Skocz do zawartości

AsiAir i brak dostępu do Polarnej


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Asi air ma plate solve wiec samej polarnej widziec nie musisz. Ale polar align dziala z pozycji home czyli osie na zero wiec cos tam widziec trzeba.

Edytowane przez Kirien
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop powinien widzieć kawałek nieba bodajże do 30 st od Gwiazdy Polarnej. Sama gwiazda nie musi być widoczna. ASIair robi platesolve a nie szuka tej jednej gwiazdy.

Disclaimer: ja mam widoczną polarną ale przed zakupem guglowałem bo się zastanawiałem gdzie będzie stał teleskop.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa, bo w całym okołozimowym sezonie działam na tarasie z widokiem na południe. Ani kawałka północnego nieba. Musiałbym najpierw podpinać komputer, żeby sobie ustawić biegun z użyciem PATa, a potem przepinać się na AsiAir, aby cieszyć się z braku konieczności korzystania z komputera. Czułbym się głupio stosując taką taktykę :Boink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dobrychemik napisał:

No to lipa, bo w całym okołozimowym sezonie działam na tarasie z widokiem na południe. Ani kawałka północnego nieba. Musiałbym najpierw podpinać komputer, żeby sobie ustawić biegun z użyciem PATa, a potem przepinać się na AsiAir, aby cieszyć się z braku konieczności korzystania z komputera. Czułbym się głupio stosując taką taktykę :Boink:

A jakie to ma znaczenie czy montaż "widzi" Polarną?

Przecież ma bazę gwiazd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, simarik napisał:

Właśnie następnym "ficzerem", którego oczekiwałbym od ASIAir to właśnie możliwość ustawienia na polarną bez widoczności północnej strony nieba.

I wtedy chętnie go kupię. Na razie zostaję przy korzystaniu z laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo widzę możliwość zrobienia kilku platesolve dowolnej części nieba i w ten sposób stwierdzenia jak względem Polarnej jest ustawiona oś RA....

Nie spodziewajcie się jakiejś magicznej aktualizacji.

 

Edit: przynajmniej nie z taką dokładnością na jakiej nam zależy.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Herbert West napisał:

Nie za bardzo widzę możliwość zrobienia kilku platesolve dowolnej części nieba i w ten sposób stwierdzenia jak względem Polarnej jest ustawiona oś RA....

Nie spodziewajcie się jakiejś magicznej aktualizacji.

 

Edit: przynajmniej nie z taką dokładnością na jakiej nam zależy.

 

Ależ to żaden problem. PAT właśnie to robi i to bardzo fajnie.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłem w przekonaniu, że tylko drift zostaje w takim wypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

W aktualizacji AsiAir od jakiegoś czasu w Experimental Feature masz coś takiego jak All Sky Polar Align.

Tego nie sprawdzałem, ale sprawdzałem New Plate Solve Algoritm i działa super (jak ktoś miał problemy z plate solve zdjęć w narrowband to tutaj już działa).

Zresztą włala tutaj jakiś jegomość opisuje.

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bas.sic napisał:

W aktualizacji AsiAir od jakiegoś czasu w Experimental Feature masz coś takiego jak All Sky Polar Align.

Tego nie sprawdzałem, ale sprawdzałem New Plate Solve Algoritm i działa super (jak ktoś miał problemy z plate solve zdjęć w narrowband to tutaj już działa).

Zresztą włala tutaj jakiś jegomość opisuje.

 

 

Właśnie oglądałem. Wyglada obiecująco. Może dzisiaj po testuje. Dzięki za linka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.