcie - pozazdrościć!

Dziękuję ;)

 

12 minut temu, Grzędziel napisał:

Ja mam zastrzeżenia do wybranego kadru. Nie można mieć na zdjęciu wszystkiego, jeśli FOV na to nie pozwala. Albo zrobić Pelicana, albo ustawić centralnie na Amerykę (Cygnus Wall bardziej centralnie), ewentualnie popróbować z poziomym ustawieniem klatki. Ale to jedyne zastrzeżenie, bo fotka fajna. 

A może jeszcze dopalił byś siarkę? Pełne SHO wzbogaciłoby kolorystykę.

Jeśli mogę, na obronę mam to, że chciałem właśnie centralnie zmieścić czarne pyły i ich okolice, spróbować wydobyć efekt 3D. Nie był to losowy kadr. Dziękuję za czujność. Miło, że się podoba. Siarki nie dorobię bo jeszcze nie mam :(

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, everr napisał:

Jeśli mogę, na obronę mam to, że chciałem właśnie centralnie zmieścić czarne pyły i ich okolice, spróbować wydobyć efekt 3D. Nie był to losowy kadr. Dziękuję za czujność. Miło, że się podoba. Siarki nie dorobię bo jeszcze nie mam :(

Ciekawe spojrzenie -zwracam honor i wycofuję moją uwagę, która jak widać, była spowodowana zbyt sztampowym podejściem do tego obiektu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.