Skocz do zawartości

Kupię "sztuczną gwiazdę"


everr

Rekomendowane odpowiedzi

@isset Jak nie ma dogodnych warunków atmosferycznych to trenujesz kamerę żeby nie zapomniała jak to się robi :D

 

Potrzebuję jej do szeroko pojętej kolimacji zestawu. Jesienią nie dokończyłem ustawiania flattenera i tiltu, a chce wykorzystać bezproduktywny czas zimowy.

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miesilmannimea wystarczy. Kłopot jest w tej dziurce właśnie, bo powinna być rozmiaru pojedynczych mikrometrów. Sztuczne gwiazdy DIY się robi na światłowodzie. Wada jest taka, że trzeba ustawić tę gwiazdę dość daleko od teleskopu, żeby kątowe rozmiary źródła światła były poniżej rozdzielczości teleskopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, everr napisał:

Producent najczęściej podaje te odległości.

Dla przykładu: 100mm średnicy teleskop należy ustawić ok 9 metrów.

Taaaaaaa... im bliżej tym więcej przedłużek potrzebujesz, żeby być "za" ostrością. Może się okazać, że i metr przedłużek to mało.

 

www.allsky.pl  (http://www.astrocentrum.eu/?sztuczne-gwiazdy,23) za połowę ceny z astroshop.pl. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sidiouss napisał:

A jakby tak skorzystać z lusterek i odbijać? ;)

też o tym myślałem, ale w moich warunkach musiałyby to być ze 2-3 lustra, bo najdłuższy pokój ma 5m. Kolimacja newtona czy cassegraina mi wystarczy, nie będę kolimował jeszcze innych lusterek :D no i trza kupić dobre lustro, żeby powidoku od odbić nie było :D

 

astrosuchar: po czym poznać właściciela sztucznej gwiazdy?
- po lustrach rozmieszczonych po domu w dziwnych miejscach

Edytowane przez lkosz
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.