Skocz do zawartości

IC 1848 Mgławica Serce w HOO


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

No tu się nie zgodzę w sprawie obwódek. Tylko największe mają małe ale to wynika z  użycia dużo ciaśniejszych gwiazd Ha, niż w kolorze. Zakłądam, ze nikt nie oglada tego w 300%.

Tu jest próbka 100%, poważnego problemu nie widzę.

 

obraz.thumb.png.e97bffed3789ddc76066089a88f700ee.png

 

Wrzucę dzisiaj gwiazdki bez dekonwolucji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kubaman napisał:

No tu się nie zgodzę w sprawie obwódek

 

Chodzi o to że w tym specyficznym przypadku obwódki potęgują wrażenie o którym pisali moi poprzednicy (mimo tego że ich na pierwszy rzut oka nie widać). Ja jestem przyzwyczajony do tego że gwiazdki przechodzą w miarę płynnie od tła do nawet przepalenia a u Ciebie jest tło ciemno i skokowo bardzo jasno - tutaj nie bardzo jest się z czym zgadzać lub nie. Wydaje mi się że coś jest nie tak z sposobem przywracania gwiazdek i ja bym tu może poszukał przyczyny.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam problem. U mnie gwiazdy w kanale Oiii są za duże a te największe mają dodatkowo halo. Więc po ich usunięciu Starnetem/StarXterminator, zostają w wielu miejscach ślady- okrągłe i o nieco innym kolorze, po połączeniu kanałów. Nie do końca mam pomysł jak sobie z tym poradzić, poza wklejeniem dużych gwiazd, które je wypełnią. Ale przecież nie o to chodzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, .zombi. napisał:

 

Chodzi o to że w tym specyficznym przypadku obwódki potęgują wrażenie o którym pisali moi poprzednicy (mimo tego że ich na pierwszy rzut oka nie widać). Ja jestem przyzwyczajony do tego że gwiazdki przechodzą w miarę płynnie od tła do nawet przepalenia a u Ciebie jest tło ciemno i skokowo bardzo jasno - tutaj nie bardzo jest się z czym zgadzać lub nie. Wydaje mi się że coś jest nie tak z sposobem przywracania gwiazdek i ja bym tu może poszukał przyczyny.

ok, teraz rozumiem. Ale chyba po prostu przegiąłem w konwolucją, sprawdzimy wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, apolkowski said:

Zmienić filtr. U mnie przejście z ZWO na Antlię rozwiązało problem.

 

Częściowo rozwiąże to problem, wiem, bo jadę na Baader Oiii. Ale generalnie, wklejanie mniejszych, dobrze wyglądających gwiazd w miejsce placków po Oiii i Sii będzie powodowało powstawanie tego rodzaju artefaktów. Z dobrym filtrem Oiii, oczywiście znacznie mniej rzucających się w oczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.