Skocz do zawartości

Moc grzałki do RedCat 51?


Miesilmannimea

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Zbliżają się mrozy, stąd moje pytanie. Jakiej mocy grzałkę stosujecie do RedCata 51?

Mam przygotowana grzałkę <> 1.7W...

 

W którym miejscu ją dokładnie mocujecie - na wysokości czołowej soczewki?

Bardziej do przodu? Do tyłu?

 

I ostatnia kwestia - czy takie podgrzewanie nie powoduje widocznego spadku 

jakości obraz z powodu turbulencji powietrza w osłonie i przed nią?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Miesilmannimea napisał:

Cześć :)

 

Zbliżają się mrozy, stąd moje pytanie. Jakiej mocy grzałkę stosujecie do RedCata 51?

Mam przygotowana grzałkę <> 1.7W...

 

W którym miejscu ją dokładnie mocujecie - na wysokości czołowej soczewki?

Bardziej do przodu? Do tyłu?

 

I ostatnia kwestia - czy takie podgrzewanie nie powoduje widocznego spadku 

jakości obraz z powodu turbulencji powietrza w osłonie i przed nią?

 

M.

Podgrzewamy, a właściwie ocieplamy szkło, a nie powietrze przed soczewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, JaLe napisał:

Podgrzewamy, a właściwie ocieplamy szkło, a nie powietrze przed soczewką.

Myślałem, że rekomendowane przez producentów jest umieszczanie pasków bezpośrednio przed soczewką, a nie na niej. Nie narażamy mocowań soczewek lub samej tuby (o ile jest metalowa) na odkształcanie pod wpływem różnicy temperatur.

Gdzieś nawet czytałem, że światło w tubie powinno przechodzić przez ośrodki o zbliżonych warunkach.

Poprawcie mnie jeśli nie mam racji...

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrążyłem temat...

Cytat z CN:

This isn't the way it works. The lens is typically isolated from the cell, and heating the cell is a near impossibility in any case. When you do heat the cell, because the lens usually has a cork shim or some other insulation from the cell, the way you are heating the lens is by heating the air behind the cell so that it rises to the cell.

This is horribly inefficient. Correct placement is on the tube behind the lens so that the warm air in the tube rises to heat the lens.

 

To też ma sens. Widziałem zdjęcie TAKa, który miał dwa paski, pierwszy na odrośniku za soczewką, a drugi na tubie przed nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy się zwariować

Centymetr w tą czy w tamtą nie robi krytycznej różnicy. Często i tak jest to wymuszone konstrukcją celi/odrośnika, że o dziele przypadku nie wspomnę. 

A co do mocy grzałki. Jeśli masz sterownik grzałek, moc nominalną można ograniczyć i szczególnie nie przejmować się jej nadmiarem. 

1W/cm(apertury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiem tak załóż grzałkę gdzie chcesz. Bardzo szybko się przekonasz czy to było dobre miejsce :P Ja działam tylko na obiektywach i z mojego doświadczenia koniecznie trzeba dać na miejscu gdzie jest soczewka. Jak dasz grzałkę na osłonie to chyba o mocy 1 kW aby soczewka nie parowała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.