Skocz do zawartości

Prośba o wycenę EQ5 Pro


slvmtz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
ceny w sklepach astronomicznych powariowały, więc zapytam tutaj, ufając że dostanę rzetelne odpowiedzi. Mam EQ5 Pro zakupiony w sklepie astronomicznym w listopadzie 2020 roku. Po roku używania i wkurzania się na niedokładne prowadzenie, zyskałem możliwości dokonania pomiarów i okazało się, że problem jest z luzami, więc wysłałem go na naprawę gwarancyjną i ... dostałem wiadomość, że serwis nie dał rady naprawić mojego montażu, więc dostanę nowy.

 

Niestety lub stety w międzyczasie kupiłem montaż lepszej generacji i pewnie będę sprzedawał moje "nowe" EQ5 Pro. Mam do tego wszelkie okablowanie, kartony, dokumentację, piloty... i pytanie ile realnie mogę za taki sprzęt otrzymać? Widziałem, że w niektórych sklepach nowy montaż jest dostępny za 3,9k zł i myślałem, że gdyby wrócił naprawiony to mógłbym go ze spokojnym sumieniem sprzedać za 2,5k zł, ale skoro wróci nowy, to się zastanawiam... doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, slvmtz napisał:

Widziałem, że w niektórych sklepach nowy montaż jest dostępny za 3,9k zł i myślałem, że gdyby wrócił naprawiony to mógłbym go ze spokojnym sumieniem sprzedać za 2,5k zł, ale skoro wróci nowy, to się zastanawiam... doradzicie?

Sprawdź i jeżeli jest OK sprzedaj za lepszą kasę, albo daj do przetestowania kupującemu za mnieszą kasę. Ryzyk - fizyk. Byle nie oszukiwać, kłamać, łgać, kręcić, mataczyć, udawać - potem różne dziwne wątki się mnożą.

Edytowane przez seg
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lagata1 napisał:

jaka to była możliwość dokonania pomiarów? i jak duże miałeś luzy określając je niedokładnym prowadzeniem?

To już raczej nie istotne .. montaż poszedł i wrócił inny ? :D Jeśli montaż jest sprawny i go przetestowałeś i działa prawidłowo to na początek rzuciłbym cenę 3300... i tak będziesz musiał z niej zejść znając tutejszą giełdę ... no chybą że trafi się jakiś zapaleniec. 5 stówek mniej za "nowy montaż" to dobry początek a giełda go "zweryfikuje" tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eq5 pro do wizuala jest dosc popularnym rozwiazaniem wiec nie powinienes miec klopotow ze sprzedaza. Cena 2500 jest uczciwa za tej klasy montaz i za tyle smialo wystaw dodajac zwyczajnie, ze cena nie podlega negocjacji. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz papier że gwarancja liczona od nowa, bo nowy montaż? Odpowiedniki Bressera - Exos-2 chodzą po 2200-2400zł, Heq5 opaskowany można dostać za 3900zł. 

Też uważam że 2500 jest ok. 
Jeszcze zależy jak szybko chcesz sprzedać, jak się nie pali to możesz zacząć wyżej i z czasem opuszczać licząc że trafisz na kogoś napalonego na tel model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, komprez napisał:

Jeśli montaż jest sprawny i go przetestowałeś i działa prawidłowo to na początek rzuciłbym cenę 3300

Popieram. 3300 z perspektywą na jakieś negocjacje. Cenę bazową ustalaj na podstawie bieżących cen sklepowych, a resztą już zajmie się wolny rynek.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.