Skocz do zawartości

M51 i M63


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej te inne powody, o których lepiej nie wspominać w tym miejscu, tylko skupmy się nad zdjęciami :) No cóż, rzeźnia jak zwykle od Domka :D Słonecznik śliczny, a w okolicach M51 znalazłem jeszcze co najmniej kilka(naście) słabiutkich galaktyczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest powód tego, że Dominik stroni od forum?

Czy to skromność czy są inne powody?

 

Ja mam głęboką nadzieję że wróci , fotki Dominika są bajeczne . Rozmawiam z nim codziennie na GG a czasem przez telefon . To wspaniały kolega i np: mi bardzo pomaga w poznaniu tajników astrofoto , obsługi kamery, zakupu nowego sprzętu itd .

 

Miał kilka spięć z osobami kłótliwymi (a może zazdrosnymi ?) To skutecznie Go zniechęciło do obecności na forach .

 

W każdym razie ja czekam na powrót Dominika do nas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głęboką nadzieję że wróci , fotki Dominika są bajeczne . Rozmawiam z nim codziennie na GG a czasem przez telefon . To wspaniały kolega i np: mi bardzo pomaga w poznaniu tajników astrofoto , obsługi kamery, zakupu nowego sprzętu  itd .

 

Miał kilka spięć z osobami kłótliwymi (a może zazdrosnymi ?)  To skutecznie Go zniechęciło do obecności na forach .

 

W każdym razie ja czekam na powrót Dominika do nas .

 

Dzięki Piotr. Mi w niczym nie pomaga więc mam jasny umysł, a zazdrość jest mi obca więc mnie nie obrażaj <_<

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że macie w większości podobne zdanie . Dominik swoje zdjęcia powinien publikować na polskich forach a nie zagranicznych (tam ew w drugiej kolejności )

 

Problem jest w tym że człowiek chce mieć święty spokój i przyjemność pisania z przyjaciółmi a nie odpowiadanie na złośliwe zaczepki . Na dzień dzisiejszy nawet czołgiem nie przyciągniemy Dominika na forum , po prostu ma dosyć kłótni .

 

Prosił aby Was serdecznie pozdrowić co niniejszym czynie . :flower:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Pozwolę sobie na zajęcie zdania w tym temacie - bo jak wiele z tych starszych osób na forum pamięta, jestem jedną z "osi" w tym problemie...

 

Trochę jestem zaskoczony tym co piszesz Piotr - nie do końca było tak, że Dominik został z forum usunięty czy przegoniony, czy był jakoś szczególnie atakowany przez "krzykaczy" (więc w tym i mnie).

 

Prawda jest niestety taka, że Dominik podchodził do mnie i jeszcze kilku osób w sposób nadzwyczaj alergiczny, mało tego - co zawsze było dla mnie przykrym, twierdził, że to ja go atakuje, a kontekst jego odejścia był w ogóle jakiś zagmatwany i bezsensowny....

 

Nie mam dziś zbyt czasu aby przekopywać się przez Forum, chciałbym Wam jednak przypomnieć kilka ostatnich dyskusji z Dominikiem

 

1. Fotografowanie Coronado PST - zapytałem Dominika w jaki sposób robił zdjęcie - to była długa dyskusja w której to Dominik stwierdzał, że nie robił tego ani w projekcji, ani w ognisku głównym, ani przez barlowa.... - potem była jatka i... Dominik musiał mnie przepraszać (co i tak w wątku obok nie przeszkodziło mu, żeby powiedzieć co tak naprawdę o mnie myśli i o przeprosinach).

 

2. Wątek dotyczący APO (w kontekście wchodzących na rynek obiektywów ED z Chin) po kilku/nastu stronach dyskusji, gdzie bez żadnych merytorycznych podstaw we własnej opinie, Dominik stwierdza, że w jego mniemaniu układy dwuelementowe to nigdy nie APO (bez względu na zastosowane szkło i konstrukcje)...

 

3. Po tym jak Dominik stworzył z wiaderka urządzenie do zdejmowania flatów - zaatakował Leszka Jędrzejewskiego i jego rozwiązanie motofocusa - stwierdził, że jest ono ogólnie biorąc do d.... w porównaniu z Robofocus-em - szkoda że nie wziął pod uwagę, że rozwiązanie Leszka kosztowało zdaje się 230 zł a Robofocus 250$.

 

Tych kwiatków było znacznie, znacznie więcej - między innymi bezsensowny atak na Alkora - który organizował kurs obróbki i udostępniał AVI-ki ze swojej "betoniary", atak na Przema Rudzia - ogólne chamstwo w stosunku do innych forumowiczów i przekora nie poparta często ani wiedzą ani doświadczeniem.

Dominik niestety był traktowany na forum z nieco innej perspektywy przez to że posiada/ł doskonały sprzęt i robi/ł zapierające dech w piersi fotki - więc nauczony, że może więcej często plótł głupoty a potem modyfikował swoje zdanie - podobnie jak "śp. JP"

 

Upraszczając i podsumowując Dominik jest dla mnie Edytą Górniak polskiej astrofoto - interpretujcie to sobie jak tam chcecie !

 

Jeżeli ktoś ma ochotę niech poszpera po forum, myślę, że większość z tych tekstów pozostała jeszcze w archiwum i będzie sobie można wyrobić własne zdanie na ten temat...

A co do powrotu to ja też jestem absolutnie za, zdjęcia Dominika są absolutnie fenomenalne i niema absolutnie o czym dyskutować w tym temacie - mam również nadzieję, że wymyślone przez samego Dominika forumowe animozje pozostały gdzieś tam w odległej już przeszłości i on sam bogatszy o to doświadczenie wróci na forum i publicznie zacznie wspierać "new age" polskiej astrofoto !

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę ze Domek był barankiem otoczonym przez stado wilków . Też się odgryzał a często sam prowokował . Przykłady opisane przez Michała są prawdziwe . Kłótnia z Leszkiem bezsensowna , odszedł jeden i drugi ostatecznie choć z różnych powodów .

 

Rozmawiamy czysto teoretycznie o powrocie odmienionego Dominika bo za to co było nie moze być skazany na dożywocie . Jak było on wie doskonale , sądzę że sprawy przemyślał .

 

Najważniejsze aby na jakimś spotkaniu sprawy omówić , rozliczyć i się pogodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.