Skocz do zawartości

Wokół Tejat Prior i Tejat Posterior


Rekomendowane odpowiedzi

Szykuję też wersję z dodatkiem tlenu.

Wyprodukowałem też wersję z mniejszym nasyceniem czerwieni na mgławicy. Na skalibrowanym monitorze LCD sprawia wrażenie wypranej z koloru, ale na standardowych monitorach IPS nie wyżera oczu.

774787297_IC443v1.thumb.png.a5e2ea6f4b63804e65309bb7e245aced.png

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga wersja bardzo mi się podoba. Moim zdaniem o wiele lepsza :)

Fajnie ten twój zestaw pracuje :like:

Pytanko, masz u Siebie tak dobre niebo, czy to tło jest aż tak przyciemnione? Wiadomo, że to kwestia gustu, ale tło jednak dla mnie jest ciut za ciemne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do opinii Tomka :) Swoją drogą to ostatnio zrobiłem ciekawy eksperyment z HDR MT oraz skryptem ColorMask. Selektywne maski i ręczne ustawianie poziomu Midtones Balance. Może przydać się jak już będzie HOO :) na który czekam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A może spróbować porównać, co się zmieniło w tym rejonie na przestrzeni 11 lat? Wydaje się, że cała mgławica nieco zmieniła położenie, zwłaszcza rejon IC443. Ponadto w wersji współczesnej, w miejscach zaznaczonych kreseczkami, pojawiają się gwiazdki, których wcześniej nie było... Za 11 lat proponuję znowu wrócić do tego kadru, i zacząć pracować nad timelapsem ;)

post-16913-0-82286900-1299275796_z-opisem.gif

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość na chwilę napisał:

Ech ten niezbadany Kosmos- fascynujący!!!!

 

Masz unikalny materiał, a ja zrobiłem tę animację najzupełniej na poważnie - choć oczywiście w totalnie amatorski sposób, czyli ręcznie skalując, przesuwając i rotując jedno zdjęcie względem drugiego. Część widocznego ruchu mgławicy zapewne wynika z mojego niedokładnego dopasowania obu zdjęć - ale to, że mgławice zmieniają swój kształt w miarę upływu czasu jest przecież oczywiste, i można to wykryć na astrofotkach. Tu pierwszy z brzegu przykład:

 

https://astrojolo.com/astrophotography/emission-nebulae/messier-1-crab-nebula-expansion/

 

Twoje dwa zdjęcia tego samego obszaru, o podobnej szczegółowości, różniące się o 11 lat, to super okazja żeby sprawdzić co się tam dzieje, i czy da się wykryć jakąś ekspansję, tak jak w przypadku Kraba. Tylko trzeba oba te zdjęcia porządnie zalignować i podobnie obrobić, tak żeby nie było wątpliwości z czego wynika ewentualny zaobserwowany ruch. Z tego co kojarzę lubisz szukać SNR-ów, więc taki temat to chyba wymarzona sprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.