Skocz do zawartości

Zasilacz UPS w obserwatorium - warunki pracy


beny

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! 
 

Nabyłem zasilacz awaryjny aka UPS do mojej budki. I teraz zastanawiam się czy nie powinienem zamknąć go w jakiejś skrzynce czy nie wiem czym aby temperatura nie zabiła jego akumulatorów. Jak to macie u siebie zrobione? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie aku nic się nie stanie. Jego temperatura pracy jest w zakresie  -20 st. C do +40 st. C więc wytrzyma - natomiast jego pojemność od temp jest już zależna i tak

w temperaturze 0°C pozostaje do dyspozycji ok. 85% a w minus 10°C i minus 20°C odpowiednio 75% i 65% pojemności znamionowej.

 

Samemu UPSowi nie powinno się nic stać o ile w tej budce nie panuje duża wilgotność (np widoczny szron w środku po mroźnej nocy). Elektroniki w UPS-ach nie są lakierowane

ale można się pokusić o polakierowanie i wtedy będzie już akceptowalnie ;) 

  • Dziękuję 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre zasilacze UPS, np. mój APC Back-UPS Pro 1500 mają wbudowane czujniki temperatury. Jeśli czujnik zmierzy temperaturę ujemną, UPS zgłosi błąd i się wyłączy. Zdarzyło mi się to dwukrotnie przy -15 stopniach Celsjusza. UPS znajdował się wówczas metalowej szafie RACK w obserwatorium.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komprez napisał:

 

 

Samemu UPSowi nie powinno się nic stać o ile w tej budce nie panuje duża wilgotność (np widoczny szron w środku po mroźnej nocy). Elektroniki w UPS-ach nie są lakierowane

ale można się pokusić o polakierowanie i wtedy będzie już akceptowalnie ;) 

Jak czytam takie wypociny to sie mi zle robi.

Komprez a w przypadku przebicia zwarcia lub innego zdarzenia zrekompensujesz straty kolegom? Nie mowiac o mozliwosci porazenia pradem bo taki ups pewnie nie ma uziemienia podpietego....

Mialem w rekach rzezbione i rasowane przez Januszy upsy...nie warto.

 

W wiekszosci tanie upsy  sa przewidziane do pracy w domowo biurowych warunkach czyli sucho i temperarura pokojowa.

Baterie czy akumulatory wytrzymaja niskie temperatury ale to nie jest wyznacznik poprawnej pracy tegoz upsa.

Oczywiscie takie tanie upsy do pracy w normalnych warunkach trzeba gdzies oslonic przed wilgocia i jesli mozna to blisko jakiegos zrodla ciepla w postaci pracujacego ciagle komputera.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.