Skocz do zawartości

Asi294 MC- P


Łysy Łysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny. Sprawa dosyć prosta, a raczej pytanie. Ostatnio zamieniłem canona 450d mod na Asi 294 mc-pro, miałem już dość tego szumu i ogólnie innych problemów. Ale nie o to chodzi. Tak , czytałem o amp glow, i problemach z kalibracją, ale pomyślałem, spoko, nauczymy się. Po podłączeniu po raz pierwszy kamery bez chłodzenia, nie miałem jeszcze zasilacza, zrobiłem ''darka'' na 120 s , gain 120 przy temp 0st.   I tak, amp glow pięknie wyszedł. Ale byłem na to przygotowany i tyle. W sobotę miałem kilka godzin na jakieś tam próby, i o dziwo na lightach przy -19st.  (robiłem klatki 120 s i 180s) różnych obiektów nic nie wyszło. I tu pytanie. Czy kamera  jest spieprzona bo nie daje na lightach amp glow-a? Na gwiazdy się nie patrzcie, problem albo z z teleskopem albo flatenerem. Chodzi mi tylko o brak amp glowa na  klatce. Ktoś ma doświadczenie z czymś takim?

Single__M82_0004_Bin1x1_125s__0C.fit 1059816551_Single__NGC869_0022_Bin1x1_180s__-19C.fit Single__M81_0020_Bin1x1_120s__-19C.fit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciagales krzywymi te zdjecia czy oceniasz samą klatke raw? zestackuj bez darka i rozciagnij mocniej - raczej cudow nie ma i amp glow sie pokaze.

Edytowane przez Kirien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirien rozciągałem na maksa , ale to jest tylko pojedyncza klatka, to były tylko testy, ale z tego co czytałem na pojedynczych lightach amp glow też się pokazuje. @dobrychemik zdjęcia robione przez APT bez żadnych ustawień, po prostu 120 i 180 s na gainie 120  . @Maetrik raczej nie wydaje mi się , żebym robił większe czasy, na większym gainie, bo teraz zaczyna się u mnie sezon galaktyk i zmieniam WO na SW150/750 a to już jasny skurczybyk jest.  Jak prognozy się nie zmienią , to spróbuję w sobotę i niedziele pozbierać trochę materiału i wtedy zobaczymy. Ale bym się cieszył jakby faktycznie nic nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.